Спецификације Ксиаоми Ми 9 СЕ и Ми 8 СЕ: Да ли је нови телефон велика надоградња?

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 2 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
ИДЕАЛЬНЫЙ БЮДЖЕТНИК ?🔥 ПРОЖАРКА СМАРТФОН ONEPLUS NORD CE 2 !
Видео: ИДЕАЛЬНЫЙ БЮДЖЕТНИК ?🔥 ПРОЖАРКА СМАРТФОН ONEPLUS NORD CE 2 !

Садржај


Ксиаоми Ми 9 изгледа као један од најприступачнијих водећих паметних телефона године, који нуди врхунски чипсет Снапдрагон 855 и обиље других погодности. Али компанија је такође открила и приступачнији паметни телефон поред водећег у Ксиаоми Ми 9 СЕ.

Ксиаоми је Ми 8 СЕ већ понудио доста новца за ваш долар на папиру, али доноси ли нови модел мноштво побољшања? Упоређујемо ова два телефона како бисмо схватили да ли треба да надоградите.

Коњска снага

Ксиаоми Ми 9 СЕ у теорији није надоградња снаге која мења игру у односу на Ми 8 СЕ. Ксиаоми

Ксиаоми Ми 8 СЕ је већ био прилично моћан у покретању, нудећи Снапдрагон 710 чипсет, 4ГБ или 6ГБ РАМ-а и 64ГБ или 128ГБ фиксне меморије. Али они који очекују масовну надоградњу аутомобила генерално ће бити разочарани у Ксиаоми Ми 9 СЕ спецификацијама.

Ксиаоми-јев нови телефон заиста прихвата Снапдрагон 712 чипсет, али СоЦ уопште није велика надоградња. Видимо побољшања брзине такта, бржи стандард пуњења и две нове аудио технологије, али све остало је исто (ЦПУ, ГПУ, целуларно повезивање).


Најновији телефон такође је избацио могућност од 4 ГБ РАМ-а у корист 6 ГБ РАМ-а на целој плочи, што би требало да резултира бржим мултитаскингом. Ми 9 СЕ такође користи 64 ГБ или 128 ГБ фиксне меморије УФС 2.1 у поређењу са јефтинијим и споријим меморијама за старији телефон. У сваком случају, оба уређаја су толико моћна колико можете и без усвајања водећег силицијума, тако да не бисте требали имати проблема са захтевним апликацијама и обављањем више задатака.

Приказ

Ксиаоми Ми 8 СЕ несумњиво има истакнуту ноту. Ксиаоми

Не можете да поднесете зарез? Па, оба телефона нуде исечак екрана, али Ми 9 СЕ дефинитивно има суптилнију опцију у зарезу водене капке. У међувремену, Ми 8 СЕ иде поприлично широко.

Срећом, оба телефона нуде АМОЛЕД екран, тако да добијате живе боје, дубоку црнину и уштеду енергије када користите црну / тамну тему. Ми 9 СЕ поседује 5.97-инчни екран (2.340 к 1.080), док Ксиаоми-ов уређај 2018. године нуди екран од 5.88 инча (2.244 к 1.080).


Ксиаоми-ов уређај за 2019. годину има екран гушћи пиксела на папиру, али вероватно нећете приметити ову разлику

Трајање батерије

Ксиаоми Ми 8 СЕ у разним бојама. Ксиаоми

Надате се црвеној батерији од 4000 мАх у стилу Редми Ноте у Ми 9 СЕ? Па, заправо добијате мању батерију у односу на уређај 2018. Ксиаоми Ми 9 СЕ нуди батерију од 3.070мАх у поређењу са капацитетом од 3.120мАх Ми 8 СЕ.

Морамо да примимо руку на Ми 9 СЕ како бисмо издржали његову издржљивост на тесту, али одступање у величини није довољно велико да би створило битну разлику у теорији. Али они који траже бољу издржљивост вероватно би требало да гледају симпатије Редми Ноте 7 Про, захваљујући пакету од 4.000мАх.

Камере

Модел 2019. нуди више камера, укључујући и снајпер од 48МП. Ксиаоми

Наравно, Ксиаоми Ми 9 СЕ можда није значајно снажнији од свог претходника, нити има већу батерију, али сигурно пуни топлоту када је у питању фотографија.

Нови телефон нуди веома флексибилну троструку комбинацију стражњих камера, која садржи главни стрелац од 48МП (Сони ИМКС 586), 8МП 2к фотоапарат и 13МП ултра ширококутни снаппер. То значи да имате прилично добру камеру за све догађаје.

У међувремену, Ми 8 СЕ има везе са упаривањем задње камере од 12МП + 5МП. 5МП секундарни пуцач је само сензор дубине, тако да вам овде није боље зумирање или шире видно поље.

Оба телефона су опремљена 20МП селфие камером која би требало прикупити пуно детаља при дневној светлости. Селфие камера Ми 8 СЕ такође користи финирање пиксела за боље селфие при слабом осветљењу. Није јасно да ли Ми 9 СЕ такође користи бинкинг пикел, али претпостављамо да је то случај ако се користи предња камера од 20МП.

Додаци

Два телефона деле мноштво других функција, као што су подршка за УСБ-Ц (и недостатак прикључка за слушалице), 18 Ватт ожичено пуњење, Блуетоотх 5.0 и ИР бластер.

Али Ксиаоми Ми 9 СЕ такође садржи сензор отиска прста на екрану и, што је најважније, НФЦ могућности. Последњи додатак значи да можете користити бесконтактна решења за плаћање, за разлику од КР плаћања. Није јасно да ли сензор на екрану нуди пречице са дугим притиском попут ванилије Ми 9, али то је свакако вишеструка премиум функција од вашег стандардног скенера.

Које бисте требали добити?

Оба телефона почињу у нијанси испод 2000 иуана (~ 299 УСД), али је модел 2018. године првобитно почео са 1.799 иуана (~ 267 $), док уређај за 2019. има базну цијену од 1.999 иуана (~ 298 $).

Разлика у ценама није огромна, али тешко је тврдити да не добијате пуно додатака плаћајући мало више за нови телефон. Ксиаоми Ми 9 СЕ има 6 ГБ РАМ-а преко плоче, брже складиштење, троструке задње камере, сензор отиска прста на екрану и НФЦ. Није лоше за отприлике 30 долара више…

Као један од најстаријих језика за кодирање, Јава се уклопила у многе најпопуларније програме и системе. Савладавање Јава много је попут поседовања кључа за практично сва врата програмирања....

Велике Апплеове вести ове недеље односе се на такозвани иПхоне СЕ 2 (који вероватно неће бити његово право име). Предвиђени датум изласка мало је помијешан од стране аналитичара индустрије, а чак је и...

За Тебе