Водич за почетнике о инсталирању ЛинеагеОС-а на ваш Андроид уређај

Аутор: John Stephens
Датум Стварања: 26 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 3 Јули 2024
Anonim
Водич за почетнике о инсталирању ЛинеагеОС-а на ваш Андроид уређај - Како Да
Водич за почетнике о инсталирању ЛинеагеОС-а на ваш Андроид уређај - Како Да

Садржај


Пре него што се лудо забрљате са софтвером свог уређаја, требало би да знате неке основе. Постоје неки појмови и протоколи за које ће многе веб локације и упутства претпоставити да већ знате, што може учинити збуњујуће ако то не учините.

Ево кратког појма термина на које ћете се касније позивати ако сте збуњени:

  • РОМ - Залаже се за „меморију само за читање“. Овде живи основни софтвер Андроида. ЛинеагеОС ће се често називати "прилагођени РОМ", јер је прилагођена верзија чистог Андроида.
  • Трепери - Када замените један део софтвера другим софтвером, који се зове „трепери“. Овај водич који читате говори о томе како да „флешујете“ ЛинеагеОС.
  • Боотлоадер - Када укључите уређај, прво се укључује боотлоадер који је одговоран за покретање других процеса. Већина Андроид уређаја долази са закључаним програмима за покретање система, тј. Не можете изменити шта ради. Срећом, већина покретача може се откључати, што вам омогућава да флексирате нови софтвер.
  • Опоравак - Након учитавања покретача, софтвер за опоравак ће покренути оперативни систем (Андроид). У скоро свим случајевима, за покретање прилагођеног РОМ-а требат ће вам и прилагођени опоравак који се разликује од оног с којим долази ваш уређај.
  • Обришите - Различити делови процеса трептања ће резултирати „брисањем“ - брисањем података са вашег уређаја. Потпуна обриса елиминирала би све датотеке оперативног система с вашег уређаја, узрокујући да се уређај покрене за опоравак и заустави.
  • Пакети - ЛинеагеОС, Гоогле апликације, прилагођени опоравци итд. Обично ће се преузимати на ваш уређај у „пакету“ неке врсте, обично у .ЗИП формату. У већини случајева можете једноставно претпоставити да је „пакет“ еквивалентан „ЗИП датотеци“.
  • АДБ - Штандови за „Андроид Дебуг Бридге“. Ово је алат који омогућава комуникацију између личног рачунара и Андроид паметног телефона. У већини случајева требаће вам АДБ на рачунару да бисте завршили блиц.
  • Фастбоот - Овај дијагностички алат долази са већином инсталирања Андроида и омогућава вам да флексирате нови РОМ. Обично приступате брзој покретању преко АДБ-а. Неки произвођачи уређаја (укључујући Самсунг, ХТЦ и неколицину других) уместо тога користе термин „Довнлоад моде“, али су функције релативно исте.
  • Цигла - Ако нешто пође по злу са блицом, у ретким случајевима то може проузроковати да ваш уређај престане да функционише. Ако се ваш телефон чак ни не укључује, користан је као цигла, отуда и име.Неки ће људи изговорити ствари попут „меке цигле“ да би разјаснили како је уређај неупотребљив, али има потенцијал да се поправи. Врло је тешко зидати уређај, а обично се дешава само када људи пажљиво не прате упутства (наговештај).

Фласхинг ЛинеагеОС: Основе


Кад флешујете ЛинеагеОС (или било који прилагођени РОМ), постоји низ корака које готово увек морате следити. Начин на који испуните те кораке - и алате потребне за обављање посла - разликује се од уређаја до уређаја. Али у целини, основни кораци су исти.

Ево шта ће вам требати да флешујете РОМ:

  • Компатибилни Андроид паметни телефон или таблет
  • УСБ кабл за тај уређај
  • Лаптоп или десктоп са оперативним системом Виндовс, мацОС или Линук
  • Интернет веза
  • Време (ово може потрајати сат или два, зависно од тога колико вам је пријатно са укљученим технологијама)

Ево корака које обично изводите за блиц РОМ-а:

  1. Инсталирајте неопходни рачунарски софтвер (обично АДБ)
  2. Преузмите пакете (РОМ, опоравак, апликације итд.)
  3. Направите сигурносну копију и припремите уређај
  4. Откључај боотлоадер
  5. Фласх прилагођени опоравак
  6. Фласх прилагођени РОМ
  7. Фласх апликације
  8. Поново покрените и персонализујте

Сваки корак започиње следећи. Прво инсталирате софтвер јер приступа приступу за покретање уређаја. Затим откључате програм за покретање система за покретање система јер он приступа опоравку, а затим опоравак мењате у прилагођени јер трепери РОМ. Затим флешујете РОМ, и укључите и поново. То је врло линеаран процес.


Једна невероватно важна чињеница коју треба имати на уму је да ће овај поступак скоро увек укључивати брисање ваших личних података. Откључавање покретачаувек резултира у формату података.

Имајући то у виду, неопходно је да следите трећи корак и направите резервну копију пре него што извршите било какве измене на уређају. Ако нешто пође по злу након откључавања уређаја за покретање система, неће бити начина да се ваш телефон врати на начин на који је некада био. Уместо тога, ваш ће се телефон вратити на фабрички подразумевано стање као што је било при првом укључивању.

Још једна ствар коју морате имати на уму: откључавање уређаја за покретање система обично поништава гаранцију вашег уређаја. Уређаји обично трајно бележе откључани боотлоадер, па чак и ако га откључате и поново закључате компанија ће знати. Ако нешто пође по злу и предате га ОЕМ-у, постоји велика шанса да ће одбити да помогне уколико види да сте откључали уређај за подизање система.

Корак 1: Инсталирајте потребни софтвер

Неки ретки уређаји вам омогућавају да флешујете нове РОМ-ове без потребе да се прво прикључите на рачунар. Међутим, велика већина уређаја ће требати приступ рачунару са оперативним системом Виндовс, мацОС, Линук или чак Цхроме ОС. Ово може бити десетогодишњи лаптоп или радна површина високих перформанси - не треба пуно рачунарске снаге да бисте покренули РОМ.

Обично је потребан софтвер АДБ. Гоогле угошћује и одржава АДБ, тако да приликом преузимања и инсталирања програма нема бојазни о вирусима или злонамерном софтверу.

Можете посетити ову страницу да следите експлицитна упутства о преузимању и инсталирању АДБ-а за своју рачунарску платформу. Не треба дуго и упутства су врло јасна.

Једном када инсталирате АДБ, приступаћете му путем командне линије у Виндовс-у или прозора терминала на Линуку и мацОС-у. Ово може изгледати застрашујуће, али не брините: команде су крајње једноставне и једноставне за копирање и лепљење.

Про врх: На крају ћете Андроид уређај повезати са рачунаром да бисте се повезали са АДБ-ом. Када то учините, проверите да ли користите УСБ кабл који сте добили са уређајем. Ако немате приступ томе, користите висококвалитетни, кратки и дебели кабл. Јефтини каблови које добијете за 1 долар могу изазвати проблеме са трептањем, зато их немојте користити.

2. корак: Преузмите пакете

Да бисте добили ЛинеагеОС за свој уређај, прво морате да проверите да ли је ваш уређај компатибилан са РОМ-ом. Идите на ЛинеагеОС вики и претражите уређај на којем желите да флешујете.

ЛинеагеОС подржава најпопуларније уређаје готово свих великих произвођача. Ако немате веома непопуларан или јефтин уређај са повољним ценама, велике су шансе да можете инсталирати бар једну верзију ЛинеагеОС-а.

Када дођете до листе датотека повезаних са вашим уређајем, можда ћете се запитати коју да преузмете. Једноставно преузмите која датотека има најновији датум отпреме.

Након што датотеку преузмете на рачунар, можете напустити локацију ЛинеагеОС. Међутим, није вам потребан пакет ЛинеагеОС; потребан вам је и прилагођени пакет за опоравак као и пакет Гоогле апликација.

Најпопуларнији прилагођени опоравак назива се ТеамВин Рецовери Пројецт или скраћено ТВРП. Можете да преузмете ТВРП за свој уређај тако што ћете посетити ТВРП веб локацију и извршити претрагу.

То је императив лоцирајте тачно модел вашег уређаја пре преузимања ТВРП-а или ЛинеагеОС-а. Постоји много варијанти Самсунг Галаки С5 и самим тим и много верзија ТВРП-а и ЛинеагеОС-а са етикетом Галаки С5. Обавезно га тачно уклопите.

Такође ће вам требати пакет Гоогле апликација. Ако их не инсталирате на крају трептајућег поступка, приликом покретања нећете имати никакве Гоогле производе на уређају, укључујући Гоогле Плаи продавницу. Касније не можете инсталирати апликације мора инсталирајте их током оригиналног блица.

Овдје или овдје можете добити одговарајуће Гоогле апликације за свој уређај. Погледајте водич за инсталацију ЛинеагеОС-а за ваш одређени уређај ради помоћи око избора пакета Гоогле апликација који вам је потребан.

Када преузмете та три пакета, преместите датотеке на исто место као и датотеке АДБ које сте инсталирали у претходном кораку. Затим их преименујте у једноставније ствари; на пример, име датотеке ТВРП врло је дуго и напорно (тврп-3.2.2-1-кккк.имг). Промените га на само ТВРП.имг. То ће олакшати проналажење датотека касније и уштедеће вас на неком откуцавању командне линије.

Преименујте сваку датотеку коју сте преузели као такву:

  • тврп-к.к.к-к-кккк.имг > ТВРП.имг
  • линеаге-кк.к-кккккккк-нигхтли-кккк-сигнед.зип > ЛИНЕАГЕ.зип
  • опен_гаппс-ккккк-к.к-кккк-ккккккк.зип > ГАППС.зип

Не заборавите да их преместите у фасциклу АДБ (за Виндовс, то су% УСЕРПРОФИЛЕ% адб-фастбоот платформ-тоолс). Након што су све датотеке организоване, спремни сте за следећи корак!

Про врх: Ваш уређај има кодно име које ће ЛинеагеОС, ТВРП и ГАппс користити за његово идентификовање. Кодно име приказано је на листи уређаја који су компатибилни са ЛинеагеОС-ом - користите ово за претраживање компатибилних пакета, тако да знате да увек преузимате прави!

Корак 3: Направите сигурносну копију и припремите уређај

Постоји много различитих начина за израду сигурносне копије уређаја. У Гоогле Плаи продавници постоје бесплатне и плаћене апликације, као и бесплатни и плаћени софтвер за личне рачунаре.

Не постоји ниједан прави начин за прављење резервне копије уређаја. Откријте која метода најбоље ради за вас и направите резервну копију.

Добар начин да направите резервну копију уређаја је коришћење хелијума. Ако свој телефон повежете са хелијумским рачунаром за радне површине, моћи ћете да направите резервну копију готово свега на телефону на рачунару, а да прво не морате да инсталирате свој уређај.

Следите овде кораке како бисте направили резервну копију свог уређаја помоћу Хелиума или погледајте неке ИоуТубе видео снимке који ће вас водити кроз поступак.

Након што сте направили резервну копију свега, требате да урадите две ствари на свом уређају пре него што пређете на следећи корак: омогућите УСБ отклањање грешака и ОЕМ откључавање. Ово су два прекидача на плочи са подешавањима вашег уређаја, скривена у одељку који се зове „Опције за програмере“.

Претражите Гоогле да бисте „приступили опцијама за програмере Андроид-а“ да бисте пронашли упутства о приступу овим два прекидача (то обично укључује куцање неколико пута на вашем броју Андроид верзије у подешавањима). Када имате приступ опцијама за програмере, укључите и УСБ отклањање грешака и ОЕМ откључавање. Ако откључавање ОЕМ-а нема, не брините: проверите да ли је УСБ исправљање грешака укључено.

Након што све то учините, повежите свој уређај са рачунаром добрим УСБ каблом. На телефону ћете можда видети обавештење са питањем да ли верујете рачунару. Потврдите да верујете у везу и изађите из подешавања. Можда ћете видети да се на ваш рачунар инсталирају управљачки програми, што је нормално.

Спремни сте за следећи корак!

Про врх: Не прескачите ништа у овом кораку. Ова ствар је овде са разлогом. Можете поново да прођете сатима како бисте поново инсталирали све апликације, пријавили се на све своје налоге, пребацили све своје фотографије и све то. Такође не желите да ризикујете да изгубите неке важне податке. Бити безбедни!

Корак 4: Откључајте програм за покретање система

Кораци за откључавање уређаја за покретање уређаја ће се разликовати у зависности од марке и модела вашег паметног телефона или таблета. Неки ОЕМ произвођачи чине процес невероватно лаким, док други намерно чине тешким (или чак немогућим).

Овај корак ће се на тај начин јако разликовати овисно о вашем уређају, тако да је тешко дати експлицитне упуте од којих ће сви имати користи. Овде је речено, ево општег примера!

Да бисте олакшали свој живот, пријеђите на то КСДА Девелоперс и пронађите форум за свој уређај. Прегледајте нити и погледајте да ли су други корисници успешно откључали програм за покретање система. Ако се чини да сви остали немају проблема, бићете добро.

Ако утврдите да други корисници имају проблема са боотлоадер-ом, то би могло бити из неколико разлога. Можда је то што је уређај превише нов, па још нико није проценио поступак. Такође може бити да је уређај за покретање система заштићен и да га је тешко или немогуће откључати; Самсунг је озлоглашен због овога.

Након што сте сигурни да се програм за покретање система за отварање може откључати, погледајте упутства за инсталацију ЛинеагеОС-а за свој одређени уређај. Тамо ћете пронаћи детаљна упутства о томе како откључати програм за покретање система.

Запамтите: ово ће обрисати податке вашег уређаја.

У већини случајева, за откључавање уређаја за покретање система повежите уређај са рачунаром помоћу УСБ кабла, а затим покрените неколико команди АДБ и фастбоот да бисте откључали паметни телефон или таблет:

  • АДБ команда да бисте били сигурни да је ваш уређај исправно повезан
  • АДБ наредба за поновно покретање уређаја у режиму брзог покретања (види горњи речник)
  • Наредба за брзо покретање за проверу да ли је уређај у режиму брзог покретања и правилно повезан
  • Наредба за брзо покретање за откључавање уређаја за покретање система

Ако сте у оперативном систему Виндовс, можете наићи на грешку када испробате кораке наведене на страници за покретање уређаја за покретање уређаја. Проблем може бити што се ваш наредбени ред не налази на правом месту. Када је командна линија отворена, откуцајте следећу наредбу (види горе):

цд% усерпрофиле% адб-фастбоот платформ-тоолс

Прво што треба да урадите након повезивања уређаја са рачунаром је извршавање АДБ команде да бисте осигурали исправну везу (погледајте горе):

адб уређаји

Ако након покретања ове наредбе не видите ниједан уређај, проверите свој Андроид уређај - можда ће имати овај екран:

Кликните на поље "Увек дозволи" и притисните ОК. То би требало решити проблем, али поново покрените наредбу „адб уређаји“ само да бисте били сигурни.

Ако се након успешног повезивања на АДБ и поновног покретања у режиму брзог покретања наиђете на неке проблеме, то вероватно значи да требате да ажурирате управљачке програме на рачунару. Претражите Гоогле „возаче“ и преузмите и инсталирајте најновију верзију.

Уз све то, требали бисте бити у могућности да успешно откључате програм за покретање система. Након откључавања система за покретање, уређај ће се поново покренути и ући у подешавање Андроида, баш као што је фабрички ресетовано.

Пре него што наставите на следећи корак, обавезно поново укључите УСБ исправљање погрешака. Прођите кроз поступак подешавања уређаја први пут, а затим поново омогућите УСБ исправљање погрешака. Након ресетовања на фабрику ово се можда искључило, па се обавезно придржавајте истих корака као и раније (укључите, укључите рачунар и тако даље).

Када је откључан програм за покретање система, спремни сте за корак 5.

Про врх: ИоуТубе је ваш пријатељ! Брза претрага ИоуТубе-а могла би вам донијети видео упута о томе како откључати програм за покретање уређаја. Пазите, и цео овај процес ће вероватно бити много лакши!

Корак 5: Фласх прилагодите опоравак

Сада када је уређај за покретање система откључан, време је да нешто стварно пребаците на свој уређај. Ово је велики корак! На вашем паметном телефону или таблету бљескаће софтвер који ће драстично промијенити начин на који ваш уређај функционише.

Већ сте преузели одговарајући прилагођени опоравак са ТВРП веб локације назад у другом кораку. Међутим, ако то већ нисте учинили, крените овде и пронађите ТВРП датотеку која тачно одговара вашем моделу уређаја.

Као коначно упозорење: пребацивање погрешног прилагођеног опоравка на уређај може проузроковати циглу. Будите потпуно сигурни у то преузета датотека ТВРП одговара моделу вашег уређаја. Упозорени сте

Након што сте спремни, упалите АДБ путем наредбеног ретка и извршите следеће наредбе:

адб уређаји

Баш као и раније, горња наредба осигурава да је ваш уређај правилно повезан са рачунаром. Након тога, покрените овај:

адб ребоот боотлоадер

Такође као и раније, ова команда вас пребацује у брзи режим покретања. Затим покрените ову наредбу:

уређаји за брзо покретање система

Овим се врши последња провера пре блица да ли је ваш уређај повезан и брзо покретање је спремно за рад. На крају, покрените ову наредбу:

фастбоот фласх рецовери ТВРП.имг

Погледајте нижи снимак екрана да бисте видели како ово све треба да изгледа:

Требали бисте да потражите упутства ЛинеагеОС за свој одређени уређај да бисте били сигурни да су то исправне команде.

Једном када АДБ и фастбоот заврше, поново покрените уређај у режим опоравка. То обично укључује скуп хардверских пресовања. Дизање ОнеПлус 5 у режим опоравка укључује искључење, а затим укључивање и држање тастера за искључивање јачине звука. Претражите Гоогле кораке повезане са покретањем уређаја у режим опоравка.

Пошто сте управо пребацили ТВРП над оригиналним опоравком, уређај ће се покренути на ТВРП када притиснете одређене хардверске тастере које сте пронашли помоћу Гоогле-а. Прво ће вас дочекати екран испод:

Ово вас само обавештава да ћете помоћу ТВРП-а забрљати са софтвером на вашем телефону. Ако не превучете дугме „Превуците прстом да допустите измене“, никада нећете моћи да се покренете на ТВРП - и на тај начин никада нећете успети да флешујете РОМ. То је оно због чега смо дошли да радимо, па превуците прстом та дугмета удесно! Видећете следећи екран:

Након што сте подигли уређај на ТВРП, спремни сте за следећи корак: трепери ЛинеагеОС!

Про врх: Постоје бројни ИоуТубе видео снимци и мрежне подуке о томе како да направите прилагођени опоравак. Заправо, вероватно постоји видео који је специфичан за ваш уређај! Потражите на Гооглеу „фласх ТВРП он видео“ и погледајте да ли можете гледати како неко други прво пролази кроз овај поступак тако да ћете имати бољу представу о томе шта треба да радите.

Корак 6: Фласх ЛинеагеОС

Преузели сте одговарајућу датотеку ЛинеагеОС на рачунар, још у другом кораку. Међутим, датотека нам не помаже много на вашем рачунару - мора бити на самом уређају.

Обично бисте само подигли систем на Андроид и пребацили датотеку с рачунара на уређај након повезивања УСБ кабла, али не можете да се покренете на Андроид јер га још нисте инсталирали!

Међутим, не брините - АДБ може обавити све датотеке које вам требају. Пре него што то учините, уверите се да нема остатака ваше бивше верзије Андроида.

Из главног менија ТВРП тапните на Обриши,а затим тапните на Форматирање података. ТВРП ће вас упозорити да је ово озбиљан посао, али пошто сте направили резервну копију у трећем кораку, немате шта да бринете (зар не ?!). Следите ТВРП-ова упутства и довршите поступак форматирања.

Након што добијете „Успешно“, притисните дугме „назад“ све док се не вратите на страницу Обриши. Додирните на Адванцед Випе и видећете низ потврдних оквира. Ако је ставка означена, избрисат ће се онај дио тврдог диска. Желите да проверите прва три поља: Далвик / АРТ предмеморија, Систем, и Кеш. Све остале оставите без надзора.

Превуците прстом с лева на десно на клизачу означеном Превуците прстом до Випе. Процес брисања започиње.

Након што сте то урадили, спремни сте за Фласх ЛинеагеОС. Кад је ваш уређај и даље у ТВРП режиму, повежите га са рачунаром помоћу УСБ кабла. Отворите командни редак или прозор терминала у директоријуму АДБ, извршите проверу уређаја, а затим помоћу команде „пусх“ гурните своју ЛинеагеОС датотеку у унутрашњу меморију свог уређаја.

Команда изгледа овако:

адб пусх ЛИНЕАГЕ.зип / сдцард /

Након што га откуцате и притиснете Ентер, АДБ ће почети гурати ЛинеагеОС датотеку на ваш уређај. То би могло потрајати неко време, а понекад не постоји трака напретка да бисте гледали како брзо иде. Дајте мало (најмање пет минута) пре него што било шта додирнете. На крају ћете видети обавештење „1 филе пусх“:

На свом уређају вратите се у главни мени ТВРП-а и тапните на Инсталирај. Видећете листу доступних датотека на свом уређају, а пакет ЛинеагеОС требало би да буде један од њих. Тапните на име датотеке и доћи ћете на екран са три опције: које желите Превуците прстом да бисте потврдили Фласх.

ТВРП ће на вашем уређају упалити ЛинеагеОС, а затим ће вам рећи да је успешан. Тада ћете имати две могућности: Обришите предмеморију / далвик или Ребоот систем. Не удари ни једног! Уместо тога, притисните тастер Хоме на екрану.

Сада када сте затрептали ЛинеагеОС, спремни сте за други до последњи корак.

Про врх: Ако гурање ваше ЛинеагеОС датотеке не функционише, проверите да се датотека налази у истом директоријуму рачунара као и АДБ. Ако је пакет ЛинеагеОС на вашој радној површини, а АДБ се налази у сопственој мапи, АДБ неће знати где се датотека налази када откуцате њено име. Све датотеке које гурате и треперите треба да се налазе у истој фасцикли као и АДБ програм. Вратите се другом кораку ако сте збуњени!

Корак 7: Фласх потребне апликације

До сада сте прешли дуг пут! Тако сте близу да то завршите. Имате откључан боотлоадер, прилагођени опоравак и нову инсталацију најновије верзије ЛинеагеОС-а.

Једино што вам недостају су Гоогле апликације попут Гоогле Плаи продавнице, Гоогле Плаи услуга, Гмаил-а и Гоогле Мапс. Блистаћете ЗИП датотеку Гоогле апликација које сте преузели у кораку 2 на исти начин као што сте активирали ЛинеагеОС.

Када је уређај стартован у ТВРП и повезан са рачунаром, отворите АДБ командни редак и - још једном - извршите проверу АДБ уређаја. Затим упишите ову наредбу:

адб пусх ГАППС.зип / сдцард /

Обично је ваш пакет Гоогле апликација већи од вашег ЛинеагеОС пакета, тако да би овај притисак могао потрајати чак и дуже од првог притиска који сте извели у претходном кораку. Само дај времена!

Након завршетка притиска, узмите свој уређај и следите исте кораке које сте раније чинили:

Додирните Инсталирај> Пронађите Гоогле пакет> Додирните пакет> Превуците прстом да бисте потврдили Фласх

Након извођења тих корака започиње процес трептања.

Када то учините, тапните на Обришите предмеморију / далвик, сачекајте тренутак, а затим притисните Ребоот систем. Погодите шта, ваш уређај ће се поново покренути у ЛинеагеОС!

Про врх: Ако желите да покренете свој уређај, у овој фази можете да пренесете и роот датотеку (пре поновног покретања у Систем). Доступно је више роот метода и датотека за различите уређаје, тако да их овде нећу прелазити. Ако желите приступ роот-у, ово би била савршена прилика да и ову датотеку флешујете.

Корак 8: Поново покрените и персонализујте

Ваше прво покретање у ЛинеагеОС трајаће неко време - дајте времена. Управо сте инсталирали нови оперативни систем и не желите да га журите!

Ако вам прво покретање траје дуже од 15 минута, нешто није у реду. Направите тешко поновно покретање држећи тастер за напајање док се уређај не поново покрене. Нека се покуша поново покренути. Ако се и даље не покрене, нешто се није покварило исправно, па се вратите на корак 6 и почните поново.

Прво што ћете приметити по успешном покретању је нова анимација за покретање система, са три круга на закривљеној линији логотипа Линеаге ОС-а, као на горе приказаном ГИФ-у.

Када је покретање завршено, бићете на почетном екрану Андроида, где ћете одабрати свој језик, додати свој Гоогле налог, повезати се Ви-Фи и тако даље. Ово је врло слично ономе што сте раније радили када сте први пут добили уређај, тако да не би требало да буде изненађења.

Када стигнете на почетни екран, званично сте завршили - на уређају имате ЛинеагеОС! Сада крените на ИоуТубе да бисте сазнали о свим врхунским функцијама са којима можете да се играте у овој новој верзији Андроида.

Про врх: Ово је одличан тренутак за обнављање свих апликација које сте направили сигурносне копије у трећем кораку. Такође их можете ручно поново преузети ако сте прескочили тај корак. Разговараћемо са вама за неколико сати.

Последње мисли

Зависно од вашег уређаја, вероватно је пуно других прилагођених РОМ-а осим ЛинеагеОС-а. Сада када знате како да флешујете РОМ, можете бити задовољни блицем и испробати све врсте нових укуса. Све што требате је да пронађете РОМ-ове који одговарају броју вашег уређаја и затим поновите кораке од 6 до 8. Не морате да откључавате програм за покретање система или поново инсталирате прилагођени опоравак.

Међутим, поново морате да направите резервну копију уређаја. Не заборавите овај витални корак!

Ако испробате прилагођене РОМ-ове и одлучите да вам се више не свиђају, невероватно је лако пребацити се на изворни РОМ који је ваш уређај првобитно имао. Постоји другачији сет упутстава за враћање на залихе, али суштина је у основи иста. Урадите неки Гооглинг да бисте схватили како да усмеравате одређени уређај на његове фабричке вредности трагајући за „фласх бацк то стоцк“.

Надам се да вам је овај водич био од помоћи! Ако се заглавите, поставите неколико питања у коментарима и сигурно ће вам неко помоћи!

Један од сврбежа који Гоогле Стадиа покушава да изгреби је флексибилност. Давно ће проћи дани у којима ће људи морати да улажу у хардвер како би искусили најновије и највеће видео игре. Једног дана им...

Током своје текуће конференције Гоогле фор Пхилиппинес, Гоогле је најавио да ће проширити свој програм Гоогле Статион и укључити Филипине.Гоогле станица пружа бесплатне приступне тачке за Ви-Фи насеље...

Популарно Данас