Шта је РФИД и за шта се користи?

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 28 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Бесконечная жизнь числа пи — Рейнальдо Лопез
Видео: Бесконечная жизнь числа пи — Рейнальдо Лопез

Садржај


Ако сте купили новчаник за који тврде да имају функције блокирања РФИД, можда ћете бити забринути за сигурност својих дебитних или кредитних картица које садрже РФИД чипове. Али шта је РФИД, уосталом? Како то функционише и шта овај појам уопште значи? Ако имате ова питања, можемо вам доставити одговоре.

Шта значи РФИД?

Нека прво изађе лако питање. РФИД је прилично неспретан акроним за Радио Фпотреба Идентификација. Пуно име је знак како ова технологија функционише. Користи радио таласе за слање информација на врло мале и једноставне хардверске уређаје. Док су радови и теорије о системима сличним РФИД-у први пут објављени четрдесетих година прошлог века, прве стварне практичне апликације и РФИД производи лансирани су почетком или средином 1970-их, према документу о историји ове технологије. На неки начин, РФИД је једноставнија верзија НФЦ (Неар Фиелд Цоммуницатион) технологије коју многи Андроид паметни телефони користе за дигиталне платне системе попут Самсунг Паи и Андроид Паи.


За шта се користи РФИД?

РФИД производи се користе свуда. РФИД чипови налазе се у идентификацијским значкама за додатну сигурност и као помоћ у приступу ограниченим областима. РФИД ознаке су постављене на ствари попут одеће и других производа за малопродају, не само да би пружили бољу сигурност, већ и да би их ефикасније пратили од испоруке до продавнице. Све више, више кредитних и дебитних картица имају уграђене РФИД чипове како би понудили бољи и сигурнији систем плаћања када се користе са „читачем чипова“. Чак су и кућни љубимци сада „чипирани“ с РФИД ознакама како би се могли препознати ако се изгубе.

Како раде РФИД уређаји?

Заправо постоје две различите врсте РФИД уређаја или ознака. Честа ознака и она која се користи на кредитним и дебитним картицама је „Пасивни РФИД“. Ознака која користи ову технологију нема унутрашњи извор напајања. Уместо тога, напаја се када дође у контакт са другим уређајем, попут РФИД читача чипова. Читач шаље радио таласе на пасивну РФИД ознаку, која га укључује и такође чита информације на ознаци, попут идентификационог броја.


Друга врста РФИД ознаке користи технологију „Ацтиве РФИД“. Ове ознаке заправо имају батерију која служи као њихов извор напајања. Затим могу да пошаљу своје сопствене радио таласе да би пренијели било које информације кодиране у таги одговарајућем читачу. Опет, то је слично начину на који НФЦ ради.

Пасивне РФИД ознаке имају ограничен домет; теоретски их је могуће користити на удаљености од 20 стопа од читача. Активне РФИД ознаке имају много дужи домет, до 100 стопа или више.

Пасивна РФИД ознака, попут оне која се обично налази на одећи и другим малопродајним артиклима

Да ли је коришћење РФИД тагова безбедно и сигурно?

Радио таласи који долазе из РФИД ознаке или РФИД читача налазе се у распону ниских фреквенција. Другим речима, апсолутно нема здравствених проблема са коришћењем или држањем на РФИД уређају. Међутим, могуће је да неко направи уређај који може да чита информације са уграђене у РФИД ознаку, попут оне пронађене на кредитним и дебитним картицама, са мале удаљености. Пријављени случајеви овог стварно дешавања су прилично ретки. Никад не боли да будете сигурни, због чега су новчаници заштићени РФИД-ом сада уобичајена.

Морате га дати ЛГ-у за непрестане покушаје да иновирају своју конкуренцију, од модуларних телефона попут ЛГ Г5 до телефона са превише фотоапарата. Компанија се очигледно нагиње продаји једне са опцион...

Самсунг нас је можда импресионирао својом новом Галаки С10 линијом, али ЛГ не узима то лежећи. ЛГ је управо на МВЦ 2019 најавио први од својих нових водећих телефона за 2019. годину, ЛГ Г8 ТхинК....

Популарне Публикације