Обавештења за Андроид и иОС: Ко то боље користи?

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 16 Март 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
10 STVARI ZAŠTO JE ANDROID BOLJI OD iPhone-a
Видео: 10 STVARI ZAŠTO JE ANDROID BOLJI OD iPhone-a

Садржај


Када већина упоређује Андроид са иОС-ом, прво што људи обично успоставе је да је Гоогле-ов мобилни оперативни систем прилагодљив, док је Аппле-ов крути и постављен у врту са зидовима. Иако се то може тврдити за и против, један од критичних аспеката сваког оперативног система је начин на који поступају са нотификацијама.

Како је Аппле недавно представио ново групирање обавештења у иОС-у 12 и Гоогле ради на томе да Андроид корисницима омогући већу контролу над нотификацијама, погледајмо снаге и слабости сваког мобилног оперативног система.

Груписање обавештења

Аппле је као компанија направио значајан искорак са иОС 12 и представио функцију коју корисници захтевају већ годинама: груписање обавештења. Са инсталираном исправком, власници иПхонеа и иПада више немају дугачку листу долазних обавештења. На његовом месту налази се дуготрајна листа долазних обавештења која су груписана по ономе одакле су дошла.


Ако звучи као да је Аппле-ова нова функција груписања обавештења и даље болна тачка, то је зато што је. Ово ће се дотакнути у другом одељку.

Гоогле је први пут представио груписане обавештења или пакете, са издавањем Андроид Ноугат-а 2016. Слагањем или комбиновањем свих долазних обавештења из једне апликације у једну картицу, корисници не би морали да брину због претрпане траке статуса.

Имплементација пакета побољшана је у Орео-у и сада у Пие-у, али је функција постала хит и широко је усвојена у екосистему Андроид апликација.


Као што је раније поменуто, слична карактеристика групирања обавештења додана је издањем иОС-а 12. Свака од ових групација приказује име апликације која је испоручила обавештење, колико обавештења има да се прегледа и приказује преглед последњег обавештења за Уђите.


Напоменућу да никада ниједна апликација подразумевано не следи ову праксу. Твиттер, на пример, групише обавештења на основу пошиљатеља твита. Уместо сваке нотификације са друштвене мреже која се појављује у једној групи, имам више група, од којих је свако засновано на налогу који је нешто делио на платформи. Срећом, то се може променити у подешавањима обавештења апликације.

Повезано: Самсунг Галаки Ноте 9 и иПхоне КСС Мак: Који је вредан ваше хиљаде долара?

И на крају, Андроид сортира груписање обавештења по важности, уместо да све оставља у хронолошком редоследу као што је иОС. Иако је лепо што имате најновије обавештење на врху листе, сматрам да је много корисније када Андроид поставља текстове и хитно испред и у средину. Помаже ми да их не изгубим у хаосу других долазних обавештења.

Интеракција са нотификацијама

Ово је одељак у ком иОС и Андроид поприлично имају врат, али Андроид и даље задржава предност. Иако се имплементирају у нешто другачијем начину, оба оперативна система дају кориснику готово идентичне могућности приликом интеракције са нотификацијом.

Ако поново користите Твиттер као пример, на Андроид-у можете да прелазите прстом према доле на појединачном обавештењу и одаберете Одговори, Ретвеет или Лике тхе Твеет. Исте радње су доступне на иОС-у, али захтева да превучете прстом обавештења лево или десно, додирнете дугме Виев, а затим комуницирате са твитом након што се ствари учитају.

Одбацивање нотификација је такође пуно лакше на Андроиду. Једноставним померањем удесно или улево, картица је нестала и више је није могуће видети. На иОС-у превучете обавештење на страну, а затим можете додирнути дугме Цлеар да бисте је се решили.


Процес је скоро идентичан за групе обавештења. На Андроиду, прелажењем групе на овај или онај начин одбацује читаву гомилу. На иОС-у клизање преко пакета приказује дугме Цлеар Алл. Поред тога, након проширивања групе обавештења на Аппле уређају, постоји Кс дугме које може све да уклони.

Ако желите да избришете свако обавештење на телефону у једном великом прегледу, оба оперативна система вам то омогућавају.

Признаћу да додатни кораци које иОС захтева да одбаце обавештења могу постати досадни, али то додаје заштиту да случајно не одбаците нешто. Пречесто често макнем читаву групу обавештења на Андроиду када сам се намеравао решити само једног. Ако то учините у два корака на иОС-у, то није проблем.

Подешавања обавештења

Током последњих неколико верзија Андроида, Гоогле је додао додатне контроле које корисницима омогућавају већу ауторитет над нотификацијама апликација. Уместо да у потпуности дозволи или блокира апликацију да баца обавештења кад год то жели, корисник сада може да уђе у било коју апликацију преко Подешавања и прилагоди оно што ради, а шта не жели да види.

Упоређујући опције доступне за Твиттер на оба оперативна система, иОС пружа кориснику пуно више контроле над тим где и када желе да виде обавештења.

На Андроид-у, корисник може одабрати да онемогући све нотификације или појединачно искључити врсте обавештења. Гоогле позива те канале.

Сва ова подешавања нуде се уз и још много тога. На иПхонеу или иПаду, корисник може одлучити да ли жели да види обавештење на закључаном екрану, у центру за обавештавање, као банер или било коју комбинацију ове три. Они такође имају контролу над долазним нотификацијама које би требало да обавештавају корисника звуком, приказују значке и приказују прегледе упозорења.

Иако је Андроид током последњих неколико година доста напредовао, иОС нуди много више опција прилагођавања обавештења на бази апликације.

Зашто је Андроид и даље првак (по мом мишљењу)


Као што сам на почетку овог поређења јасно рекао, нисам љубитељ начина на који иОС обрађује обавештења. На Андроид-у су иконе обавештења и даље присутне без обзира да ли гледате закључани екран или траку статуса. Имајући обавештења испред и у средини, оперативни систем се осигурава да не пропустите информације које би вам могле бити важне.

Помоћу иОС-а, обавештења су скривена и ван видокруга, готово као да Аппле очекује да тражите долазне нотификације ако знате да би оне могле бити важне.

Када је изашао иПхоне КСС, привремено сам прешао на иОС. Била је то добродошла промена (вов, апликације су изграђене много боље за иОС), али ја сам се непрестано борио са нотификацијама. Због начина на који су ствари искрцане, стално бих пропуштао да се само на њих наиђем сатима касније.

Прочитајте следеће: Андроид фанбои проводи просветљујућу недељу са иПхонеом

Сада, пре него што неко напише коментар, да, иОС садржи значке са обавештењима које истичу колико непрочитаних и упозорења имате. Ово само подржава моју аргументацију о лову и тражењу ваших обавештења.

Аргумент се може и извести против Андроида и како то тера кориснике да непрестано провјеравају и одбацују обавијести како не би само седели тамо у вашем лицу. Иако је још увек у току, Гоогле је објавио Дигитал Веллбеинг као начин да у потпуности сакрије обавештења ако корисник то жели.

Нажалост, Дигитал Веллбеинг је тренутно доступан само за Пикел и Андроид Оне телефоне. Ево наде да ће ова функција у будућности постати доступна свим Андроид уређајима.

Дакле, за мене Андроид и даље нуди бољи систем обавештавања путем иОС-а. Добијам пуно обавештења, што значи да трошим више времена управљајући свим упозорењима, али пролазећи кроз њих како бих их очистио из статусне траке, не осећам као да ми нешто недостаје.

Постоји одређена корист и треба повремено да сакријем обавештења, али иОС то ради на такав начин да се осећам неопходним да стално проверавам свој иПхоне само да бих био сигуран да ми ништа није промакло.

Да постоји једна ствар коју бих желио да Андроид копира са иОС-а, то би била могућност задржавања обавијести након поновног покретања телефона. То се више не догађа често, али када је Андроид био бучнији, било је времена да се моја слушалица само искључи, због чега губим непрочитане обавештења.

Опет, ово није најзначајнија карактеристика на свету, али било би лепо имати.

Шта мислите о новом систему за обавештавање иОС-а? Мислите ли да је и даље горе од Андроида или је то упоредо? Јавите нам своје мисли у одељку за коментаре испод!

У међувремену, погледајте шта смо рекли на подцасту

Моторола у власништву Ленова покрива све основе својом линијом паметних телефона, пружајући потрошачима избор по свакој цени. Без обзира да ли тражите уређај врхунског, средњег опсега или уређај за ул...

Мицрософт Екцел може изгледати као неукротива звер. Само ако схватите како форматирати податке, може се осећати попут пуцања Да Винцијевог кода. Можда је баш зато толико много уносна каријера снажно ...

Најновији Постови