Ксиаоми Ми 9 вс Нокиа 8.1: Који је најприкладнији за вас?

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 2 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Ксиаоми Ми 9 вс Нокиа 8.1: Који је најприкладнији за вас? - Коментара
Ксиаоми Ми 9 вс Нокиа 8.1: Који је најприкладнији за вас? - Коментара

Садржај


Ксиаоми Ми 9 спортске спецификације врхунског дизајна, одличан дизајн и приступачан модел, али како се поставља против конкуренције? Упоредимо то са Нокијом 8.1, популарним средњим ренџером који има мању снагу испод хаубе, али ногу горе у неколико области.

Ксиаоми Ми 9 је водећи и један од првих телефона који је убацио најновији и највећи Снапдрагон 855 чипсет испод хаубе. Глобална верзија долази са 6ГБ РАМ-а, док корисници у Кини такође могу добити моделе од 8ГБ и 12ГБ. Доступно је 64 ГБ или 128 ГБ простора за складиштење (Кина добија и верзију од 256 ГБ) која се не може проширити, па ћете морати мудро да одаберете. Телефон такође има скенер отиска прста на екрану који подржава пречице дугим притиском, мада тренутно нуди само КР скенер, функцију веб претраживања и додавање догађаја у календару.

Батерија Ксиаоми Ми 9с може достићи нулу до 100 процената у око 65 минута.

Фулл ХД + АМОЛЕД дисплеј долази са 6,39 инча, са зарезом у води. Телефон поседује батерију од 3.300мАх, што није баш импресивно с обзиром на величину уређаја. Подржава пуњење од 27 В, што батерију добија од нула до 100 процената за око 65 минута, мада се тај пуњач продаје засебно - у кутији добијате само пуњач од 18 В. Телефон такође подржава бежично пуњење на 20 В, што батерију до 100 одсто за сат и 40 минута.


Ксиаоми Ми 9 има три камере са задње стране. Главни сензор долази са резолуцијом од 48МП, али он користи стандардно пиксело, комбинујући податке са четири пиксела у један за 12МП снимке. Ово би требало резултирати бољим сликама, посебно ноћу. Придружио му се 12МП телефото објектив за зумирање и 16МП ултра широк објектив који омогућава снимање више снимака. То је слична конфигурација коју смо већ видели на уређајима попут Хуавеи Мате 20 Про и коју ће вероватно користити многи други произвођачи ове године.

Телефон поседује препознавање сцене са АИ напајањем, које мења подешавања у зависности од онога што је у оквиру камере (пејзаж, храна, кућни љубимци) како би се добио бољи снимак. Телефон ће такође предложити прелазак на ултра-широк објектив да бисте снимили више слике, зависно од сцене. Подешавање камере изгледа обећавајуће на папиру, али задржаћемо целокупну процену док је не прегледамо.


Ксиаоми Ми 9 има метални и стаклени дизајн са закривљеним леђима за врхунски изглед и осећај, а прекривен је сафирним стаклом да спречи огреботине. Има висок однос екрана према телу и долази у три предивне холографске боје - лаванда љубичаста, океана плава и црно клавир - које се премештају између различитих нијанси у зависности од тога како их светлост погоди. Прозирно издање је такође доступно (са 12 ГБ РАМ-а и 256 ГБ простора за похрану) и показује чисто декоративне "компоненте" испод позадинског стакла, али за сада га можете добити само у Кини. Ксиаоми каже да ће Транспарент Едитион донијети на друга тржишта ако је потражња довољно велика.

Што се софтвера тиче, добијате Андроид 9.0 Пие са МИУИ 10 на врху, који има и своје добре и лоше стране. Нажалост, телефон нема ИП оцену за заштиту од воде и прашине или прикључак за слушалице. Добра вест је, међутим, да је адаптер за УСБ-Ц до 3,5 мм укључен у малопродајну кутију.

Нокиа 8.1 је средњи ранг, што значи да нуди мање у одељку за спецификације. Покреће га Снапдрагон 710 чипсет и има 4 ГБ РАМ-а - знатно мање него Ми 9, зависно од модела. Нуди исту количину складиштења као и почетна глобална верзија Ксиаоми Ми 9 - 64ГБ - али на том је месту утор за мицроСД картицу, тако да можете проширити складишни простор за додатних 400 ГБ.

Екран је нешто мањи за 6,18 инча, али нуди исту Фулл ХД + резолуцију. Ипак, то је ЛЦД панел, тако да не добијате толико живе и дубоке црне боје као АМОЛЕД екран на Ксиаоми Ми 9.

Нокиа 8.1 батерија се испоручује на 3.500мАх, што јој је 200мАх веће од Ксиаоми Ми 9'с. Упарен са мањим екраном и мање моћним унутрашњостима, требао би да нуди бољи радни век батерије. Батерија подржава брзо напајање од 18 В, али нема бежичног пуњења као што је то случај са њеним ривалом.

Нокиа 8.1 има двоструко подешавање камере са задње стране са 12МП главним сензором и 13МП сензором дубине за оне обожаване бокех снимке. Може да снима сјајне фотографије у правим условима осветљења и подржава препознавање сцене усмерено на АИ. Телефон такође има режим дуалног вида, који вам омогућава да користите предњу и задњу камеру истовремено за фотографије и видео записе са подељеним екраном.

Међутим, подешавање камере Нокије 8.1 није баш добро као Ксиаоми Ми 9. Не нуди исту свестраност, а недостају јој и телефото и ширококутни објектив.

Нокијин телефон је део Андроид Оне породице, тако да ради на основној верзији Андроид 9.0 Пие. Уређај је без напора и добиће најмање две године ОС-а и три године месечних безбедносних исправки. Да ли је Андроид Андроид бољи од МИУИ, питање је личног укуса. Ксиаоми-ова кожа има функције као што су Дуал апликације и Сецонд спаце, али нема ладицу за апликације и такође садржи тону Ксиаоми-ових апликација које вероватно никада нећете користити. Међутим, увек можете преузети бацач попут Нова да бисте на уређају имали искуство сличних залиха ако је то ваша ствар.

Нокиа 8.1 има врхунску вибрацију, захваљујући свом металном оквиру и стакленим позадинама. То је диван телефон, али су му оквири нешто дебљи од Ми 9 модела. И зарез је много шири, што га чини и много наметљивијим. Такође оставља мање простора за обавештења са страна. Двобојне опције боја - плава и сребрна, челик и бакар и гвожђе и челик - све изгледају сјајно, али не истичу се толико као опције Ми 9.

Баш као што је Ксиаоми Ми 9, и Нокиа 8.1 нема ИП оцену за заштиту од воде и прашине. Међутим, има прикључак за слушалице, тако да вам неће требати УСБ-Ц до 3.5мм адаптер или Блуетоотх слушалице за слушање музике.

Ксиаоми Ми 9 вс Нокиа 8.1: Који да добијем?

Ксиаоми Ми 9 је у целини бољи телефон - у то нема никакве сумње. Има бржи чипсет, више РАМ-а, бољу камеру и мислим да има привлачнији дизајн. Такође поседује модеран скенер отиска прста на екрану. Међутим, то не значи да је боља опција од Нокије 8.1 за све.

Нокиа 8.1 нуди више од Ксиаоми Ми 9 у неколико области.

Нокиа 8.1 нуди више од свог ривала у неколико области. Нуди прошириву меморију, већу батерију и прикључак за слушалице. Такође има чистије софтверско искуство, без Ксиаоми-овог софтвера.

Онда је цена. Иако Ксиаоми Ми 9 нуди велику вредност за новац, ипак је скупљи од Нокије 8.1. Телефон креће од 3.000 јуана у Кини (~ 445 УСД). Међутим, телефон ће коштати више у Европи због већих пореза. Иако није потврђено, вероватно ће почети између 450 (~ 512 долара) и 500 евра (~ 570 долара). Цене Нокиа 8.1 зависе од тога где купујете уређај, али можете да га набавите за само 400 евра (~ 455 долара).

Који телефон треба да се своди на оно што више цените. Лично бих ишао са Ксиаоми Ми 9. Нисам велики обожаватељ МИУИ-ја и мрзим чињеницу да телефон нема прикључак за слушалице, али ипак бих га добио код Нокије 8.1 због камере , дизајн, скенер отиска прста на екрану и додатна снага испод хаубе. Радо бих платио мало више за то.

А што се тебе тиче? Који телефон бисте радије добили и зашто? Јавите нам своје мисли у коментарима!

Више покривености Ксиаоми Ми 9:

  • Ксиаоми Ми 9 руке: Лепршав, није бујан
  • Цене и доступност Ксиаоми Ми 9: И даље је веома приступачна
  • Ксиаоми Ми 9 спецификације: Ударите новац
  • Ксиаоми Ми 9 над конкуренцијом по разумним ценама

Једном је приликом пребацивања контаката са једне мобилне платформе на другу значило ручно куцање бескрајне количине имена, телефонских бројева и других информација. Срећом, данас паметни телефони мог...

Иако стреаминг сервиси попут Спотифи и Тидал преузимају тржиште, многи љубитељи музике радије преузимају и чувају музику на свом чврстом диску. Упркос својим недостацима и чињеници да се Аппле удаљава...

Популарно На Порталу