Зашто Ксиаоми телефони имају огласе или лукав посао балансирања огласа и употребљивости

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 1 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Зашто Ксиаоми телефони имају огласе или лукав посао балансирања огласа и употребљивости - Технологије
Зашто Ксиаоми телефони имају огласе или лукав посао балансирања огласа и употребљивости - Технологије

Садржај



Телефони су, у основи, превозници за Ксиаоми-ино пословање са услугама, што му омогућава да гурне читав спектар услуга милионима корисника. Уместо једнократног профита од продаје хардвера, Ксиаоми-ова стратегија омогућава му да оствари мање користи годинама уназад. Иако су огласи можда највидљивији и понекад визуелно избирљив аспект, све су мање интеграције.

Телефони су у основи превозници за Ксиаомисове услуге.

Ажурирање тема, позадина и мелодија звона прилично доприноси суштини компаније. Иновативне карактеристике попут могућности интеракције са банкарским услугама из мапе за примање порука путем Ми Паи-а је стратешка игра у којој Ксиаоми зарађује провизију. Ове интеграције и продаја помогле су да приходи од одељења интернетских услуга порасте за 85,5 процената у трећем кварталу 2018. године и достигну 4,7 милијарди јуана (~ 700 милиона долара).


Иако Ксиаоми каже да никада неће интегрисати огласе у основне системске апликације, листа онога што се сматра основном системском апликацијом остаје мистерија. Раније је компанија проглашена кривом за додавање огласа у мени „Подешавања“, који је основни колико апликације добијају. По заслузи, Ксиаоми је брзо повукао и ово решио. Без обзира на то, тешко је повући линију на којој ће се компанија зауставити. На представљању Ми Паи-а, компанија је потврдила да приступник плаћања сматра основном апликацијом која ће се користити за покретање плаћања преко његових сервиса за видео и аудио стриминг.

Успостављање равнотеже између употребљивости и трговине

У нашем прегледу Редми Ноте 7 Про, истакли смо како језиво корисничко искуство може добити. Скенирање апликација урађено када инсталирате било коју апликацију из Плаи Сторе-а само је још један начин приказивања огласа несумњивим корисницима. Наравно, могуће је онемогућити, али опција је закопана толико дубоко у подешавањима да Ксиаоми рачуна на просечног корисника да би је оставио укљученом.


У трећем кварталу 2018. Ксиаомијеви приходи од оглашавања су на годишњем нивоу порасли за 109,8 процената и достигли 3,2 милијарде јуана (~ 477 милиона УСД). Овакав раст готово је у потпуности побољшан побољшаном и циљаном оптимизацијом алгоритма препорука огласа који се користи на Ксиаоми телефонима.

Јасно је да је за Ксиаоми било шта изван основних апликација система, а понекад чак и оне, фер игра. Да ли је то илегално? Заправо не, али то ствара неке етичке изазове. Свака поједина акција коју предузмете на телефон користи се за подешавање алгоритма препорука за огласе. За корисника који поштују приватност ово је сценариј ноћне море.

Поврх свега, апликације које спремају фиоку са обавештењима, преузимају преко целог екрана или једноставно спречавају нормално корисничко искуство дефинитивно нису оно што имате на уму када за телефон плаћате пуну цену. Али то је управо то. Чини се да је спуштање хардвера до тих мучних цена неодрживо само по себи. За подршку продаје хардвера потребна је чврста стратегија продаје софтвера. Ограничена конкуренција с којом се Ксиаоми суочава објашњава колико је тешко успоставити равнотежу.

Шта би могло бити решење?

С пословним моделом који се толико ослања на огласе и услуге, Ксиаоми је тешко уклонити или драстично смањити број огласа које поставља на своје уређаје. Потрошачи су навикли да купују врхунски хардвер појефтиније. Уклањање огласа у потпуности дефинитивно би повећало цену хардвера, а то није нешто што би летело на купцима.

Интересантан потенцијални компромис могао би бити додата вриједност у облику накнаде за претплату у апликацији за потпуно уклањање реклама. То би помогло да цене остану довољно ниске, а корисницима омогућите да се укључе и плате чистије искуство.

Још једна опција могла би бити виша разина уређаја који уопће не испоручују огласе. То је слично ономе што Амазон ради са Киндлеом. Доступан је јефтинији модел који приказује огласе на закључаном екрану и имате могућност куповине премиум уређаја без икаквих огласа. Можда је то један од разлога што је Ксиаоми-ова недавна одлука да Редми постане сопствени под-бренд.

Како се Ксиаомијев хардверски досег проширује на интегрисање већег простора за приказ попут телевизора, очигледно је да је интернет и услуге рекламних услуга пут напријед за компанију. Гдје компанија повлачи линију остаје да се види. Онус је на Ксиаоми-у да понуди потрошачу прилагођено решење за искључивање огласа и повезаног праћења података. Али, хоће ли Ксиаоми то учинити? То је питање за милион долара.

Мак Ј, уредник на немачком вестиАлл АбоутСамсунг,објавио је оно што је можда наш најбоље процурио поглед на надолазеће Галаки С10 и С10 Плус. Слике су објављене раније данас, додајући више тежине неко...

Уређаји Галаки не цури, већ се сипају. Током викенда, Еван Бласс је поделио приказ случаја сва три надолазећа телефона С10. Сада,ТуттоАндроид наводно има детаље о опцијама складиштења, ценама, бојама ...

Избор Уредника