Цхромебоок вс лаптоп: Шта треба да добијете?

Аутор: Lewis Jackson
Датум Стварања: 12 Може 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
MEGA Ghost Dragon 👻🐲 ТОП ТРЕЙДЫ в Adopt Me Roblox Что Дают За Дракона Адопт Ми
Видео: MEGA Ghost Dragon 👻🐲 ТОП ТРЕЙДЫ в Adopt Me Roblox Что Дают За Дракона Адопт Ми

Садржај

31. октобра 2019


31. октобра 2019

Цхромебоок вс лаптоп: Шта треба да добијете?

Пре свега, Цхромебоок је технички још увек лаптоп. То је преносни рачунар са десктоп оперативним системом, баш као и опције са којима се такмичи.

Цхромебоок-ови су добили различито име углавном из маркетиншких разлога, али и зато што се у великој мери разликују у функционалности, софтверу, корисничком сучељу, дизајну и целокупној филозофији. Тај јаз у начину рада Цхромебоока и Виндовс или мацОС преносних рачунара одржава их у различитим областима.

Знамо да су и Цхромебоокови технички преносници.

Едгар Цервантес

Цхромебоок-ови покрећу Цхроме ОС, Гоогле-ов сопствени оперативни систем који се фокусира на коришћење на мрежи. У основи, Цхроме ОС је прослављени Цхроме прегледач.

Тек недавно су Цхромебоокови почели више да користе предност специјализованог софтвера. Након што су добили приступ Гоогле Плаи продавници и подршци за Андроид апликације, Цхромебоок-ови су постали много функционалнији ванмрежни и мрежни рачунари.


С друге стране, Виндовс и мацОС преносни рачунари су уредније заобљени уређаји. Користе традиционалне оперативне системе за радне површине дизајниране да раде независно и раде много више од Цхромебоока; посебно ван мреже. Будући да могу више, Виндовс и мацОС рачунари захтевају више ресурса и потребне су им снажније (и скупе) компоненте да би се ствари несметано одвијале.

Шта је боље за тебе? Не постоји једноставан одговор. Зависи од тога шта вредите у рачунару.

Да ли вам треба специјализовани софтвер?

Софтвер је главни разлог зашто људи могу да одлуче да поседују Виндовс, мацОС или чак лаптоп са рачунаром Линук, за разлику од Цхромебоока. Већина специјализованог софтвера објављена је превасходно за оне три традиционалне опције. Неки примери укључују Адобе-ову Лигхтроом, Пхотосхоп или Премиере, који су веома популарни алати за уређивање фотографија и видео записа. Дизајнери ће можда желети да покрену и апликације попут АутоЦАД-а. Поред тога, сви рачуновође, архитекти и други професионалци имају своје јединствене потребе за софтвером.


Софтвер је главни разлог зашто људи могу да се одлуче за Виндовс, Мац ОС или чак лаптоп са рачунаром Линук, за разлику од Цхромебоока.

Едгар Цервантес

Иако неки од ових програма имају Андроид апликације, а неки веб сервиси могу радити као алтернатива, они имају тенденцију да инфериорније од опција пуне радне површине.Цхромебоок ће у таквој ситуацији лако заостати за Виндовсом или мацОС-ом.

Да не почнемо ни са играњем. Можете се забавити Цхромебоок-ом ако сте задовољни Андроид играма из Гоогле Плаи Сторе-а, али моћан Виндовс лаптоп може да покрене неке озбиљне игре. Портфолио доступних наслова је луд.

Цхромебоок-ови су за повремене кориснике

Није да се Цхромебоокови не могу бавити озбиљним радом. Користила сам их за уређивање фотографија и писање чланака . Они једноставно нису намијењени интензивном преузимању одређених задатака.

Види ово: Једномјесечни тест: Да ли Цхромебоок може заменити мој главни рачунар?

Цхромебоок-ови ће радити невероватно ако већину онога што радите можете извршити помоћу прегледача. Провјере е-поште, корисници Нетфлика, заљубљеници у друштвене мреже и веб сурфери ће експлодирати помоћу ових машина. Можете чак да одете и на Гоогле диск ради докумената, табела и презентација. Гоогле диск може да искористи снагу облака за потребе складишта.

Иако Цхромебоок-ови имају Гоогле Плаи Сторе и широк портфељ апликација, нисам љубитељ превише зависног од њих. Андроид апликације обично нису добро дизајниране да раде на већим екранима рачунара. Корисничко сучеље може бити помало неуредно, а грешке су честе. Ове Андроид апликације раде, али не раде онако како бисмо желели.

Колико локалног складишта требате?

Нема одбацивања Виндовс-а, а мацОС преносни рачунари имају предност при складиштењу. Иако је 128 ГБ у свету Цхромебоок-а обиље, недостаје Виндовс и мацОС лаптоп са толиком количином складиштења.

Ако имате огромну колекцију филмова, видео записа, фотографија, музике и других датотека са великим ресурсима, можда бисте желели да размислите о раду са Виндовс-ом, мацОС-ом или облаком.

Не можете занијекати да Виндовс и Мац ОС преносни рачунари имају предност када је у питању складиштење.

Едгар Цервантес

Кад смо већ код облака!

Цхромебоок-ови могу да живе на мало простора за складиштење јер се ослањају на облак, посебно Гоогле-ове сопствене услуге. Ако (попут мене) већ користите Гоогле диск за већину својих датотека, стримујете музику, гледате филмове на мрежи и спремате фотографије у веб, можда вам неће требати ни толико локалног складишта.

Имајте на уму да Цхромебоок-ови могу да функционишу ван мреже у одређеној мери. Можете преузети е-пошту и радити на њима ван мреже. Слично томе, можете и да уређујете документе ван мреже. Многе Андроид апликације такође могу да раде без интернета.

Преносивост

Цхромебоок рачунари су тањи, мањи и лакши по цени. У међувремену, ултра преносиви традиционални лаптопи су ређе и обично су скупљи.

Перформансе

Перформансе су релативне. Колико добро машина ради зависи од њених спецификација, радног оптерећења и многих других фактора. Ако исте спецификације ставимо на Цхромебоок, Виндовс лаптоп и Мацбоок, Цхромебоок ће увек надмашити друге, под условом да је задати задатак нешто са чиме је компатибилан. Цхроме ОС је лаган оперативни систем и не треба му пуно снаге да би се несметано одвијао.

Дефинитивно ћете добити више новца за свој Цхромебоок.

Едгар Цервантес

Међутим, ако је оно што тражите истинске перформансе, нећете га пронаћи у Цхромебоок-у. Виндовс и мацОС преносни рачунари могу се у потпуности видети, са свом потребном снагом да покренете све што на њих баците, а поврх тога су заправо компатибилни са интензивним софтвером. Преносни рачунари за Виндовс посебно могу да раде готово све. Ако сте вољни уложити новац, можете добити много више сирове енергије из обичног лаптопа.

Без обзира колико бацили на Цхромебоок, платформа са спецификацијама након одређеног тренутка. Најскупљи Цхромебоок је Гоогле Пикелбоок, који у највећем подешавању кошта 1.649 долара. Ова верзија долази са Цоре и7 процесором, 16 ГБ РАМ-а и 512 ГБ интерне меморије. Не можете много са тим да урадите, осим покретања неких тежих Андроид апликација. Сва та моћ постаје прекомерна јер оперативни систем није компатибилан са софтвером који би то заиста могао искористити.

Сигурност

Иако не можемо рећи да је било који ОС потпуно безбедан, Цхроме ОС није толико склон нападима. Гоогле је предузео више мера како би осигурао да је његов ОС безбедан од злих руку.

Мере безбедности за Цхроме ОС:

  • Сандбокинг: Свака апликација и картица у Цхроме ОС-у покреће свој „сандбоке“. Чак и ако вам дође неки вирус, требало би га убити кад год се тај процес заврши.
  • Аутоматско ажурирање: Хакери и зли корисници интернета напорно раде да би дошли до ваших рачунара, па је Гоогле поједноставио да делује на било какве рањивости које се појаве и да вам што брже добију нови код.
  • Верификовано покретање: Цхроме ОС не може да покрене заражени систем. Мора се покренути онако како је то Гоогле намерио. Након покретања систем ће провјерити све датотеке. Ако нешто изгледа заражено, то ће се одмах решити повлачењем резервне копије.
  • Повер прање: Традиционално позната као фабричка подешавања података, уређаји за прање напајања обришу све што се налази у вашем Цхромебооку и враћају вас на тачку А за неколико минута. Пошто ОС углавном ради са облаком, не можете много изгубити.

У међувремену, Виндовс је главна мета хакера, вируса, злонамјерног софтвера и других опасности на интернету. Мицрософтов оперативни систем је сложен и пружа људима веће рањивости од којих могу да нападну. Дефинитивно је теже одржавати Виндовс лаптоп чистим. МацОС се генерално сматра сигурнијим, али је рањивији од Цхроме ОС-а.

Трајање батерије

Остали лаптопи такође стижу у ово одељење, захваљујући процесорима мале снаге и другим побољшањима. То је, међутим, кључна реч: сустизање. Веома је тешко победити уређаје са Цхроме ОС-ом у трајању батерије.

Гоогле Пикелбоок има 10 сати трајања батерије, док Пикел Слате то побољшава са 12-сатним радним временом. На другим Цхромебоок-овима обично се добије најмање осам сати сока. Ти су бројеви врло ретки у Виндовс или мацОС царству.

Цена

Ако можете живјети без фантастичног софтвера, Цхромебоок-ови нуде тренутно најбољу вриједност. Оперативни систем није компатибилан са већином софтвера који гласе напајања, што значи да се Цхромебоок компоненте могу нагињати на приступачнију територију. Због тога Цхромебоок од 300 долара често може да ради брже и углађеније од традиционалног лаптопа двоструко више. Цхромебоок-ови ће се покренути, отворити апликације, учитати странице и чак брже искључити.

Виндовс и мацОС уређаји коштају више, али могу се исплатити додатни новци, овисно о вашим потребама.

Цхромебоок вс лаптоп: за кога ћете ићи?

Сада када знате главне разлике између Цхромебоока и лаптопа од осталих оперативних система, коју страну бирате? Имајте на уму своје приоритете и потребе приликом доношења исправне одлуке.

Укратко, Цхромебоок бисмо препоручили свима који желе да користе рачунар у веб сврхе и могу да живе у Андроид апликацијама за сложеније процесе. Цхроме ОС је бржи, приступачнији, сигурнији и много једноставнији за употребу. Виндовс, мацОС и други оперативни системи засновани на Линуку могу покренути напредније програме и ефикасније су ван мреже.

Ажурирање, 3. марта 2019 (23:51): Представници КаиОС-а појаснили су техничке основе платформе за функционисање телефона. Компанија нам је рекла да нема Андроид базу, али користи Андроид језгро....

Како је известио Подузећа за цибер-сигурностОчекује се да ће кибернетички криминал коштати свет 6 билиона долара годишње до 2021. године, што је више од три билиона долара 2015. године....

Популарно На Порталу