Ксиаоми Ми 9 СЕ и Нокиа 8.1 спецификације: Ближе је него што мислите

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 2 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Ксиаоми Ми 9 СЕ и Нокиа 8.1 спецификације: Ближе је него што мислите - Коментара
Ксиаоми Ми 9 СЕ и Нокиа 8.1 спецификације: Ближе је него што мислите - Коментара

Садржај


Ксиаоми Ми 9 СЕ је софистицирани СЕ уређај компаније, који нуди мноштво функција средњег опсега. Наравно, телефон изгледа спремно да га изједначи са уређајима из Хуавеија и Реалмеа, али ХМД Глобал такође има врло занимљив изазов у ​​Нокији 8.1.

Упркос тврдњама ХМД-а другачије, требате само погледати листу са подацима како бисте схватили да Нокиа 8.1 није прилично прави флагсхип. Уместо тога, заузима исти псеудо-водећи носач као Ксиаоми Ми 9 СЕ. Дакле, имајући то на уму, упоредили смо два уређаја.

Приказ

Да ли је АМОЛЕД екран високо на вашој листи приоритета за паметни телефон? Тада ћете се нагнути према Ми 9 СЕ. Ксиаоми телефон нуди ОЛЕД екран од 5,97 инча (2,340 к 1,080,) који нам даје црне црне и уштеду енергије када користимо мрачну тему.

Нокиа 8.1, пак, има 6,18-инчни ИПС ЛЦД екран (2,280 к 1,080), нудећи мало више некретнина на екрану у теорији. Овде не очекујте смешно дубоке црнце, док би присуство широког прореза могло и неке људе да скине.


Коњска снага

Ксиаоми-ов нови телефон нема водећи силицијум, али Снапдрагон 712 чипсет је ионако врло способан. Убаци у 6 ГБ РАМ-а и 64 ГБ или 128 ГБ фиксне, УФС 2.1 меморије, а имаш прилично моћан телефон.

Нокиа 8.1 има Снапдрагон 710 процесор, што је у теорији нешто мање у односу на Снапдрагон 712 Ми 9 СЕ. Али можете очекивати исте опције ЦПУ-а, ГПУ-а и повезивања као и нови чипсет. Заокруживање снаге повезано са напајањем је 4 ГБ РАМ-а и 64 ГБ еММЦ меморије. За разлику од Ксиаоми-ја, ХМД је такође уврстио мицроСД утор, тако да можете додати до 400 ГБ додатног простора ако вам треба.

Камере

Што се тиче најважнијег фотографског поља, Ксиаоми је засигурно јацк свих трговина овде. Ми 9 СЕ нуди троструко подешавање камере, укључујући 48МП главну камеру, 8МП 2к телефото снимач и 13МП ултраширококутни сензор.


Псеудо водећи штапови ХМД-а са двоструком поставком камере, који служе до 12МП ф / 1.8 главне камере и 13МП сензора дубине. То значи да немате сјајне перформансе зума или ултра широку перспективу, али наш Абхисхек Баки је сматрао да је телефон снимио одличне фотографије у својој Нокиа 8.1 рецензији. Не боли то што главна камера има ОИС, који би требало да смањи замагљење при слабом осветљењу и обезбеди релативно без видео записа.

Пребаците се на предњу страну и чини се да телефони деле идентичне селфие камере (20МП, ф / 2.0, 0.9 микрон пиксела). Оба уређаја користе бинкинг пиксела како би постигли боље снимке при слабом осветљењу, што резултира светлијом, али мањом резолуцијом.

Мораћемо да се припремимо за Ми 9 СЕ да бисмо сазнали да ли и њега снима одличне фотографије. Али, у најмању руку, има флексибилније подешавање.

Батерија

Ксиаоми Ми 9 СЕ можда има енергетску предност на папиру, али клатно се љуља на други начин када погледамо капацитет батерије. Ксиаоми телефон поседује болно просечну батерију од 3.070мАх у поређењу са Нокиа 8.1 пакетом од 3.500мАх.

Ни један телефон не крши ознаку 4.000 мАх, али предност од скоро 500мАх значи да би Нокиа 8.1 теоретски требало да наџиви Ксиаоми телефон са идентичним подешавањима и употребом. Оба телефона имају и 18 ватно ожичено пуњење - то није Хуавеи Мате 20 Про, али то је ипак пристојна брзина.

Додаци

Да ли за вас утичница за слушалице није преговарачка? Тада ћете пожељети набавити Нокиа 8.1, јер Ксиаоми Ми 9 СЕ наставља разочаравајући тренд напуштања порта. Супротно томе, Ксиаоми уређај нуди ИР бластер, тако да можете да контролишете свој клима уређај, Блу Раи плејер и друге старе уређаје.

Још једно приметно додатак Ксиаоми је сензор отиска прста на екрану, за разлику од задњег скенера компаније Нокиа 8.1. Вјероватно неће бити тако брз и прецизан као Нокиа скенер, али сигурно је неуобичајено у сегменту средњег опсега.

ХМД-ов телефон нуди Андроид са залихама у поређењу са Ксиаоми-јевим МИУИ-ом 10. Ксиаоми-ова кожа дефинитивно нуди више функционалности (нпр. Скроловање заслона, закључавање отиска прста), али ХМД-ови телефони су обично бржи у добијању већих Андроид исправки.

Иначе, оба телефона нуде НФЦ могућности, тако да они који желе да се упуштају у Гоогле Паи и друга решења овде немају шта да брину.

Који је бољи на папиру?

Да ли је трајање батерије високо на вашој листи приоритета? Да ли преферирате акцијски Андроид? Ако сте на једно од ових питања одговорили са да, Нокиа 8.1 овде изгледа као ваш избор. Потребан вам је фотоапарат за сваку ситуацију? Да ли је ОЛЕД екран неизговаран? Тада би Ксиаоми телефон могао бити за вас.

Али када је реч о најважнијој цени, Ксиаоми Ми 9 СЕ је дефинитивно јефтинији уређај. По почетној цени од само 1,999 јуана (~ 298 долара) за варијанту 6ГБ / 64ГБ, кинески телефон је значајно јефтинији од 399 евра (~ 450 долара) Нокиа 8.1. Ценица од 26,999 рупија (~ 372 долара) у Индији је дефинитивно укуснија, али разлика у ценама је и даље прилично велика. Дакле, ако је цена најважнији фактор за вас (као што је многима), ваш избор је већ направљен.

Ако бисте као следећу куповину морали да изаберете било који телефон, који бисте одабрали? Дајте нам свој одговор у коментарима!

Најлакши начин за подешавање ВПН-а на било којој платформи је коришћење апликације вашег провајдера. Преузмите га на свој уређај, унесите корисничко име, лозинку и друге потребне информације, и добро ...

Постоји много разлога да бисте добили Амазон Фире ТВ Стицк. Омогућује вам да направите обичан телевизор паметним и омогућава вам једноставан приступ свим вашим апликацијама за стриминг видео записа. Ч...

Занимљиво На Сајту