Шта је Телеграм Мессенгер и зашто га треба користити?

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 28 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
PANCAKESWAP BOT | +7300$ PER MONTH? THIS IS REAL! | BEST BOT FOR METAMASK | PANCAKESWAP TRADING BOT
Видео: PANCAKESWAP BOT | +7300$ PER MONTH? THIS IS REAL! | BEST BOT FOR METAMASK | PANCAKESWAP TRADING BOT

Садржај


Телеграм је можда међу најпопуларнијим сервисима за размену порука на свету, али још увек има много оних који не знају о чему се ради. Апликација је често изостављена у расправама о приватности и безбедности на мрежи, али нису ли све апликације за безбедност сигурне? Зар апликације попут ВхатсАпп-а и Фацебоок Мессенгер-а такође немају фајл шифрирање „од краја до краја“? Шта Телеграм чини тако посебним?

У овом ћемо чланку објаснити шта Телеграм ради, које су његове главне карактеристике и зашто бисте могли размотрити његово коришћење.

Шта је Телеграм?

Телеграм је мулти-платформска услуга за размену порука коју је основао руски предузетник Павел Дуров. Извела је за Андроид у Алпха-у 20. октобра 2013, а сада процењује на 200 милиона корисника месечно.

Корисничка база компаније Телеграм повећава се сваки пут када скандал о заштити приватности налети на једног од његових већих конкурената.

Телеграм Мессенгер: Само још једна апликација за размену порука?

Основна функционалност Телеграма иста је као и већина осталих апликација за слање порука: Можете да будете други корисници Телеграма, креирате групне разговоре, позивате контакте и шаљете датотеке и налепнице.


Сличност Телеграма са другим популарнијим апликацијама за размену порука је главни део зашто неки људи или нису чули за њега или га не занимају - ако већ користе апликацију за размену порука и она им добро служи, зашто би размотрили другу ?

Главна значајка Телеграма је приватност и да би се то осигурало користи шифрирање од почетка до краја. То спречава оне изван двосмерног разговора - било да је то о компанији, влади, хакерима или неком другом - да виде шта је послато.

За просечну особу, коришћење Телеграма не мора нужно значити да су њихови приватни или сигурнији него када користе ВхатсАпп.

Међутим, Телеграм ову шифрирање користи само у позивима и у својој функцији „тајних разговора“ (о којој више говорим у даљем тексту), а не у редовним четовима - они су само шифровани клијент на серверу.У међувремену, ВхатсАпп, наводно мање безбедна услуга, користи се шифрирање од краја до краја у с, позивима и видеопозивима од 2016. Оба сервиса такође имају опционалну двофакторну аутентификацију.


Дакле, за просечну особу употреба Телеграма не значи нужно значи да су њихови подаци приватнији или сигурнији него када користе ВхатсАпп. У ствари, ако не користе тајне четове, ВхатсАпп-ове поруке су технички сигурније.

Уз то речено, постоји аспект Телеграма који значи да мало вероватно злоупотребљава приватност, а односи се на шири пословни модел.

Монетизација

Вијести попут Фацебооковог скандала са Цамбридге Аналитицом, апликације које шаљу податке Фацебооку без одобрења корисника и Амазонови запослени који слушају шта тражите Алека, поставили су забринутост у вези са надгледањем и дистрибуцијом наших података. Ако желите да користите услугу компаније која вреди више милијарди долара, може бити тешко избећи.

Према Често постављаној страници компаније Телеграм, компанију финансира оснивач и извршни директор Павел Дуров, а не путем оглашавања или прикупљања и дељења података. На истој страници Телеграм такође наводи један од своја два начела приватности интернета као „заштиту ваших личних података од трећих лица, попут маркетинга, оглашивача итд.“

Другим речима, док велике компаније попут Фацебоока, Амазона, Гооглеа и других могу имати добре намере у погледу шифрирања, аутентификације и приватности, све се интегришу с оглашивачима и дељењем података на начин који Телеграм, према дизајну, не чини.

Које су предности Телеграма?

Листа главних функција компаније Телеграм може се прекривати с другим апликацијама, али постоје многе специфичне разлике између ње и њених конкурената. Ево неких већих разлика.

Тајни разговори

Поменута тајна ћаскања су места где можете учествовати у шифрираним порукама од краја до краја са контактом. Али то није његова једина корист: Тајни разговори такође не дозвољавају особи да напредује оданде или снима слике екрана. Наравно, неко би могао да слика екрана са другим уређајем, али он је и даље обесхрабрен, а појачава га и друга карактеристика: тајмери ​​за самоуништавање.

Тајмери ​​за самоуништавање

Ако не желите да се у вашим тајним разговорима вечно друже, Телеграм вам омогућава да подесите тајмере за самоуништавање да бисте их трајно уклонили. Након што је примљено, остаје у ћаскању унапред одређено време - можете да изаберете времена између једне секунде и једне недеље - пре него што нестанете.

Ако желите да пошаљете велике датотеке, Телеграм је већи део конкуренције.

Мораћете да се посебно бринете о приватности да бисте то желели - то значи да никада нећете имати цхат дневник - без обзира на то, то је лепа опција коју Фацебоок Мессенгер, ВхатсАпп и ВеЦхат немају.

Глобално брисање

Од прошлог месеца Телеграм омогућава корисницима да избришу с које су им послали други корисници. То је помало подељена карактеристика. Ако некога избришете вероватно се не осећа добро. Али ако је ваш разговор између вас и особе у коју верујете, то је још један згодан начин за контролу ваше интернет комуникације.

Велико ограничење величине датотеке

Ако желите да пошаљете велике датотеке, Телеграм је већим делом конкуренције подржао подршку до 1,5 ГБ датотека. У међувремену, лимит ВхатсАпп-а је 100МБ, лимит ВеЦхата 100МБ, а Скипе-ов лимит је и 100МБ.

Прилагодбе

Телеграм долази са неким могућностима прилагођавања који недостају код многих његових конкурената где можете одабрати доминантну боју апликације, како Телеграм отвара везе, без обзира на то хоће ли УИ приказати анимације и друго. Телеграм такође садржи интеграцију цхатбота где можете да користите и чак креирате четове за побољшање искуства; ево листе неких најбољих.

Који су недостаци Телеграма?

Видео позив

Телеграм мессенгер-ом не можете да упућујете видео позиве које подржавају многе конкурентне услуге за размену порука. Наравно, такође не може да групише видео позиве попут ВхатсАпп-а, Скипе-а и Фацебоок Мессенгер-а. Ваша километража ће се разликовати у зависности од важности ове функције.

Функција статуса ван мреже

Телеграм може дозволити корисницима да се „појављују ван мреже“, али функционалност је проблематична. Телеграм приказује процену када је корисник последњи пут приступио апликацији, тако да други могу видети да ли сте били на њему недавно или у последњем месецу. У апликацији која се бави приватношћу, скривање вашег статуса на мрежи требало би да буде могућност.

Ново најава корисника

Додатна грешка у приватности је та што Телеграм обавјештава ваше контакте када им се придружите - осим ако се претходно нису одустали. Апликација вас не упозорава да треба да пингујете контакте (ако постоји начин да то избегнем, још увек морам да је откријем) и то је велика упозорење за оне који желе да користе Телеграм да задрже ниски профил.

Популарност доноси популарност: покушај детронизирања ВхатсАпп-а је узбудљива битка за Телеграм.

Приче и статусе

Телеграму недостаје функција Сториес неких конкурентских апликација за размену порука која вам омогућава да објављујете слике или кратке видео записе без директног слања контакта. Додуше, то није суштинска карактеристика за већину људи.

Корисници

Можда је највећи недостатак који Телеграм има над популарнијим једноставно: популарност. Упркос стотинама милиона фанова, Телеграм и даље остаје иза ВхатсАппа, Фацебоок Мессенгера и ВеЦхата у активним месечним корисницима.

Ако сте на Западу и наиђете на нови контакт, највјероватније је да ће радије користити ВхатсАпп за Телеграм мессенгер. Популарност доноси популарност - покушај детонације ВхатсАпп-а је узбудљива битка за Телеграм.

Да ли треба да користим Телеграм?

Сама „приватност“ није нарочито атрактивна карактеристика производа у мрежним услугама. Може бити небулозно: Не можемо га увек осећати или разумети, а понекад то схватамо озбиљно само кад нам се одузме приватност.

Ако сте посебно приватна особа и забринути су због вести о кршењу безбедности на мрежи и приватности, требало би апсолутно да размислите о коришћењу Телеграма са омогућени су тајни разговори. Имаћете углавном исто искуство као и са популарнијим апликацијама за размену порука, уз већи душевни мир.

То је далеко од тога да каже да ће вас Телеграм заштитити од свих терора приватности који Интернет свет представља - требало би да погледате наш Андроид водич за приватност да бисте га шири погледали. Телеграм нуди добар брак популарности и сигурности онима који имају забринутости због осталих апликација за размјену порука.

Телеграм можете бесплатно да преузмете из Гоогле Плаи продавнице преко дугмета доле - покушајте с партнером ако желите. За оне од вас који то већ користите, какво је ваше искуство Телеграма? Јавите ми у коментарима.

Напомена уредника: више пута се обраћао Телеграму током писања овог дела, али није добио одговор.

Само зато што сте на буџету, не значи и да не бисте требали модеран и приступачан прави-бежични 'пупољци. Ако су Блуетоотх 5 ушни листови који мало личе на АирПодс, онда још боље....

Телефон је банка, канцеларија, забавни центар. Наш живот је на мрежи, али тако је и милиони цибер претњи. Они се повећавају и постају софистициранији. Због тога вам је Аваст олакшао посао у потпуности...

Свеже Поруке