Објашњена технологија препознавања лица

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 5 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Al Jazeera Svijet: Opasna tehnologija prepoznavanja lica!?
Видео: Al Jazeera Svijet: Opasna tehnologija prepoznavanja lica!?

Садржај


Технологија препознавања лица сада је главна сигурност смартфона, заједно са старим ПИН-ом за повјерење и све сложенијим скенерима отиска прста. Иако нису нужно сигурније од скенера отиска прста, биометријске идеје попут препознавања лица имају тенденцију да се брже и практичније користе. Дакле, истражимо које су опције тамо, како раде и шта значе за сигурност.

Андроид-ово основно препознавање лица

Иако одређени ОЕМ произвођачи можда причају о својим фенси сигурносним технологијама, да ли сте знали да је Андроид могао да откључа ваш телефон с вашим лицем од Сендвича од сладоледа? Готово сви паметни телефони данас примењују ову технологију, као алтернативу за откључавање телефона ПИН-ом или отиском прста.

Нажалост, начин на који ово стандардно препознавање лица није баш сигуран. Ослања се само на вашу предњу камеру и 2Д алгоритам за препознавање лица, што је чини јефтином и једноставном за имплементацију. Ове две функције су све што Андроид треба да створи слику вашег лица и функција. Међутим, с обзиром да је ово само 2Д слика, довољна вам је једноставна фотографија да превари систем и откључа телефон.


Ниво сигурности брзине који пружа ова техника се увелике разликује, а многи Андроид ОЕМ произвођачи су током година радили на томе да се побољшају. Квалитет предње камере је одлучујући фактор, као и сложеност алгоритма који се користи за извлачење детаља на лицу. Употреба хардвера неуронске мреже такође може убрзати сигурније алгоритме на врхунским паметним телефонима. Погледајте Хуавеијеве откључавање 360 лица које су испоручене са П20 серијом и брзим откључавањем технологија ОнеПлуса као примере. Нажалост, модели са нижим трошковима ретко су снажни.

Самсунг интелигентно скенирање

Самсунг је први спаковао напредне технологије препознавања лица у врхунски водећи модел са технологијом скенирања ириса унутар несретног Галаки Ноте 7. Технологија се заглавила унутар Галаки С8 и нове Ноте 8, која је део Самсунговог сигурносног пакета. шири систем препознавања лица и могућности отиска прста.


Самсунгова технологија за скенирање ириса функционише тако што идентификује обрасце у вашим шареницама. Као и отисци прстију, ови су јединствени за сваку особу, чинећи их врло тешким за копирање. Да бисте то учинили, најновији Самсунг-ови водећи бродови опремљени су инфрацрвеном диодом која осветљава ваше очи без обзира на околне услове осветљења. Ову светлосну таласну дужину не може препознати обична предња камера, па специјална инфрацрвена камера уског фокуса затим снима детаљне информације о ирису. Ова се слика затим похрањује и обрађује локално на уређају, ништа се не шаље путем интернета.

Самсунг-ова технологија скенирања ириса функционише тако што идентификује обрасце у вашим шареницама помоћу инфрацрвеног скенера. Баш као отисци прстију, и ови су јединствени за сваку особу.

У новије време, Самсунг је представио свој систем интелигентног скенирања лица унутар Галаки С9. Интелигентно скенирање је такође укључено у Галаки Ноте 9. Ово обећава да ће бити теже преварити се од технологије Галаки С8, која би могла бити превагнута фотографијама и контактним сочивима.

Технологија комбинује технику скенирања шаренице и лица како би се побољшала тачност и сигурност. Чак и боље ради при слабом осветљењу. Дио технологије за скенирање лица једноставно ствара 2Д мапу слике вашег лица, што је заједничко свим Андроид телефонима. Кључно је комбиновати део за скенирање инфрацрвеног ириса са овом 2Д сликом да се удвоструче на сигурносним слојевима.

Коначно, Самсунгова технологија је само тако сигурна. Компанија не дозвољава да се биометрије за скенирање лица користе за изузетно осетљива питања безбедности попут плаћања. Уместо тога, они се још увек могу направити само помоћу сигурнијег скенера отиска прста.

Инфрацрвено потпомогнуто откључавање лица

Друга сигурнија опција је коришћење инфрацрвених камера за откривање лица, а не само обична камера која ради у видљивом спектру. За ово је потребан додатни хардвер у облику инфрацрвеног одашиљача и камере која може да детектује ИЦ светлост, али то не мора бити скупо.

Ова метода је баш попут снимања 2Д слике, али у ИР спектру.То знатно отежава једноставну слику. Употреба ИЦ такође осигурава да функција делује доследно без обзира на осветљење. То је слична идеја као Самсунгов Ирис скенер, али укључује преглед читавог лица корисника. Ово је сигурно брже, али не нужно и сигурније.

2Д ИР препознавање лица није претјерано уобичајено, али је јефтинија алтернатива врхунским 3Д технологијама за откључавање лица. Ово можете пронаћи у технологији Поцо Ф1 и уобичајеног Ксиаоми Ми 8.

Аппле Фаце ИД и 3Д скенирање

Аппле је представио своју нову Фаце ИД технологију као део свог иПхоне Кс лансирања, првог 3Д технологије за скенирање лица на паметном телефону. За разлику од раније споменуте основне ИР технологије, 3Д скенирање је осмишљено тако да мапира целокупно лице корисника на врло сигуран начин. Не само да се ослања на познату предњу камеру телефона, на врху је заиста пуно сензора набијених на ову траку.

ИПхоне Кс долази опремљен са низом сензора дизајнираних за снимање детаља са вашег лица. За почетак користи инфрацрвено свјетло за осветљење вашег лица, које ће радити без обзира на околне услове осветљења, јер је ван видљивог спектра. Затим се зрачи секундарна ласерска матрица од 30.000 тачака, која се одбија од светлости поплаве. Уместо да преснимава слику овог инфрацрвеног светла, посебна инфрацрвена камера открива суптилне промене у рефлексији матричне тачке док ваше лице прави минутне покрете, што омогућава камери да снима врло прецизне податке о 3Д дубини.

Фаце ИД такође користи инфрацрвени сигнал за скенирање, али израђује 3Д дубинску мапу целог лица користећи матрицу од 30.000 тачака. Ово такође омогућава Аппле-у да направи неке занимљиве / чудне битове софтвера попут Анимојија.

Аппле није једина компанија која користи инфрацрвени сензор за 3Д мапирање лица. Сличне технологије се могу наћи унутар Ксиаоми Ми Екплорер Едитион, Оппо Финд Кс и Хуавеијевог Мате 20 Про.

Технологија коју нуде све ове компаније је врло слична. Сва тројица користе инфрацрвени низ светлости да би направили детаљну мапу дубине вашег лица. Резолуција карте зависи од величине матрице инфрацрвене матрице. Хуавеи користи 30.000 бодова баш као и Аппле, али Оппо то преполовљује са 15.000 тачака. Виво има још једно решење које користи само до 1.000 бодова.

Иако постоје разлике у тачности између имплементација, једини начин да се ова технологија доследно превари је да се направи веома прецизан протетик. Или имате идентичног близанца који жели њушкати по телефону.

ЗТЕ ИД ИД Еиепринт и Хавкеие

Иако никада није стигао на тржиште, ЗТЕ-ов Пројецт ЦСКС (или Хавкеие) био је интригантан потенцијал, јер се хвалио неким занимљивим биометријским безбедносним и софтверским технологијама. Технологија скенирања ириса вероватно се заснивала на претходном компанијском Еиепринт ИД-у, који је развио ЕиеВерифи, а који је представљен у компанији старијим Гранд С3, Бладе С6 и оригиналном Акон смартфону.

ЗТЕс цровдфундед телефон радио је на неком занимљивом софтверу, али селфие системи за препознавање засновани на селфие фотоапаратима нису безбедни као нова инфрацрвена технологија.

За разлику од Самсунгове инфрацрвене технологије, ИД Еиепринт користио је предњу камеру телефона високе резолуције за скенирање корисниковог ока, идентификујући обрасце крвних судова који су јединствени за сваког појединца. Иако је то сјајан начин уштеде трошкова, склонији су заваравању него модерне инфрацрвене имплементације.

Поред сигурносног угла, технологија ЗТЕ Хавкеие би такође омогућила корисницима да контролишу Андроид користећи покрете ока. Компатибилни делови Андроид софтвера могли су да се крећу према горе, доле, лево и удесно користећи само ваше кретање очима.

То је нова идеја, али вероватно се никада неће пробити на паметни телефон сада када је ИР технологија све уобичајена.

Најсигурније је…

3Д ИР дубинско мапирање далеко је најсигурнија метода технологије препознавања лица која се тренутно налази на тржишту. За разлику од основних решења заснованих на фотоапаратима, 3Д ИР технологије не могу се заваравати фотографијама и брже су и поузданије од идеја попут скенирања ириса. Било која имплементација ИР-а боља је од уобичајеног откључавања фотоапарата, што не бисмо препоручили да користите ако се побринете за безбедност.

Тренутно је 3Д откључавање лица једина технологија скенирања лица која је тренутно на тржишту довољно сигурна да се може користити као аутентификација за мобилно плаћање. Као што је речено, поуздана лозинка или ПИН је и даље сигурно сигурнија опција, јер су то безбедносне функције које је најтеже разбити.

Ажурирање, 12. новембра: После објављивања ВСЈ Гоогле и Асценсион су заједно објавили најаву о својој сарадњи. Компаније наводе да је њихова сарадња у потпуности у складу са ХИПАА и другим прописима и...

Овај квиз тестираће колико заиста знате о Гооглеу. Садржи 10 изјава које се врте око производа, услуга, историје компаније и још много тога. Дио сваке изјаве недостаје, а ваш задатак је да попуните пр...

Саветујемо