Рецензија Ксиаоми Ми 8 Лите: Лите, али није лагана

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 2 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
РЕШЕНО: НЕ РАБОТАЕТ Google Pay на Xiaomi Mi 8
Видео: РЕШЕНО: НЕ РАБОТАЕТ Google Pay на Xiaomi Mi 8

Садржај


Ксиаоми Ми 8 Лите има зарез. Ако мрзите урезе са страшћу, ово вероватно није телефон за вас. Ако вам буду само неугодно, опција „сакривање прореза“ може затамнити екран око прореза и учинити га традиционалним траком статуса. Ако попут мене, тебе није брига ни за једно ни за друго, зарези су у реду. Екран је готово од ивице до ивице, а оквири су мали, али има мало браде.

Уређај има стаклену позадину, са алуминијским оквиром који делује као пуњење. Стакло на задњој страни може бити магнет отиска прста, тачније магнет за размазивање, али то је у данашње време нормално. И то је прилично клизаво. Чак ми се склизнуо са стола неколико пута када сам га ставио на нешто друго. На полеђини ћете такође пронаћи читач отиска прста, два сочива камере и ЛЕД блиц.

Тастери су добро постављени на десној страни, а фиока за СИМ на левој страни. На доњој ивици уређаја налази се УСБ Типе-Ц конектор и роштиљ са двоструким звучницима. Нажалост, постоји само један звучник, а други је роштиљ само због естетике. Звук је гласан, али на моје необучено ухо делује напрегнуто на највишим нивоима јачине. Било ми је угодније да само мало вратим јачину звука и то је побољшало јасноћу.


Нисам споменуо прикључак за слушалице, јер га нема. Немојте ме започети с тим, али вриједи прочитати колико су Блуетоотх слушалице ужасне. Једина ствар која се мало откупљује је донгле у кутији. Такође се у кутији налазе пуњач, кабл за пуњач и силиконска футрола.

Приказ

Ми 8 Лите има 6,26-инчни ФХД + ИПС ЛЦД екран. То је довољно пристојан панел, али ништа изванредно. Свјетлина је посебно добра за унутрашњу употребу, али можда ћете се потрудити да је прочитате на директном сунцу. Ово је ЛЦД панел, тако да црне боје нису толико дубоке као АМОЛЕД панел, што се може видети када укључите функцију „сакривања“. Постоји разлика између црне боје на прорезу у поређењу са црном бојом на плочи.

Не постоји физичко дугме за дом, па је навигација на екрану редослед дана. Екран нуди резолуцију екрана од 2,280 к 1,080 (ФХД +). Екран има однос слике 19: 9 и густину од 403 пипи. У подешавањима Контраст и Боје можете прелазити између различитих температура боје: Подразумевана, Топла и Хладна; или различити нивои контраста: Аутоматски, Повећани и Стандардни.


Опћенито гледано приказ је просјечан, али не и негативан поен.

Такође видети: Најбољи дисплеји паметних телефона у 2018. години

Софтвер

Ми 8 Лите долази са Андроид 8.1 Орео преко МИУИ 10. МИУИ је Ксиаомијев прилагођени Андроид софтвер који укључује мноштво функција које нису доступне у Андроид-у ванилије. Укључују гестове преко целог екрана за навигацију путем корисничког сучеља; Ми Дроп, за бежични пренос датотека; Дуал Аппс, тако да можете да користите апликацију са два налога; Други размак, који вам омогућава да користите различите лозинке или отиске прстију за приступ различитим профилима; бољи новији мени апликација; и пуно подешавања и редизајна корисничког сучеља. Поред различитих икона и тема, најочитија разлика је и недостатак фиоке апликације.

Једна од предности МИУИ-а је и то што је Ксиаоми прилично добар у пружању исправки. Уређај је добио ажурирање са исправкама грешака током мог тестирања прегледа.

Иако МИУИ нуди прилично велико прилагођавање у поређењу са Андроид оперативним системом, и даље имате приступ свим Гооглеовим услугама као што су Плаи Сторе, Цхроме и ИоуТубе. Приступ Гоогле Ассистант-у такође добијате дугим притиском на почетни тастер.

Перформансе

Ми 8 Лите користи 14нм Снапдрагон 660. Има окта-цоре ЦПУ са четири језгре Цортек-А73 2.2 ГХз и Цортек-А53 језгром од 1,8 ГХз. За 3Д интензивно играње на располагању је Адрено 512 ГПУ. За процесор средњег опсега, иако онај на горњем крају средњег опсега, перформансе Снапдрагон 660 су изненађујуће добре. Ми 8 Лите је успео у времену од 3:00 током свог тестирања брзине Г главе до главе са Самсунг Галаки А7 (2018). Такође, тестирао сам уређај и са Аспхалт 9 и ПУБГ Мобиле и установио да је игра глатка.

Снапдрагон 660 такође има уграђени Куалцомм Кс12 ЛТЕ модем који подржава 2Г, 3Г и 4Г, а брзине преноса ЛТЕ достижу 600Мбпс. Такође постоји подршка за Куалцоммов механизам за вештачку интелигенцију (АИЕ) преко шестерокутног ДСП-а и његових Хекагон Вецтор еКстенсионс. Ми 8 Лите спаја Снапдрагон са 4ГБ РАМ-а (6ГБ на неким моделима), 64 ГБ интерне меморије (доступни су 128ГБ модели) и утором за мицроСД картице.

За оне који воле референтне бројеве, Ми 8 Лите је постигао 1629 на Геекбенцховим једнојезгарним тестовима и 5898 на вишејезгреним тестовима. То је исто место као и Галаки С7 са Снапдрагон 820 процесором. За АнТуТу, који такође тестира ГПУ, резултат је био 143,306. АнТуТу резултат ставља Ми 8 Лите у исту лигу као водећи уређај из 2016. године.

Трајање батерије

У Ми 8 Лите налази се батерија од 3.350мАх, што је добре величине посебно за уређај са 6,26-инчним екраном. Свакако је довољно велик да вам омогући цјелодневни рад батерије. Према мом тестирању, требало би да добијете најмање шест сати екранског прегледа по пуњењу. Тај ће се број повећати ако радите мање захтјевне задатке попут гледања стриминга видеозаписа путем Ви-Фи-ја. Запамтите, светлост екрана може драматично да промени живот батерије. Ако повећате светлину до максимума, очекујте да ћете искључити бријање.

Уређај подржава Куицк Цхарге 3.0, али пуњач је само 10 В, не-КЦ јединица.

Камера

Сећате се још давних дана рата мегапиксела задње камере? Свака нова генерација уређаја покушавала је побољшати претходну: 8МП, затим 12МП, затим 16МП, и тако даље. Ствари су се сигурно промениле од тада и Ми 8 Лите је савршен пример како. Има предњу камеру од 24 МП за селфије. Са стражње стране има два сочива, 12МП сензор са двоструким пикселом са аутофокусом и пикселима ширине 1,4 μм и другу 5МП камеру, само за детаљне информације.

Камера за дубину користи се за прављење слика са ефектом бокеха, замагљивањем позадине и субјектом нетакнутим. Као и многи од ових софтверско потпомогнутих портретних модова, може бити јако погођен или промашен. Кад ради, добро функционише. Када то не успе, резултати могу бити непредвидљиви.

Свеукупно, слике недостају у динамичком распону и могу изгледати неугодно. Међутим, постоји још један софтверски трик - АИ режим. Она примењује предефинисане боје према детектованој сцени. Понекад то могу бити мало засићене, али АИ режим сигурно може донети више живости неким сликама.

Занемарујући недостатак ОИС-а, Ми 8 Лите је способан видео пуцач. Може да ради 4К при 30фпс, 1080п при 60фпс, 1080п при 30фпс са електронском стабилизацијом слике, 1080п видео са спорим режимом при 120фпс и ХФР са 240фпс при 720п! Није лоше за уређај средње класе.

24МП селфие камера долази са прилично неколико трикова, укључујући пикселе широке 1,8µм, откривање АИ сцене, подешавање АИ светлости и АИ режим рада. Нажалост, има фиксни фокус, постављен на приближно дужини руке.

Ниже узорке фотоапарата можете пронаћи доле или можете погледати узорке у пуној величини на овој вези на Гоогле диску.

Спецификације Ксиаоми Ми 8 Лите

Цене и завршне мисли

Све у свему, Ксиаоми Ми 8 Лите је уређај који је бољи од просека. Носи ознаку "Лите", али то је још увек способан уређај. Укључивање камере за дубину нешто је што виђамо у средњем опсегу и то је добродошла функција. Снапдрагон 660 нуди одличне перформансе средњег опсега, а трајање батерије је добро. Међутим, недостатак прикључка за слушалице је разочаравајући.

Ако вас Ми 8 Лите не искуша, мноштво других телефона средње класе има солидне чипсете и добре камере, укључујући Ксиаоми Ми А2, Нокиа 7.1 Плус, Хонор Плаи, Асус Зенфоне 5З, Мото Г6 Плус или, наравно, водећи специјални Поцопхоне Ф1.

Ксиаоми Ми 8 Лите је доступан у аурора плавој и поноћној црној боји за око 270 евра (~ 308 долара) у Европи и 279 фунти у Великој Британији. Видео сам и за мање продаје током продаје. Уређај није званично доступан у Сједињеним Државама, међутим можете га пронаћи на Амазону.

Мисли? Да ли је Ксиаоми Ми 8 Лите победник у вашој књизи?

Данашња епизода "Вечерашњег шоуа са Јиммијем Фаллоном" снимана је само помоћу Самсунг Галаки С10 Плус.Епизода ће се пробити од норме јер ће садржавати само унапријед снимљене сегменте снимље...

Самсунг Галаки С10 Плус можда је Самсунгов уређај са највише функција у годинама (осим модела 5Г), али изгледа да је јачина сигнала телефона доведена у питање....

Популаран