Рецензија Ксиаоми Ми 8 Про: Про амбиције, аматерске грешке

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 2 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Рецензија Ксиаоми Ми 8 Про: Про амбиције, аматерске грешке - Коментара
Рецензија Ксиаоми Ми 8 Про: Про амбиције, аматерске грешке - Коментара

Садржај


Дизајн

Мислили смо да редовни Ксиаоми Ми 8 у више наврата има упечатљиву сличност са иПхонеима Кс и КСС. Не треба чудити да Ми 8 Про - који има исте димензије и укупни дизајн као Ми 8 - такође изгледа као да би могао да испадне са Аппле-ове монтажне линије.

Ксиаоми је далеко од једине кинеске марке која подиже дизајнерске елементе из гиганта Цупертино, наравно, али је далеко највећи ОЕМ ОЕМ који се и даље толико ослања на "Андроид иПхоне" изглед за своју серију маркета.

Бест Ксиаоми телефони

Међутим, Ми 8 Про се разликује мало даље од свог очигледног утицаја од Ми 8 Про.

Док су плаве, златне и ружичасте боје на располагању у Кини, глобални Ми 8 Про долази само у провидном титанијуму. Овај стил стакла за прозирно стакло и није баш нов - ХТЦ У12 Плус се одлучио за сличан изглед - али привлачи поглед без икаквог омеђавања.


Исто се, међутим, не може рећи за оно што се крије испод задњег стакла. За разлику од ХТЦ-овог приступа како видите, пажљиво конструисане видљиве компоненте Ми 8 Про-а су управо то - конструисане.

Оно што видите није све лажно, али већина је. Ако сте икада раздвојили телефон или гледали аматерски видео снимак, знаћете да телефонске компоненте телефона не изгледају уредно.

Једна ствар која је стварна (Ксиаоми ме увјерава) је правоугаони НФЦ чип. Одушевљен фразом „Иновација за свакога“, далеко је од јединог дела бизарног брендирања.

Раштркане између помно уређених фаук компоненти су референце на уграђени Самсунг фласх фласх стораге и Куалцомм Снапдрагон СоЦ, као и неколико Ксиаоми ин-вицева и инспиративних слогана.

Ако сте ишта попут мене, ваша километража са тим скривеним словима ће се разликовати. Ја могу да се држим суптилно шестерокутног приказа Ми 1 лансирања, али црта од удара чекића у лице „најхладнија компанија у срцима наших корисника“ линије залепљена при дну је трзање трбуха.


Ми 8 Про такође има суптилне црвене акценте око сочива фотоапарата и унутар УСБ Типе-Ц прикључка, а на десном боку има хромирано црвено дугме за напајање, непосредно изнад црне преклопне јачине звука. Ја сам сиса за технологију која је контраста црвене и црне, па волим ове мање додире.

Што се тиче самог стакла, Ксиаоми је залепио Цорнинг Горилла Гласс 5 са ​​предње и задње стране четкицом од четканог, лагано закривљеног алуминијума која их је раздвојила. Далеко је од најклизавијег телефона који сам користио, али све то стакло доводи до неких даха, док је у неколико наврата спуштало моју софу.

Задње стакло такође има пластични осећај на длану, а на свим странама су се појавиле бројне огреботине на праменовима косе. Укратко, купите футролу (или користите ону која је наведена у кутији).

Не могу да причам о дизајну а да не спомињем тај зарез који је краћи од најгорих преступника (здраво, Пикел 3 КСЛ), али прилично шири од просечног реза. Тамо је пуно техничара, попут селфие пуцача од 20МП и инфрацрвене камере, али то би многима ипак могло бити прекида, посебно у зору уреза у води и других алтернатива на хоризонту.

Иако је доњи оквир прихватљиве величине, разочаравајуће је видети тако релативно дебеле оквире који окружују екран, посебно око врха где су присиљене зечје уши притиснуте због празнине оквира.

С обзиром на шире проблеме са нотификацијама на телефону (детаљније о томе касније), морам се запитати зашто произвођачи иновативног Ми Мик 3 нису могли ефикасније жонглирати простором да би омогућили додатну собу у левом „уху“ за више него само мали дигитални сат.

Иначе је ово посао Ми 8 као и обично. Роштиљ на доњем делу звучника има гадну навику да будете управо тамо где желите да ставите кажипрст, посебно ако волите играти мобилне игре. Једина друга велика диверзија дизајна серије Ми 8 је нестали сензор отиска прста, који је сада испод екрана.

Ксиаоми-ова одлука да се придржава постојећег Ми 8 шаблона тако се проширује и на недостатак ИП оцене отпорности на воду и прашину. Такође нема прикључка за слушалице, а упркос стакленој изведби, Ми 8 Про не подржава бежично пуњење.

Све естетске промене нису довољне да сакријем сличности иПхонеа, али нећу се задржавати на упоређивањима ван ове тачке. Ако желите Андроид телефон који барем делује као иПхоне, серија Ми 8 је сигурно најбољи покушај до сада. Ми 8 Про га подешава довољно да пружи додатни вов фактор, који може окренути главе неколицини корисника иОС-а.

Само им не дозволите да читају те мучне пароле налик на парфеме.

Приказ

Ми 8 Про поседује 6.2 АМ-ов Супер АМОЛЕД екран од 6.21 инча, резолуције 1,080 к 2,248 (402ппи) и ХДР подршку. Врло мали број телефона у ценовном рангу Ми 8 Про се истиче у приказним улозима, а Ксиаоми телефон се не разликује. То не значи да је лоше, то само задовољава већ високу оцену квалитета успостављену у 2018. години.

Осветљеност је оцењена на 600 нита, а углови гледања су у целини одлични. Као и код било којег Ксиаоми телефона, боје се крећу према хладнијим температурама, што употпуњава пригушене нијансе МИУИ лансера. Постоји пуно опција за промену контраста ако преферирате упечатљивији изглед, али не очекујте да ће се дубоки црнци наћи на Самсунговим врхунским телефонима.

Перформансе

Као и код уобичајеног Ми 8, и Ми 8 Про покреће Куалцоммов Снапдрагон 845 СоЦ, само што овај пут добијате 8 ГБ РАМ стандарда.

Нисам имао притужби на укупне перформансе телефона у стварном свету. С лакоћом је рјешавао све што сам бацио на њу. С обзиром да телефон кошта упола мање него неки од главних водећих бродова, Ксиаоми очигледно није пресекао ниједан угао који подешава свој основни хардвер.

Повезан: Бест оф Андроид 2018: телефони са најбољим перформансама

Што се тиче референтних вредности, Ми 8 Про је у целини имао нешто бољи учинак од свог не-Про браће. Ево резултата:


Ми 8 Про је изашао са 2.395 у Геекбенцх 4 Сингле-Цоре тесту и 8.969 у Мулти-Цоре тесту. За поређење, ОнеПлус 6Т (6ГБ) је постигао 2.378 и 8.843, док је Ксиаоми Поцопхоне Ф1 имао 2.492, односно 9.072.


Антуту је за Ми 8 Про дао оцену од 288.330, слетивши одмах испод Ксиаоми-овог телефона за игре Блацк Схарк (291,099), ОнеПлус 6 (293,745) и ОнеПлус 6Т (295,181), али изнад уобичајених Ми 8 (287,142). У међувремену, Поцопхоне Ф1 постигао је 266,264.


3ДМарк-ов тест Слинг Схот Ектреме (ОпенГЛ ЕС 3.1) дао је укупан резултат од 4.612, што је побољшање у односу на Ми 8 (4.233) и Покофонски Ф1 (4.216), али испод ОнеПлус 6Т (4.677).

Хардвер

Поред налета РАМ-а над Ми 8, Ми 8 Про такође има двоструки РОМ, са 128 ГБ непроширивог простора за похрану.

Батерија, међутим, опада од 3.400мАх на 3.000мАх. Замишљам да је кривац за смањење величине додатни простор који заузима сензор отиска прста на екрану.

Перформансе батерије Ми 8 већ су биле слабе и нажалост, Ми 8 Про је још гори.

Провешћете вас кроз дан просечне употребе, али ако дуго путујете и желите да пренесете било шта или играте неколико игара, можете очекивати да ћете журити около за пуњачем када стигнете на одредиште.

Просечио сам нешто мање од пет сати пробе на екрану на основу броја узорака и 15-17 сати између пуњења. То није најгора издржљивост коју сам видео са телефона, али то је слабо место које је Ксиаоми могао лако да избегне додавањем мало више масе укупном саставу Ми 8 Про да боље уклопи сензор на екрану и ћелију пристојне величине .

Хајде да разговарамо о сензору отиска прста на екрану.

Мрзим то.

Скенер је очигледно изграђен из исте технологије Гоодик која се налази унутар Хуавеи Мате 20 Про и ОнеПлус 6Т. Користила сам оба та телефона (додуше, само две недеље комад) и нисам се псовала јер се прст по девети пут није регистровао.

Сензор отиска прста Ми 8 Про радио је можда 40 процената времена, знатно испод брзине учитавања коју бих желео због функције која добија толико користи током било којег дана. Поновно сам га преправљао, мењао положај прста, користио различите прсте, испробавао различите количине притиска, и резултат је био скоро увек мене уместо тога да упишем ПИН.

Заправо волим хало ефекат сци-фи-ескуе око иконе отиска прста када притиснете сензор и када ствар стварно функционише, телефон откључа у секунди. Ипак, као што можете очекивати, ове мање утјешне мере нису биле довољне да ме спрече да га искључим и потпуно заборавим. То није сјајна ситуација за једну од главних карактеристика телефона.

Сензор отиска прста Ми 8 Про радио је можда 40 процената времена.

Срећом, имплементација Ми8 Про откључавања лица - додата је недавно путем ОТА ажурирања - бескрајно је боља.

Систем се ослања на безброј сензора у издуженом урезу телефона, укључујући инфрацрвену камеру, што значи да се можете ослањати на биометрију чак и у слабо осветљеним условима. Тестирао сам то ноћу са искљученим светлима и још увек је с лакоћом откључавао телефон.

Невероватно је брз и веома поуздан, што значи да нема разлога да чак и додиривате неугодан сензор отиска прста.

На аудио страни, Ми 8 Про има две решетке звучника на доњем делу телефона, али само један заправо смешта звучник. Такође му недостаје звучник у слушалицама. Иако је јасноћа углавном прихватљива, јачина звука звучника је неугодно тиха чак и на мак. Такође не постоји 3,5 мм прикључак, тако да ће корисници који имају поуздан стари пар жичних слушалица такође морати да улажу у нови сет лименки или да користе адаптер укључен у кутију.

Софтвер

Ми 8 Про доноси МИУИ 9 из кутије, али је недавно ажуриран на МИУИ 10. Иако најновија верзија Ксиаоми-ове прилагођене коже изгледа као да је заснована на Андроид 9 Пие, он и даље ради Орео. Ксиаоми је урадио пристојан посао реплицирајући Пијеве промјене корисничког сучеља, стварно недостаје АИ паметних додатака Пие, који се додају иза сцене.

Пре ажурирања овај одељак би прошао врло, сасвим другачије. МИУИ 10 решава најоштрије проблеме МИУИ-а 9 - посебно недостатак обавештења о навоју, што ме је тјерало уз зид.

Андроид 9 Пие трацкер трацкер упдате: Када ће ваш телефон добити Пие?

МИУИ је углавном прилично боре кости, што се у овом тренутку чини Ксиаоми свесном одлуком. Визуелно је негде између ЛГ-овог УКС-а и Хуавеијевог ЕМУИ-ја. Подразумеване апликације у квадратном облику и пригушена палета боја неће бити по укусу свих, али су у најмању руку функционалне и углавном увредљиве.

Иако постоје неке залихе апликација - дупликат прегледача и слично - Ксиаоми-ове апликације за залихе су углавном корисне и све имају исте једноставне шеме фонтова и меканих боја како би створиле леп осећај конзистентности. Као корисник Ми Банд 3 и корисник Ми Фит апликације, осећао сам се као код куће.

Такође ми се свиђа Ксиаоми водич, који се налази на левој плочи почетног екрана, где би Гоогле Дисцовер феед био на Пикел телефону. Није претрпан попут других алтернативних начина храњења на тржишту и релативно је прилагодљив.

Остале уредне инклузије су Дуал Аппс, који дуплира подржане апликације тако да можете да покрећете два налога док су одвојене иконе и подаци апликација и Сецонд Спаце, што у основи омогућава копирање целог телефона како бисте могли да смештате осетљиве податке у клон заштићен лозинком. МИУИ 10 такође додаје подршку гестовима преко целог екрана, мада се одређени јединствени гестови - приступ недавним апликацијама превлачењем према горе и посебно држањем - не осећају све тако природно.

На жалост, заправо пронаћи бољу карактеристику МИУИ 10 је апсолутна бол. Апликација Поставке је лавиринтни лавиринт произвољних подменија. Да на врху није било траке за претрагу, нисам сигуран да бих икад разрадио како да уклоним зрцало дугмета на задњој и последњих апликација.

Ова непотребна сложеност директно се сукобљава са једноставношћу осталог корисничког сучеља који трајно уклања бројне Андроид копче. Најистакнутија незгода је фиока апликација, што је необично имајући у виду да покретач Поцо уређаја Ксиаоми Поцопхоне Ф1 најмање даје могућност да је поново укључите.

Најнеобјашњивија одлука је недостатак било које иконе обавештења на левој страни прореза. Већ сам споменуо како дебљи оквир и затегнути део исечка оставља врло мало простора, али има најмање довољно простора за три иконе одједном. Чак и десна страна приказује батерију, Ви-Фи и мобилни пријем.

Корисника оставља у смешној ситуацији у којој ћете обавештења видети само на закључаном екрану или у неколико секунди након што стигну. У супротном, можете лагано прегледавати телефон, потпуно несвесни да имате десетак с и е-маилова који чекају одговор док не повучете траку са обавештењима доље или закључате телефон и видите да ЛЕД лампица пулсира (мада многе Ксиаоми-ове сопствене апликације не покренути светлост).

То је погоршало стално укључени дисплеј телефона, који је одбијао да ради током целог мог времена. Очигледно нисам сам овдје, мада се до сада Ксиаоми није обратио са мном о том питању. Међутим, чак и ако почне да ради, неће отклонити недостатак икона, што је искрено неопростиво када већ постоји решење за Андроид како би се осигурало да иконе обавештења раде у тандему са зарезима.

Треба напоменути да нисам видео ниједан спорни оглас који је Ксиаоми убацио у МИУИ, тројански коњски стил, али можда бисте сами узели телефон.

Као што је мој колега Давид Имел приметио у свом прегледу на Ми 8, МИУИ 10 осећа се као чврста база за изградњу Ксиаоми-а и надам се да ће повратне информације његове посвећене заједнице у томе помоћи.

Немојте се заваравати. Колико год се ово звало МИУИ 10, осећа се и као 1.0.

Камера

У теми која је покренута за Ми 8 Про, задња камера са двоструким сочивима идентична је модулу који се налази на стандардном Ми 8. Добијате 12МП главни објектив с отвором ф / 1.8 и секундарни 12МП телефото објектив са ф / 2.4 отвор бленде који омогућава 2к оптичко зумирање.

Сама апликација камере делује изванредно слично као Гоогле Пикел камера, са истим распоредом карусела и иконама у кружном стилу.

Поред аутоматског и ручног начина рада, апликација за камеру Ми 8 Про такође подржава панорамске и портретне снимке, као и споро снимање и видео записе са временским кашњењем.

Такође има АИ режим снимања, све осим за кинеске паметне телефоне у 2018. Ова опција се може укључити или искључити, а Ксиаоми каже да ће телефон препознати сцене како би направио најбољу фотографију и аутоматски угађао бокех за боље портретне фотографије.

камера Ми 8 Про способна је да ствара сјајне снимке у свим, али у најгорим светлосним условима.

Направио сам неколико дуплираних фотографија да упоредим резултате са АИ камером и укључивао сам и видео само мање подешавања боје, оштрине и контраста. Сигурно је далеко од претрпаног нереда по којем смо видели како неки АИ фотоапарати производе, али то није у складу с НПУ-овим резултатима Хуавеијевих водећих бродова.

Ми 8 Про такође вам омогућава да укључите, искључите или аутоматски укључите ХДР. Потоњи је створио импресивне резултате током мојих сесија са фотографијама и камера има лепу способност знати када треба да убаци ХДР у брзину.


Заправо, камера Ми 8 Про уопште може да направи сјајне снимке у свим, али у најгорим светлосним условима. Оштрина, репродукција боја, динамички опсег и контраст су сви солидни, а Ксиаоми је укључио обиље могућности да се усправите са сликом у апликацији Галерија ако нисте задовољни тренутним резултатима.

Моја једина права замерка је двоструки водени жиг камере, који је подразумевано укључен. Сјетите се само да га искључите прије него што снимите први, савршен снимак.

Испод је неколико компримованих узорака фотографија снимљених у различитим условима. Исте узорке можете видети овде у пуној резолуцији.

Требао бих напоменути и видео запис (до 4К при 30фпс) даје подједнако поуздане резултате захваљујући уграђеном 4-осном ОИС-у. 20МП селфие камера далеко је боља него што бисте очекивали за телефон по овом ценовном рангу - само не трошите предуго у свеобухватне апартмане за лепоту и преуређивање или можда нећете препознати своје лице до тренутка када сте то учинили.

Спецификације

Галерија

Цене и доступност

Ксиаоми Ми 8 Про доступан је у Великој Британији по цени од 499 фунти (~ 634 долара) и изабраним европским земљама где се продаје за 599 евра.

Завршне мисли и такмичење

Када погледамо место Ми 8 Про на ширем тржишту, најочигледнија поређење је са ОнеПлус 6Т. Два „водећа убица“ представљају невероватну вредност за новац, оба коштају од само 499 фунти у Великој Британији.

Ако сте већ дубоко у Ксиаомијевом Ми екосуставу апликација и услуга, који ће расти само што се компанија шири даље на тржиште паметних кућа, Ми 8 Про потенцијално је боља опклада. То је случај и ако су вам заиста потребна додатна 2 ГБ РАМ-а (претпостављам да немате) и не можете имати жељу да потрошите било шта преко основне цене.

За све остале, међутим, тешко је занијекати интуитивни софтвер, далеко боље перформансе батерије и елегантни хардверски дизајн најновијег ОнеПлус-а.

Међутим, прави ривал Ми 8 Про није још један кинески бренд. То је сам Ксиаоми

Поцопхоне Ф1 и Ксиаоми Ми 8 су примамљива алтернатива.

Иако не изгледа и не осећа се близу као премиум, Поцопхоне Ф1 је у основи исти уређај у многим кључним областима. Има прикључак за слушалице, бољи изворни бацач, пуно већу батерију и пресудно кошта 170 фунти (~ 215 долара) мање.

Увек бисте могли размотрити и обични Ми 8 са његовом готово идентичном листом састављања и карактеристика и уживати (маргинално) бољи живот батерије, а истовремено штедите 40 килограма у односу на Про.

Изгубит ћете прозирно задње стакло, додатних 2 ГБ РАМ-а и грозно лош сензор отиска прста на екрану, али тврдио бих да је то поштено када бисте могли уштедјети мало новца и готово приуштити и Ми Банд 3 и неке УСБ Типе-Ц слушалице (нису у комплету) уз уштеду.

У случају Ми 8 Про, држао бих се аматерске алтернативе.

Шта радите са врхунским псом серије Ми 8?

Данашња епизода "Вечерашњег шоуа са Јиммијем Фаллоном" снимана је само помоћу Самсунг Галаки С10 Плус.Епизода ће се пробити од норме јер ће садржавати само унапријед снимљене сегменте снимље...

Самсунг Галаки С10 Плус можда је Самсунгов уређај са највише функција у годинама (осим модела 5Г), али изгледа да је јачина сигнала телефона доведена у питање....

Фасцинантне Постове