Гоогле мења начин на који Цхроме рукује колачићима како би побољшао приватност

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 8 Април 2021
Ажурирати Датум: 3 Јули 2024
Anonim
Гоогле мења начин на који Цхроме рукује колачићима како би побољшао приватност - Новости
Гоогле мења начин на који Цхроме рукује колачићима како би побољшао приватност - Новости

Садржај


  • Гоогле је открио да мења начин на који Цхроме рукује са колачићима.
  • Компанија ради на начину на који колачићи раде, истовремено нудећи већу транспарентност.
  • Гоогле каже да такође спроводи мере за борбу против отиска прста на претраживачу.

Колачићи су данас саставни део веба и омогућава веб локацијама да сачувају своје податке за пријаву, поставке и још много тога. Али такође се користе за праћење корисника у сврху циљаног оглашавања. Гоогле је најавио да прегледава начин на који Цхроме прегледач поступа са колачићима како би се решио приватност.

У посту на Цхромиум блогу, Гоогле је открио да ће понудити више транспарентности око колачића, као и једноставније контроле колачића који вас прате преко веб локација.

„Уносимо бројне надолазеће измене у Цхроме како бисмо омогућили ове функције, почевши од измене начина рада колачића тако да програмери морају изричито одредити који колачићи могу да раде на веб локацијама - и могу да се користе за праћење корисника“, прочитајте одломак поста.


Гоогле каже да ће од наредних месеци захтевати да програмери користе овај механизам. Додаје се да ће механизам корисницима омогућити брисање колачића без утицаја на колаче са једним доменом (тј. Колачиће повезане са подацима за пријаву, подешавањима итд.).

„Ова промена такође има значајну безбедносну корист за кориснике, штитећи колачиће од убризгавања на више места и напада обелодањивања података као што су Спецтре и ЦСРФ. Такође смо објавили наш план да евентуално ограничимо колачиће на различитим локацијама на ХТТПС везе, пружајући додатну важну заштиту приватности за наше кориснике “, додаје компанија.

Гоогле се такође бави отисцима прстију

Гоогле каже да његове Цхроме подешавања превазилазе колачиће, јер ће "агресивно ограничити" праксу отиска прста. У овој пракси се виде компаније које идентификују јединствене прегледаче и уређаје без помоћи колачића, користећи податке попут додатака за прегледач, корисничког агента и детаља о хардверу.


"Један од начина на који ћемо ово радити је смањење начина на које претраживачи могу пасивно давати отиске прста, тако да можемо детектовати и интервенисати против активних напора за отиском прстију док се дешавају", напомиње колопис претраживања.

Контактирали смо Гоогле да бисмо сазнали како ће ове промене утицати на његове колачиће и ажурираћемо чланак када / ако добијемо одговор. Мислите ли да су ови пипци довољни да вам поврате приватност од технолошких компанија? У коментарима нам реците своје мисли.

Чување свих ваших незаменљивих датотека на једном чврстом диску је ризичан потез због ствари попут корупција, хакери, вируса, и оштећења. Животни посао или драгоцена сећања могу одмах нестати пре него...

Мобвои је провео протеклих 12 месеци освежавајући постојећу линију паметних сатова. Ово је почело са ТицВатцх Ц2, затим ТицВатцх С2 и Е2, а сада је ред на ТицВатцх Про. ТицВатцх Про 4Г / ЛТЕ задржава...

Гледати