Ксиаоми Ми А2 преглед: „А“ за труд, али још увек није савршен

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 2 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Ксиаоми Ми А2 преглед: „А“ за труд, али још увек није савршен - Коментара
Ксиаоми Ми А2 преглед: „А“ за труд, али још увек није савршен - Коментара

Садржај


Позитивно

Чишћење Андроид Оне искуства
2 године загарантованих ажурирања
Врхунски квалитет израде од алуминијума
Прилична камера за цену
Чист приказ
Веома приступачно
Подршка за Куицк Цхарге 4.0 (у Индији)

Негативи

Просечно трајање батерије
Екран не постаје тако светао
Недостају функције као што су мицроСД, НФЦ итд.
Нема ИП оцене
Нема прикључка за слушалице
Јака конкуренција
Дизајн деривата

РатингБаттери5.3Дисплаи6.9Цамера7.0Перформанце3.7Боттом Лине

Ксиаоми Ми А2 нуди снажну надоградњу у односу на Ми А1, са великим перформансама и много бољом камером. Али то изоставља неколико једноставних карактеристика које су многи прекршитељи.

6.96.9Ми А2би Ксиаоми

Ксиаоми Ми А2 нуди снажну надоградњу у односу на Ми А1, са великим перформансама и много бољом камером. Али то изоставља неколико једноставних карактеристика које су многи прекршитељи.

Како скупи паметни телефони постају све мање изненађујући, јефтинији паметни телефони смањују губитак. Излази све више и више нискоценовних телефона који одликују перформансе и квалитет камере невиђених од пре само неколико година. Прошлогодишњи Ксиаоми Ми А1 био је добар пример тога. Ове године, његов наследник Андроид Оне, Ми А2, иде још даље. Прочитајте за нашу Ксиаоми Ми А2 рецензију.


Једно од највећих проблема са којима се суочавају кинески паметни телефони постају глобални је прекид софтвера. Оно што много азијске публике цени - или чак захтева - не значи увек тако добро западњачки укус. Сви од Хуавеија до Виваа су се суочили са тим. Већина компанија не жели бацати своје софтверске заштитне знакове за глобалну публику.

Гоогле-ов Андроид Оне програм омогућава произвођачима уређаја да се фокусирају на хардвер, а софтвер - исправке, апликације и безбедносне закрпе остављају Гооглеу. Још увек има простора за прилагођену апликацију за камеру или неке одређене софтверске додатке, али већина онога што видите на Андроид Оне телефону долази директно са Гоогле-а. Андроид Оне такође елиминише један од других великих проблема са кинеским телефонима: недостатак сталне подршке.

Ксиаоми Ми А2 дисплеј Ксиаоми Ми А2 задња плоча


То је прилично убедљив аргумент - Ксиаоми хардвер и Гоогле-ов софтвер. Љубитељ сам онога што Андроид Оне обећава, али хардвер још увек мора бити способан да то направи. Срећом, Ксиаоми Ми А2 је један од најбољих Андроид Оне телефона које сам још увек имао задовољство да користим - али неће се свидети свима.

Ксиаоми Ми А2 је један од најбољих Андроид Оне телефона које сам видео - али неће се свидети свима.

Ми А2 долази с неколико недостатака који су све чешћи прекидачи када се додају заједно. Нема микроСД-а, НФЦ-а, скромног капацитета батерије, ИП оцене, нема прикључка за слушалице и нема бежичног пуњења. Нису сви ови пропусти приписани и почетној цени компаније Ми А2 од 250 евра (~ 289 долара). Ми А1 имао је прикључак за слушалице, мицроСД картицу и (мало) већу батерију. Погледајмо ближе.

О овој рецензији Ксиаоми Ми А2: Ми А2 користим већ месец дана од када сам га добио на глобалном представљању у Мадриду. Ради на Андроид 8.1 Орео са сигурносном закрпом од 5. августа и бројем верзије ОПМ1.171019.011.В9.6.10.0.ОДИМИФЕ. Јединици за преглед Ксиаоми Ми А2 достављена је аутор Ксиаоми.

Приказ

Квалитет екрана често смањује јефтиније телефоне, али Ми А2 то чини дивно - ако не и изузетно. Екран Ми А2, попут Ми 6Кс на којем је заснован, је 5,99 инчни Фулл ХД + ИПС ЛЦД. Он је пола инча већи од претходника, с новим односом слике 18: 9, али укупни отисак Ми А2 прилично је идентичан Ми А1. Има резолуцију 1.080 к 2.160 са густином пиксела од 403 ппи - што није лоше с обзиром на његову величину - обезбеђује оштре детаље.

Иако је ЛЦД, панел нуди пристојан контраст и ведре, али не претежно засићене боје. Ако волите Самсунг екране, можда ћете се сматрати мало подмуклим. Ако више волите неутралнију палету, вероватно вам неће сметати (нисам). Нажалост, ако сте се навикли на прилагодбу приказа могуће у МИУИ, овде нећете пронаћи ништа од тога.

Ми А2 има прилично пристојне углове гледања и добар додирни одзив, али његова осветљеност оставља мало жељеног. Ми А2 је још увек читљив на отвореном у било чему осим најинтензивнијем подневном сунцу, али вероватно ћете требати да појачате своју осветљеност. У ствари, вероватно ћете се налазити да увек држите екран Ми А2 на већем проценту светлине него иначе.

Екран је пресвучен Горилла Гласс 5 за бољу отпорност на огреботине и апсорпцију удараца, а ту је и олеофобни премаз који помаже у управљању мастима прста. Једноставна силиконска футрола је укључена у кутију, што је било лепо изненађење у овом ценовном сегменту (Гоогле вам чак и не даје бесплатан кофер са Пикел 2!). У подешавањима постоји опција за амбијентални екран, али се појављује тек када дође ново обавештење да спречите да ЛЦД екран испразни батерију.

Прочитајте даље: Најбољи случајеви Ксиаоми Ми А2

Екран Ми А2 има мало заобљене углове попут оних које смо видели од ЛГ-а, Самсунг-а и других, а нема зареза (иако је на климавом Ми А2 Лите). Навигација се врши помоћу екранских софтверских тастера - још један помак за дугогодишње Ксиаоми вентилаторе - а тастер за повратак је сада на левој страни (претходни изглед тастера Ксиаоми имао је на десној страни). Не постоји уграђени метод да их пребаците, али можете да добијете апликацију од Гоогле Плаи-а да то уради ако имате проблема са прилагођавањем.

Све у свему, Ми А2 дисплеј је способан, ако не и изузетан. То сигурно није најбољи дисплеј на тржишту, али ипак је прилично добар за ову цену. Љубитељи јако засићених ОЛЕД панела или супер светлих дисплеја можда нису задовољни. Биће то прилично лепо за све остале.

Дизајн

Приступачни дизајн телефона обично значи да не бисте требали очекивати премиум изглед, али то није случај са Ксиаоми Ми А2. Квалитет израде модела Ксиаоми Ми А2 је одличан, заснивајући се на класичном стилу Ми А1. Дискретне антене, брушени алуминијум и глатке линије моје црне јединице дају изглед шљунковитог изгледа. Једноставно, немојте га испустити ни у једну реку - нема ИП оцену.

Квалитет израде Ксиаоми Ми А2 је типично одличан, заснивајући се на класичном стилу Ми А1.

Потпуно алуминијумска позадина је пријатнија од већине телефона са стаклом. Такође подноси опште хабање. Дизајн је отприлике незахтеван као и већина других телефона ових дана, са прилично малим оквирима који окружују дисплеј и познатим иПхоне-овим изгледом Кс-а на задњој страни за вертикално постављене двоструке камере. Стражњи скенер отиска прста је добар и поуздан, иако не тако брз као сензори вишег нивоа. На много начина хардвер овде једноставно не успева, пружајући чист темељ софтверу. Дизајн Ми А2 неће вас нужно инспирирати, али подједнако је мало вероватно да ће вас натјерати у крему.

Једна ствар коју треба поменути је огромна избочина фотоапарата на задњој страни. Док се већина нас навикла на присуство грба, Ми А2 је врло истакнут. Као и Ми А1, А2 је танак 7,3 мм, што је сасвим добро и добро, али не могу да не пожелим да се Ксиаоми стисне у мало више батерије и спљошти из трупа камере. Будући да је низ фотоапарата ван центра, телефон се љушти ако куцате док лежи равно на столу.

Ми А2 нема бежично пуњење захваљујући металном задњем делу, али укључује УСБ Типе-Ц. Недостатак прикључка за слушалице мало је ублажио 3,5 мм до УСБ Типе-Ц адаптер у кутији, што је још једно лепо изненађење. ИР бластер одозго пружа вам потребан хардвер за контролу телевизора телефоном, али мораћете сами да инсталирате апликацију Ми Ремоте (верујем да је унапред инсталирана на Ми А2 у Индији).

Спецификације

Ксиаоми Ми А2 не жели бити сан љубитеља наочара, али више вам није потребно да достижете ојачане висине ултра-премиум водећих бродова за брз и стабилан Андроид доживљај. Без обзира на то, Ми А2 и даље убрзава ствари.

Ксиаоми Ми А2 не тежи да буде наочаре које заљубљеници сањају, али и даље је корак до степена.

Ми А2 укључује нову Снапдрагон 660 мобилну платформу (у поређењу са 625 у већини других упоредивих Ксиаоми телефона). 14нм 660 садржи четири високо ефикасна Крио 260 језгра са тактом 2,2 ГХз и четири нискоенергетска Крио 260 језгара на 1,8 ГХз. ГПУ је Адрено 512. Ова обрада обраде је приметна широм Ми А2. То је посебно бонус по овој цени - најближа конкуренција листи Ми А2 са спецификацијама је скупља Нокиа 7 Плус.

Постоји неколико конфигурација РАМ-а и меморије: 4 ГБ РАМ-а са 32 ГБ или 64 ГБ простора за похрану и 6 ГБ РАМ-а са 128 ГБ простора за похрану. Користио сам верзију од 4ГБ / 64ГБ за ову Ксиаоми Ми А2 рецензију. У време овог прегледа једина верзија која је доступна у Индији је верзија од 4 ГБ / 64 ГБ, а касније ће бити доступна и верзија од 6 ГБ / 128 ГБ. На Ми А2 нема МицроСД експанзије, због чега је верзију 32ГБ тешко препоручити - одустајање од додатних 30 евра за верзију од 4ГБ / 64ГБ је мудрији избор.

Аудио

Упркос укљученом адаптеру за слушалице, овде нема у пакету ушних угла. Ако сте планирали да користите своје постојеће слушалице са Ми А2, то вероватно неће бити важно. Ако сте се надали неким укљученим ушним ушима, узмите у обзир и засебан пар у укупној набавној цени.

Решетка звучника на дну Ми А2 скрива звучник са десне стране и микрофон са леве стране. Ми А2 сигурно постаје довољно гласан, али немојте очекивати превише од овог моно звучника при пуној јачини, посебно ако волите бас. Такође је прилично лако сакрити један звучник током играња, тако да су пар жичних или бежичних слушалица боља идеја ако вам је звук битан.Орео значи да имате подршку за разне Блуетоотх кодеке, укључујући СБЦ, ААЦ, аптКс, аптКс ХД и ЛДАЦ ако желите да будете бежични, а Ми А2 подржава Блуетоотх 5.

Звук током позива био је поуздан и јасан, а звучник у слушалицама постао је довољно гласан, чак и када сте вани. Нисам имао проблема са мобилном или Ви-Фи везом, а бежичне везе су биле стабилне, забрањујући уобичајене Блуетоотх проблеме које бисте требали очекивати на било којем телефону. Аудио дефинитивно није одијело за Ми А2, али није ни гнусно.

Батерија

Ксиаоми Ми А2 поседује пуну батерију од 3.000мАх како би се уклопио у ону танку шасију. Иако живот батерије није био лош, мисао о већој батерији Ксиаоми могла је ставити у нешто дебљи уређај је и даље постојала. Да се ​​Ксиаоми одлучио за батерију од 3.500мАх, забринутост би била угашена, а ми бисмо и даље имали супер танак телефон. Наравно, ово би стало на ножне прсте 4.000мАх ћелије Ми А2 Лите (и непостојеће избочење камере).

Комбинација Андроид-а без икаквог софтверског софтвера и економичног Снапдрагона 660 значи да ћете и даље добити достојанствену употребу од Ми А2. У својој стандардној светлини екрана (око 50 процената), стално сам управљао преко пет сати екрана. Живот батерије је био сасвим прихватљив, али није револуционарни. Овде су вероватни кривци ЛЦД дисплеј и више чипсета који гласе снаге.

Глобална Ми А2 јединица (коју имам) подржава пуњење 5В / 2А путем Куалцомм-ове Куицк Цхарге 2.0. Верзија доступна у Индији подржават ће Куицк Цхарге 4.0, иако у кутији нећете добити КЦ4 пуњач; биће 10 В без обзира где се налазите.

У Андроид Орео-у постоји само стандардни режим штедње батерије, али Андроид Пие ће донети прилагодљиву батерију и прилагодљиви екран који ће вам помоћи да извучете мало више из смањене батерије Ми А2. Брзо пуњење батерије од 3.000мАх траје сат и по.

Перформансе

Надоградња на Снапдрагон 660 са вишегодишњег Ксиаоми-овог омиљеног Снапдрагон 625 је велика ствар за перформансе. 625 користи енергетски ефикасне Цортек А53 језгре, док их 660 замењује за моћнију Крио 260 архитектуру. Нови Кс12 модем такође удвостручује ваше брзине преузимања.

4 ГБ РАМ-а је сасвим довољно за телефон са Андроид оперативним системом, тако да вероватно нећете приметити било какве проблеме са општим руковањем. Наравно, Ксиаоми Ми А2 неће осећати одзив као телефон двоструко или три пута више од цене, али то је и даље веома импресивно искуство.

Ксиаоми Ми А2 неће осећати одзив као телефон који кошта дупло или троструко више, али по цени, његово је веома импресивно искуство.

Никада нисам приметио да се телефон подгријава под стресом, вероватно зато што метал тако добро расипа топлоту. Једини пут када је било приметно вруће током ГФКСБенцх теста, али се брзо охладило и није било вруће као неки други телефони на истом тесту. Играчке сесије су обично пролазиле без проблема и нисам наишао ни на неке одбачене оквире или штуцање (ипак нисам најагресивнији играч, тако да може бити различита километража).

Ако сте упознати са перформансама на оригиналном Ми А1, требало би да очекујете велику разлику са Ми А2. Ево неких референтних резултата ако је то ваша ствар.


Софтвер

На било ком Андроид уређају не може се видети много на предњој страни софтвера, што је пола тачке. Ако волите све додатне функције и софтверске могућности коже произвођача, Андроид Оне није за вас. Они додаци додаци ноторно успоравају ажурирања и сам систем. Ако сте спремни да се одрекнете додатака да бисте само стекли основни Андроид, такође ћете добити ажурирања много брже.

Ипак има простора за мало укуса. Ксиаоми-ин Ми А2 заобилази Гоогле-ову апликацију за голе кости (о којој ћемо говорити у наставку). То значи да може боље подржавати двоструке фотоапарате, а поседује и Гоогле Ленс интеграцију. У подешавањима је и одељак Ми Сервице, иако садржи само преклопник за укључење у Ксиаоми-ов програм корисничког искуства и омогућавање прикупљања дијагностичких података.


Изван оквира је само један екран апликација и 95 процената је Гооглеов подразумевани пакет, укључујући Гоогле Ассистант. Ксиаоми Ми А2 је благословљен без сувишних дупликата и садржи само три од Ксиаоми-а: Феедбацк, цјеловитији менаџер датотека и Ми Дроп. Последња два можете избрисати ако их не желите.

Будући да Гоогле овде управља са ажурирањима, не бисте требали предуго да чекате на ажурирање Андроид 9 Пие. Гоогле-ова подразумевана (нејасна) позиција је „касније ове јесени.“ Ксиаоми ми је рекао да ће доћи „у најраније могуће време“. С обзиром на то да је једно од главних продајних места Андроид Оне телефона брже ажурирање, могу се само надати прозору између најаве нове верзије ОС-а и ажурирања Андроид Оне-а широм плоче с временом ће се смањити. Без обзира на то, нећете чекати колико год желите на телефон Ксиаоми са МИУИ.

Камера

Као и код већине телефона данас, камера је овде права атракција. С Ми А2 ме је изнова и изнова пухало само колико добра камера може бити телефон од 250 евра. Открива своју цену у неколико области, али Ми А2 је теста за то што добар софтвер за камере може да уради. Зачудо, његова камера са слабим осветљењем је за мене био најслабији део искуства са камером.

С Ми А2 ме је изнова и изнова отпухавао колико је добар телефон на телефону од 250 евра.

Ми А2 има примарни објектив од 12МП, ф / 1.75 и секундарни 20МП, ф / 1.75 објектив. За разлику од Ми А1, више нема 2к објектив са оптичким зумом. Сада је секундарни објектив намењен за снимање при слабом осветљењу, мада помаже и за бокех ефекте портретног начина. Ми А2 користи бинкинг пиксела да комбинује светлосне податке са четири суседна пиксела на 20МП сензору у два микрона Супер пиксела, што резултира сликом од 5МП која се повећава на 20МП резолуције.


Предња камера користи исти сензор од 20МП при блефи ф / 2.0. Такође нуди предњи ХДР, селфие светло од 4 500 К и портретни режим. У режиму портретне апликације камере, Ми А2 ће аутоматски одабрати најбољу камеру за услове. Остатак времена мораћете да ручно пребаците на 20МП сензор преласком на ручни режим и додиром на дугме са стране. Упркос ономе што сте можда прочитали другде, Ми А2 аутоматски се пребацује само у портретном режиму, што није све тако сјајно.


Чудно, када прелазите између две камере окренуте уназад, све поставке у аутоматском режиму можете оставити аутоматски. Једноставно пребацивање у аутоматском режиму омогућило би сензору од 20МП већу могућност да га користе обични људи. Чини се разумним претпоставити да закопавање дугмета за пребацивање објектива у ручном режиму значи да ће га врло мали проценат власника Ми А2 заправо користити.

Резултати Ми А2 камере крећу се од спектакуларних до спектакуларно збуњујућих.

Резултати камере Ми А2 крећу се од спектакуларних до спектакуларно збуњујућих. При снимању дневног светла, Ми А2 има солидан динамички домет и скоро никада не одбија светла. Камера од 12МП Ми А2 има веома добру тачност боја, лепих боја без претераног засићења и добрих детаља чак и у сенкама. Чак и у условима слабог осветљења, делује савршено, одржавајући добру боју и контраст, а буку држи на минимуму. Открио сам да је портретни начин бољи од већине, мада га још увијек не бих препоручио. Ивице замућења су убедљивије од уобичајеног погрешно оцењеног обрезивања, али укупни резултат и даље изгледа прилично лажно.



Кад се пребаците на 20МП сензор, ствари постају мало чудне. Иако се наплаћује као „камера са слабом светлошћу“, обично се ствара више буке код снимака слабог осветљења од 20МП сензора. Иако повремено проналази више детаља, обично има врло чудне ствари на квалитету слике. Његова чудна карикатурна „побољшања“ чине да крајњи резултат изгледа као стварност. Само зумирајте зграде у две фотографије града на обали реке или лишће десно од уличног светла. Чини се да је проблем с обрадом слика у ручном режиму, а не хардвером.

Погледајте ове фотографије страшно мрачног парка и усеке стене у доњем десном углу. Први је од 12МП сензора у аутоматском режиму, други је 12МП сензор у ручном режиму, а трећи је 20МП снимак. Опет, сензор при слабом осветљењу повлачи више светлости, али уништава квалитет слике у том процесу. Чудно, иста деградација је видљива и на 12МП сензору у ручном режиму. Сензор од 20МП (или ручни режим) је такође обично имао загасите боје, стварајући топлију слику са жутим нијансама. Ову чудну ствар надамо се поправити софтверском исправком. За сада, осјећам да закопати преклопник за 20МП сензор није тако лоше.



Ако користите само 12МП сензор на Ми А2, вероватно ћете бити потпуно срећни. Већ знамо да Гоогле уско сарађује са својим Андроид Оне партнерима на подручјима као што је камера пре него што је дао одобрење. Гоогле нам је рекао да препознаје важност камере и да је уско сарађивао с Ксиаоми-ом како би осигурао да она испуњава њене стандарде. Ксиаоми ми није рекао ништа конкретно о томе колико је Гооглеа унутра.

Ако сте користили само 12МП сензор на Ми А2, вероватно бисте били задовољни с њим.

Ми А2 нуди ауто ХДР како са задње тако и са предње камере. Постоје АИ модови улепшавања ако сте у питању нека врста ствари, предња бљескалица за селфие при слабом осветљењу, добар панорамски режим, филтри и опција за исправљање исправних ваших климавих хоризонта. За видео постоји подршка за 4К при 30 кадрова у секунди, ФХД при 60 и 30 сличица и ХД при 30 кадрова у секунди. Видео стабилизација добро функционише само на ФХД-у и најбоља је током дневног времена. Иако је стабилизација и даље присутна ноћу, то је много лакше уочити, а тиме и мање ефикасно, захваљујући светлуцавим свјетлима на снимку. Постоје и видеозаписи са успореним филмом и временским кашњењем.


Ми А2 камера је мешовита торба. Сензор од 12МП је одличан, али ако се укопчате у његове могућности мало више, вероватно ћете се осећати изневјерено. Увек је штета када компанија дода секундарну камеру и не успе са њом ништа значајно. Надам се да ће проблеми са А2 секундарним фотоапаратима Ми А2 моћи да се реше ажурирањем, али за сада то не треба да се бавите камером: само се држите 12МП пуцача. Ево још неколико узорака хпото-а:

Галерија

Цене и завршне мисли

Ми А2 од 4ГБ / 32ГБ кошта 249 евра (~ 290 долара). Користио сам верзију 4ГБ / 64ГБ за овај Ксиаоми Ми А2 преглед, који ће вам вратити 279 евра или 16.999 рупија (~ 325 долара) - ово је једина варијанта која је у Индији тренутно доступна. Највиша варијанта долази са 6 ГБ РАМ-а и 128 ГБ простора за похрану и вратит ће вам 349 еура (~ 408 УСД) с индијским цијенама које ће бити откривене касније.

Узети самостално, Ми А2 је веома импресиван уређај, и то не само због своје цене. Ми А2 пружа већину аспеката основног искуства са паметним телефонима - у неким се одликује. Међутим, ометају га мало нејасан дисплеј и осредња батерија. Уз пропусте у стварима као што су мицроСД, НФЦ, бежично пуњење, ИП оцена и прикључак за слушалице, тешко је препоручити свима.

Ми А2, узет самостално, је веома импресиван уређај, и то не само зато што је толико приступачан. Али има јаку конкуренцију.

Ако вам функције које сам горе изнео недостају за вас мисије, Ксиаоми Ми А2 ће одушевити и изненадити. Дуго сам сматрао да је средњи опсег најбоље место за солидно искуство паметних телефона, а телефони попут Ксиаоми Ми А2 појачавају тај осећај. Није савршен, али је близак као и било који други телефон од 250 евра.

Ипак, Ми А2 има јаку конкуренцију. Нокиа 7 Плус је одличан уређај који кошта само мало више, Редми Ноте 5 Про доноси неколико недостатака Ми А2 и постоји читав низ конкурентских уређаја Хонор који једнако заслужују вашу пажњу. Сребрна облога за све то је да чак и ако имате само 250 или 300 евра да потрошите, имате мноштво заиста сјајних опција.

Прочитајте даље: Ксиаоми Ми Мик 2С преглед: сјај остаје

Још у августу, Самсунг нас је изненадио Самсунг Галаки Хоме. Нико није баш очекивао овај паметни звучник, јер смо сви отишли ​​у Њујорк да видимо Самсунг Галаки Ноте 9. Ипак, изгледало је да је то зан...

Да ли ћемо икада видети Самсунг Галаки Хоме? Компанија је најавила свој Бикби паметни звучник у августу 2018. године, заједно са Самсунг Галаки Ноте 9, али ево нас девет месеци касније без толико конк...

Избор Уредника