Поређење Хонор Виев 20 и Поцопхоне Ф1: Главни буџет прорачуна

Аутор: Peter Berry
Датум Стварања: 16 Август 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Поређење Хонор Виев 20 и Поцопхоне Ф1: Главни буџет прорачуна - Новости
Поређење Хонор Виев 20 и Поцопхоне Ф1: Главни буџет прорачуна - Новости

Садржај


Битка приступачних водећих паметних телефона је врућа него икад. Између ОнеПлус 6Т, Хонор Виев 20 и више, постоје веродостојне алтернативе паметним телефонима високих цена попут Галаки Ноте 9 и Хуавеи Мате 20 Про. Међутим, још један телефон успева да надмаши конкуренцију са великом маржом. Поцопхоне Ф1, или Поцо Ф1, како је познато у Индији, је паметни телефон у вредности од 300 УСД са спецификацијама ривалских уређаја који су двоструко већи од цене. Откријмо да ли држи своје против потпуно новог Хонор Виев 20 у нашем поређењу Хонор Виев 20 вс Поцопхоне Ф1.

Хонор Виев 20 вс Поцопхоне Ф1: Дизајн

Што се дизајна тиче, Хонор Виев 20 и Поцопхоне Ф1 стоје на половима. Вратно стаклено кућиште Виев 20 са уграђеним В дизајном је прелијепо. Хонор је удвостручио употребу градијената за стварање визуелног идентитета. Морам рећи, дефинитивно дјелује.


То не значи да је Поцопхоне Ф1 телефон лошег изгледа. Његове јефтиније варијанте садрже пластична леђа која изгледају мало јефтино. Компанија тврди да је то помогло да се постигне нижа цена и не можете заиста да се расправљате са тим. Ако сте врста особе која користи футролу са својим телефоном, то вам неће много значити.

Међутим, оклопно издање телефона замењује пластични стражњи део са полеђином Кевлар-а. Жири није способан да ли ће га зауставити метак, али Кевлар-ова завршница сигурно чини да телефон изгледа добро на бруталан начин.

Дизајн дефинитивно иде у прилог Хонор Виев 20

Преокрените телефоне и дизајн дефинитивно иде у прилог Хонор Виев 20. Међу првим телефонима на тржишту са екраном за пробијање рупа, Виев 20 има скоро цео екран. Иако већина нових телефона има минималне маске са бочних страна, коришћење ЛТПС дисплеја омогућава Хонор Виев 20 да драстично смањи величину браде. У комбинацији с недостатком зареза, Хонор Виев 20 једноставно изгледа сјајно.


Већа брада и релативно већа брада чини Поцопхоне Ф1 да изгледа као хардвер последњег рода поред Хонор Виев 20.

Оба телефона су удобна за држање, али Поцопхоне Ф1 је и даље нешто дебљи у односу на Виев 20. С друге стране, Виев 20 је само мало већи, иако са већим екраном. Мислим да то изједначава и мало се има што приговорити у смислу ергономије.

Хонор Виев 20 вс Поцопхоне Ф1: Приказ

Руке доле, Хонор Виев 20 има бољи екран од Поцопхоне Ф1. Компанија је успела да стави много већи 6,4-инчни екран у једва већи оквир од Поцопхоне Ф1. Не боли ни квалитет екрана. ЛТПС ИПС панел Хонор Виев 20 изгледа живописно до тачке благог засићења и има фантастичан контрастни однос. Такође је довољно светла да се може видети напољу.

Екран на Поцо Ф1 није лош, али нема сасвим исти контраст. Црнци изгледају попут сиве и боје, баш и не изгледају као на Хонор Виев 20. Видљивост на отвореном такође није баш добра.

Наравно, не можете попусти на целу аферу са прорезом и рупама. 6,18-инчни екран на Поцопхоне Ф1 омеђен је широким зарезом у првој генерацији. Компанија то покушава да оправда укључивањем инфрацрвене камере за брже и тачније препознавање лица, али мислим да би већина корисника једноставно волела много мањи изрез.

Хонор Виев 20, са друге стране, има блистав нови отвор за пробијање рупа који је, како и име каже, кружни изрез на самој плочи екрана. Још увек није баш идеално, али пробијање рупе дефинитивно није тако визуелно промешколо колико је изрезан велики дисплеј.

Хонор Виев 20 вс Поцопхоне Ф1: Перформансе

И Поцопхоне Ф1 и Хонор Виев 20 користе горње дијелове линија. Снапдрагон 845 чипсет на Поцопхоне Ф1 је упарен са до 8 ГБ РАМ-а. Поцопхоне Ф1 поседује и Адрено 630 ГПУ. У међувремену, Хонор Виев 20 користи домаћи Кирин 980 чипсет, исти процесор као и Хуавеи Мате 20 Про. Има мали Г72 ГПУ, а такође има и до 8 ГБ РАМ-а.

Поцопхоне Ф1 практично иде у корак са Хонор Виев 20.

Упркос почетним ценама готово упола нижим од Хонор Виев 20, Поцопхоне Ф1 практично иде у корак. Свакодневне перформансе не остављају за чиме да се жале и нема нула заостајања у раду са више задатака и играњем. Одлучили смо да ставимо два телефона један против другог у неколико референтних тестова да бисмо добили неке бројеве. Ево како је то прошло.

АнТуТу


3ДМарк


Хонор Виев 20 вс Поцопхоне Ф1: Камера

Фотографије паметних телефона можда је највећи диференцијатор ових дана. Како моћ обраде доводи до тачке у којој су разлике у стварном свету минималне између водећих бродова, фотографирање је оно што оставља траг. Поцопхоне Ф1 поседује прилично неупадљив 12МП фотоапарат упарен са 5МП објективом за дубинско испитивање.

Виев 20 појачава своју игру са 48МП камером у комбинацији са 3Д сензором времена лета који помаже у детекцији дубине, 3Д моделирању и АР апликацијама.

Лепота фотоапарата, међутим, лежи у предимензионираном 12МП режиму где су комбиновани суседни пиксели да бисте добили више детаља и општи побољшани динамички опсег. Свакако помаже и при слабом осветљењу.

Погледајте 20 Индоор Поцопхоне Ф1 Индоор

На снимку упоређивања у затвореном простору можете видети да је снимак Виев 20 само мало светлији и да има више детаља у сенци.

Погледајте 20 вањског Поцопхоне Ф1 Оутдоор

Виев 20 се опћенито одлучује за хладнији баланс бијеле боје, који ми није превише драг. Срећом, постоји потпуни про-моде тако да можете мењати подешавања по својој жељи. На јаком дневном светлу разлике су минималне и Поцопхоне Ф1 може се држати самог себе против Виев 20.

Погледајте 20 Покофон са слабом светлошћу

Слике Покофона имају мање од идеалног светла, а слике Покофона су мало на детаљима када пиксели пикну. Виев 20 има прилично добре фотографије при слабом осветљењу, али АИ режим захтева да стојите апсолутно мирно што може изазвати мало замућења јер овде нема оптичке стабилизације слике.

Хонор Виев 20 вс Поцопхоне Ф1:

Оба Хонор Виев 20 и Поцопхоне Ф1 сада раде на Андроид Пие-у са одговарајућим кожама произвођача на врху.

Виев 20 има оно што Хонор назива Магиц УИ 2.0. Покретач стила иОС-а, подразумевано не укључује фиоку апликације, али постоје опције за подешавање интерфејса према вашим жељама.

Поцопхоне Ф1, с друге стране, покреће МИУИ са новим свежим бацачем које Ксиаоми назива Поцо Лаунцхер. Мало оптимизованији за кориснике напајања, покретач вам омогућава да подесите ладицу апликација, што недостаје у стандардном МИУИ-ју. Постоји неколико унапријед учитаних апликација и већина њих приказује огласе у интерфејсу који се понекад могу чинити увредљивим.

Хонор Виев 20 вс Поцопхоне Ф1:

Хонор Виев 20 вс Поцопхоне Ф1:

Поцопхоне Ф1 почиње са 19,999 рупија (~ 280 долара) за базну варијанту и креће се до 27,999 рупија (~ 393 долара) за верзију 8ГБ РАМ-а и 256 ГБ меморије. Хонор Виев 20 кошта 37.999 рупија (~ 533 долара) за 6 ГБ РАМ-а, верзију од 128 ГБ.

С готово половином трошкова Хонор Виев 20, без сумње Поцопхоне Ф1 нуди задивљујућу вредност, мада је компанија направила неке очигледне компромисе како би достигла ту цену.

Прочитајте даље: ОнеПлус 6Т вс Хонор Виев 20: Притисак на паметни телефон од 1.000 долара

Да ли сте спремни да платите дупло више новца за обично врхунско искуство фотоапарата, невероватан дизајн и камеру с рупом? Да ли бисте погледали нешто потпуно другачије као што је ОнеПлус 6Т? Јавите нам у одељку коментара.

Ажурирање, 3. марта 2019 (23:51): Представници КаиОС-а појаснили су техничке основе платформе за функционисање телефона. Компанија нам је рекла да нема Андроид базу, али користи Андроид језгро....

Како је известио Подузећа за цибер-сигурностОчекује се да ће кибернетички криминал коштати свет 6 билиона долара годишње до 2021. године, што је више од три билиона долара 2015. године....

Препоручујемо Вам