Ксиаоми Ми 9 вс Хонор Виев 20, ОнеПлус 6Т и Нокиа 8.1: Поређење спецификација

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 2 Април 2021
Ажурирати Датум: 4 Јули 2024
Anonim
Ксиаоми Ми 9 вс Хонор Виев 20, ОнеПлус 6Т и Нокиа 8.1: Поређење спецификација - Коментара
Ксиаоми Ми 9 вс Хонор Виев 20, ОнеПлус 6Т и Нокиа 8.1: Поређење спецификација - Коментара

Садржај


Тржиште повољних паметних телефона је конкурентније него икад ових дана. Никад није било боље време за телефоне по разумној цени који неће пробити 1000 долара или чак 600 долара. Потпуно нови Ксиаоми Ми 9 само је један такав телефон, али може ли се издвојити од конкуренције?

У данашњој линији имамо Нокиа 8.1 са сличним ценама, вентилатор помазан краљем приступачног тржишта, ОнеПлус 6Т и тад скупљим Хонор Виев 20.

Не пропустите: Ксиаоми Ми 9 руке

Ксиаоми Ми 9 вс врхунски извођачи

У овом цјеновном сегменту све су чешћи хигх-енд процесори и велики РАМ пакети. Ово је сигурно случај код свих наших паметних телефона, иако су перформансе различите.

Како тренутно стоји, Ксиаоми Ми 9 и Хонор Виев 20 имају најмодерније процесоре. 7нм Снапдрагон 855 и Кирин 980 повећавају енергетску ефикасност и перформансе довољно да их прогурају испред прошлогодишњих телефона. Нокиа 8.1 има нешто јефтинији Снапдрагон 710, мада још увек има ЦПУ коцкице које ће одговарати 845 унутар ОнеПлус 6Т. Међутим, Адрено 616 ГПУ дефинитивно није тако способан као Снапдрагони вишег ранга.


Упркос томе, свакодневна употреба ће се вероватно осећати врло слично на овим телефонима. 6 ГБ РАМ-а или више за бешавне мулти-задатке је довољно уобичајено, мада ће вам вјероватно бити тешко покренути довољно апликација да испробају и Нокиа 8.1 од 4 ГБ.

Капацитет складиштења је мало већи проблем код неких од ових уређаја. Опција за меморију од 64 ГБ Нокиа 8.1 мало је близу, ако поседујете разумну колекцију медија ван мреже. Срећом, Нокиа укључује утор за мицроСД картицу, функцију која није присутна на осталим телефонима у овом поређењу. Имајући то у виду, вероватно ћете желети да посегнете за МиГБ од 128 ГБ или да пређете на алтернативни телефон од 256 ГБ ако вам треба додатног простора.

Повезан: Потпуна листа карактеристика Ксиаоми Ми 9

ФХД + дисплеји су главна ствар у овој цени, мада по жељи можете одабрати АМОЛЕД или ЛЦД. Постоји већа разлика у капацитету батерије. У поље води Хонор Виев 20-ова гаргантуанска ћелија од 4.000 мАх, а затим је следила ОнеПлус 6Т на 3,700мАх. Упркос великој величини, Ксиаоми Ми 9 у ствари има најмањи капацитет батерије, свега 3.300мАх. У комбинацији са 7нм процесором и ФХД + екраном, Виев 20 би лако могао да траје читав дан или два.


Ксиаоми Ми 9 вс конкуренција: Приступачне функције

Сви ови водећи бродови по повољним ценама имају солидне перформансе. Додатне карактеристике су оно што ће раздвојити поље.

Ако вам је паметни телефон примарна камера, тешко ћете наћи флексибилнији повољни пуцач од Ксиаоми Ми 9. Троструке камере, укључујући импресивни Сони ИМКС586 48МП главни сензор, пружају високе детаље, слабо осветљење и широк угао , и зумирали на снимке. Већ смо прошли практично са овим сензором унутар Хонор Виев 20 и били смо у потпуности импресионирани.

Нокиа 8.1 нас је импресионирала и по нижој цени, посебно захваљујући флексибилном начину рада Про Цамера и чврстом откривању ивица за портретне фотографије. ОнеПлус 6Т снима пристојне фотографије портрета захваљујући својој наменској камери за дубину, али открили смо да су перформансе слабог осветљења мало иза криве.

Отпорност на воду и прашину је скупа сертификација са којом се јефтинији телефони не муче, али то вероватно не би требало бити прекидач. Слично томе, сва четири телефона подржавају прилично брзо пуњење путем УСБ-Ц-а. Иако је ситуација са Ксиаомијевим пуњачем компликована, јер подржава до 27В уз бежични адаптер за пуњење, али само 18В са обичним кутијама за пуњач. Кад смо већ код тога, Ксиаоми Ми 9 једини је модел који подржава бежично пуњење ван кутије и прилично је брз са 20 В.

Технологија скенирања отиска на екрану је једнако блистава, врхунска карактеристика. Ми 9 опет нуди ову опцију, као и ОнеПлус 6Т. Ако вас то превише не брине, Нокиа 8.1 и Хонор Виев 10 садрже скенере постављене на полеђини телефона. Коначно, сва четири телефона подржавају Андроид 9 Пие ван оквира са својим различитим коже. Нокиа 8.1 је једини Андроид Оне овде модел, који нуди чисто искуство и вероватно значи брже ажурирање.

Одабир најбољег телефона

То никако није закуцавање, али шири спектар додатних функција, подешавање фотоапарата и водећи хардвер високих перформанси чини Ксиаоми Ми 9 тешким за оспоравање. Још боље, телефон би у већини региона требао бити јефтинији од онеПлус 6Т и Хонор Виев 20.

Телефон ипак није без недостатака. Ограничени капацитети за складиштење и батерију свакако су недостаци за кориснике напајања. Ако сте прикључени на мицроСД, Нокиа 8.1 је једина опција од ова четири избора.

Који би од ова четири приступачна водећа телефона купио? У звуцима искључите своје узвишено образложење у коментарима испод.

Следећи: Ксиаоми Ми 9 цена, доступност и датум издавања

Преглед за Андроид К програмере, рана верзија главног ажурирања Андроида планирана за касније ове године, може да се покрене данас. Шпекулације стижу путем КСДА Девелоперс Главни уредник Мисхаал Рахма...

Упоредо са најновијом серијом нових мобилних платформи средњег опсега, Куалцомм је на свој АИ Даи у Сан Франциску објавио још већу најаву. Гигант мобилних чипова прави још једну игру за сервере, након...

Чланци За Вас