Шта је Гоогле Фуцхсиа? Да ли је ово нови Андроид?

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 28 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
RECENSIONE Lavatrice Candy Smart Touch (CS e CSS) in Full-HD
Видео: RECENSIONE Lavatrice Candy Smart Touch (CS e CSS) in Full-HD

Садржај


За компанију која је започела живот као провајдер претраживања, Гоогле има изненађујући број оперативних система испод појаса. Ту је Андроид и његове бројне пермутације, постоји Цхроме ОС, а компанија сада ради на потпуно новој алтернативи: мистериозном Гоогле Фуцхсиа ОС-у.

Дуго времена нисмо имали појма о Гоогле-овим плановима за овај нови ОС, али новије гласине тврде да Фуцхиса тим ради на томе да ради на свим врстама уређаја. Чак смо били у могућности да се играмо са неким раним градњама за себе. Овде ћемо ући у све што знамо детаљно и решити шта ми мислите да би Гоогле Фуцхсиа у коначници могао бити.

Кратка историја Гоогле Фуцхсиа

Гоогле Фуцхсиа први пут се појавила на ГитХуб-у у августу 2016. године без икаквих фанфара или објашњења од Гоогле-а. ГитХуб је платформа отвореног кода за програмере који желе да деле и сарађују на пројектима. Као и Андроид пре њега, Фуцхсиа је опен-соурце и бесплатан део софтвера.


Арс Тецхница

За разлику од Андроида и Цхроме ОС-а, Гоогле Фуцхсиа је не заснован на Линуку, већ на Гоогле-овом новом микрокернелу званом „Зирцон“ (што значи „мало језгро“). Зиркон, који је раније био познат под називом Магента, намењен је уграђеним системима - значи системима који обављају један посао као део већег механизма. Зирцон је развио кодер по имену Травис Геиселбрецхт, који је такође креирао НевОС кернел који покреће Хаику ОС.

Фуцхсиа такође има могућност рада на паметним телефонима, таблетима и десктоп рачунарима, а чини се да је скалабилност кључни закупац његовог дизајна.

Упркос свом пореклу у уграђеним системима, Гоогле Фуцхсиа такође има могућност рада на паметним телефонима, таблетима и десктоп рачунарима, а скалабилност је, чини се, главни носилац његовог дизајна. У мају 2017. Фуцхсиа је стекла корисничко сучеље и један од програмера који су радили на пројектима задиркивао је да то није само „депонија“ већ и прави пројекат, што је довело до нагађања да је Гоогле планирао веће ствари за то.


Чему служи Гоогле-ов Фуцхсиа ОС?

Од сада, још увек немамо појма шта би те веће ствари могле да садрже.

Наравно, најокрутнија тврдња је да Фуцхсиа ОС чека у крилима да замени Андроид. Недавне гласине да би Фуцхиса у следећих пет година могао да замени и Андроид и Цхроме ОС брзо су прекинули Гоогле. Иако компанија није у потпуности негирала да Фуцхсиа у неком тренутку може заменити Андроид, не изгледа да ћемо ускоро покушати да променимо име ове веб локације у „Фуцхсиа Аутхорити“. Што је добра вест, јер то име има не имати исти прстен за њега.

Недавне гласине говоре да би Фуцхсиа могла бити прво инсталирана на паметне кућне уређаје, попут паметних звучника, пре него што развојни тимови пређу на њену инсталацију на преносне уређаје, а затим на паметне телефоне. Важно је напоменути да би Гоогле могао само зауставити развој Фуксије ако сматра да не ради.

На Гоогле-овој И / О конференцији за програмере у мају, шеф Андроид-а и Цхроме-а Хиросхи Лоцкхеимер дао нам је додатне информације у вези с платформом рекавши да циља све факторе облика, а не само телефоне, таблете или рачунаре. Причам са Тхе Верге, Лоцкхеимер је такође рекао, „Гледамо како би могао изгледати нови став оперативног система. Фуцхсиа је само гурање врхунског стања у погледу оперативних система и ствари које научимо од Фуцхсије можемо уградити у друге производе. “На основу ових коментара, чини се да је Фуцхсиа тренутно тестирана за концепте ОС-а.

Па шта би Гоогле Фуцхсиа могао да уради да се то не би могло постићи једноставним ажурирањем Андроид-а или Цхроме-а? То вероватно има везе са кернелом, што му даје могућност скалирања све до горе поменутих уграђених система и осталих мањих уређаја. Иако је познато да се Андроид упустио у подручје кућанских апарата, Фуцхсиа би била пуно боља за ваше паметне четкице за зубе, фрижидере и роботске усисиваче.

Другим речима, Фуксија би могла да буде потез у ишчекивању ИоТ - Интернета ствари. ИоТ описује свеприсутност паметних уређаја који кућну аутоматизацију подижу на нови ниво. Замислите кутије са млеком које разговарају са вашим фрижидером и наручите замене преко Амазона (испоручује их дроно) када вам падне. То је будућност ка којој идемо и на многе начине смо већ тамо. Припрема за ову промену парадигме паметан је корак за било коју технолошку компанију која размишља унапред и Фуцхсиа ОС може да пружи заједнички оперативни систем који може да споји све те системе, заједно са неким већим уређајем за контролу над њима.

Припрема за ову промену парадигме паметан је потез било које технолошке компаније која напредује.

Слично томе, Фуцхсиа има могућност повећања величине до већих уређаја попут лаптопа и рачунара и може да подржи процесоре АРМ, МИПС и к86. Заиста, посвећеност пројекту показује да је Фуцхсиа сада компатибилна са Хуавеијевим чипом Кирин 970 и да се може приказивати на његовом Хонор Плаи смартфону.

Фуцхсиа ОС такође има подршку за Дарт и Флуттер. Дарт је Гоогле-ов сопствени скриптни језик који се користи за напајање неколико сопствених програма компаније као што је АдВордс. Флуттер је алат за изградњу цросс-платформи, високих перформанси мобилних апликација у Дарту. Овако могу бити написане будуће апликације за платформу и оне би се могле користити да пруже уназад компатибилност у будућности. Сама Флуттер је такође млада и још увек је у бета верзији, па је можда ово све део великог плана? Никада не могу тачно рећи да ли Гоогле ради на мастер плану или га само измишља како иде даље!

Арс Тецхница

Дакле, све се ово може посматрати као потез покушаја и дефрагментације публике и обједињавања Цхроме ОС-а и Андроид-а. Дефрагментација увођењем трећег оперативног система ... само Гоогле!

Можда звучи сулудо, али такав потез је већ дуго очекиван од Гооглеа, сада већ одлаганим пројектом названим „Андромеда“ који је некада намеравао да испуни ову улогу. Андромеда ће посебно доносити Цхроме ОС карактеристике за Андроид (а не обрнуто) и очекивало се да ће се појавити и на новом гласном хардверу, попут „Бисон“ преносног рачунара (који је, вероватно, сада уништен).

Гоогле Поли АПИ: Дохваћање 3Д средстава за ваше ВР и АР Андроид апликације

За сада морамо да радимо на томе да Цхроме ОС уместо тога може да покреће Андроид апликације. Међутим, према речима главног уредника у 9то5Гоогле, Степхен Халл, извори из Гугла описали су Фуцхсију као "духовног наследника" тог пројекта. Ово би сугерисало да је унакрсна компатибилност још увек покретачка снага, чак и ако се ОС гради као нешто потпуно друго од почетка.

Заиста, недавна промена Гоогле-овог Андроид Опен Соурце пројекта изгледа да потврђује да компанија заиста покушава да Фуцхсиа учини компатибилном са Андроидовим апликацијама. У датотеци о реадмеу наводи се да су „ови циљеви коришћени за изградњу АРТ-а за Фуксију“. Будући да је АРТ скраћеница за Андроид Рунтиме, који се користи за покретање Андроид апликација, изгледа да ће Гоогле дозволити уређајима са инсталираном функцијом Фуцхсиа да покрећу Андроид апликације.

Тренутно је све могуће. У овом тренутку Фуцхсиа би још могла завршити као још један неуспели Гоогле пројекат. С друге стране, од овог тренутка изгледа не само да се активно развија већ и да Гоогле регрутује инжењере из других технолошких компанија да раде на томе. Пример таквог запошљавања је недавна најава Била Стевенсона, који је претходно радио у Апплеу као старији инжењер за Мац ОС 14 година. У ажурирању свог ЛинкедИн профила у јануару 2019. године, Стевенсон је изјавио да ће 1. фебруара почети да ради у Гооглеу "како би помогао у тржиште нови оперативни систем под називом Фуцхсиа."

Како се Фуцхсиа воли користити?

Тренутни мобилни интерфејс компаније Фуцхсиа зове се "Армадилло" и још је у повојима. Упркос томе, он већ има неке импресивне могућности и довољно је далеко да га тинкери и хакери могу подићи и радити на телефонима, таблетима и рачунарима.

Ако прођете кроз овај поступак, са чиме ћете се дочекати?

Па, за сада, Фуцхсиин почетни екран се састоји од вертикално листајуће листе апликација. Једна од њих је профилна картица која садржи профилну слику, нека основна подешавања и датум и време. Ово живи у дну екрана. Ту је и функција претраге и тастатура која дели неке сличности са Гбоард-ом, мада недостају многе функције.

Арс Тецхница

За сада нема правих апликација, а одабиром било које ставке са листе за помицање само ће се појавити задржачи места. Оно што је занимљиво је да већ можете да имате користи од импресивних функција више задатака. На пример, ако превучете једну апликацију на другу, тада ће вам бити дата могућност да уђете у режим дељеног екрана са две апликације које заузимају горњи и доњи део по вашој жељи. А ако се онда вратите кући (што радите додиром централне тачке на дну екрана), можете превући трећу или чак четврту апликацију у групу да бисте их могли користити одједном. Такође можете да поставите изглед тако да само једна апликација заузме већи део екрана помоћу картица како бисте се пребацивали на остале које користите одозго.

Јако ми се свиђа изглед функција за обављање више задатака, мада лично сматрам да је идеја о листању свих мојих апликација на листи помало неупадљива. Можда ће Фуцхсиа у будућности подржавати прилагођене лансирне програме попут Андроид-а. Човјече, већ осјећам носталгију за Андроидом!

Човјече, већ осјећам носталгију за Андроидом!

Ако инсталирате Фуцхсиа на радну површину, тада ћете користити мало другачији интерфејс познат као "Цапибара". Мање се зна о овом оперативном систему, али ово је још један пример скалабилности Фуцхсиа ОС-а. Идеја је (претпостављамо) да ће ово деловати помало као функција Цонтинуум у Виндовс-у, тако да ће се кориснички интерфејс пребацити у зависности од величине екрана у коме је покренут ОС. Цапибара је дизајнирана за тастатуру и миша и много више личи на Цхроме ОС са траком задатака, дугметом акције и опцијама у углу. Изгледа да ће се апликације покретати у драггабилним прозорима.

Можете провјерити како може изгледати корисничко сучеље Цапибара на горњој слици, коју је створио тринаестогодишњи ентузијаста и рођени Ноах Цаин. Имајте на уму да је ово спекулативно, врло основно и врло вероватно да ће се променити као развој

Изгледа да Гоогле баца у бесплатни Гоогле Хоме Мини са својим куповинама сваке друге недеље. Сада, Моунтаин Виев гигант дели љубав са претплатницима Гоогле Оне, нудећи претплатницима бесплатан паметни...

Гоогле се удружио са Фондацијом Цхристопхер и Дана Рееве како би им уступио 100.000 Хоме Мини звучника.Предавачи ће се додељивати људима који живе са парализом и њиховим неговатељима.Ово означава једа...

Препоручује Нас