Реалме 3 Про вс Самсунг Галаки М30: очигледан избор

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 11 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 3 Јули 2024
Anonim
Реалме 3 Про вс Самсунг Галаки М30: очигледан избор - Новости
Реалме 3 Про вс Самсунг Галаки М30: очигледан избор - Новости

Садржај


Преокрените телефоне и Реалме 3 Про и Самсунг Галаки М30 изгледају изванредно. Оба уређаја имају зарез воде и велике дисплеје. Да будемо фер, овде има мало разлике за разлику, јер се сви паметни телефони крећу ка хомогеном дизајну са минималним оквирима, малим зарезима и најмањим могућим подбрадком.

Остале разлике су прилично минималне. Изглед тастера између два телефона се разликује, а Реалме 3 Про поседује Мицро-УСБ прикључак, што је дефинитивно мање. Два телефона теже отприлике једнако, што је занимљиво с обзиром на много већи капацитет батерије на Галаки М30.

Приказ

Иако би зарез могао да има стилске разлике, највећи разлика између Реалме 3 Про и Самсунг Галаки М30 је врста екрана који се користи. Реалме 3 Про поседује ИПС ЛЦД екран од 6,3 инча, док Галаки М30 има Супер АМОЛЕД екран од 6,4 инча. Разлика је велика и док екран Реалме 3 Про изгледа прилично добро, дубоке црне и јарке боје М30 се не могу победити.


Углови гледања су обично сјајни на оба телефона, али Супер АМОЛЕД панел на М30 заиста сматра да је један од најатрактивнијих визуелно привлачних екрана по овој цени. Галаки М30 омогућава вам да подесите нивое засићености екрана и профиле боја према вашим жељама. Реалме 3 Про такође омогућава промену нивоа засићености, али примена није толико ефикасна. Поред тога, оба телефона подржавају Видевине Л1 ДРМ тако да не бисте требали имати проблема са стримањем садржаја високе резолуције са Нетфлик-а и других.

Перформансе

Реалме 3 Про

  • Снапдрагон 710
  • 4ГБ или 6ГБ РАМ-а
  • 64ГБ или 128ГБ стораге
  • мицро СД експанзија

Галаки М30

  • Екинос 7904
  • 4ГБ или 6ГБ РАМ-а
  • 64ГБ или 128ГБ стораге
  • мицро СД експанзија

Што се перформанси тиче, заиста нема поређења између два телефона. Реалме 3 Про је далеко моћнији уређај у поређењу с Галаки М30. Снапдрагон 710 чипсет који се користи на Реалме 3 Про осигурава да он може лако пратити било који задатак који бисте му могли бавити. Било да је то тешко обављање више задатака или свакодневна свакодневна употреба, испод хаубе је довољно снаге да не буде успорења или приметних заостајања.


Екинос 7904 чипсет Галаки М30 је дефинитивно смањен у поређењу. Да, можда нећете примијетити велику разлику у редовним свакодневним задацима, али теже апликације и игре дефинитивно ће вам требати само мало дуже. Једноставно речено, спорији је процесор и показује се кад почнете гурати хардвер.

Избегавајте Галаки М30 ако је играње приоритет.

Графичке могућности су тамо где се два телефона највише разликују. Тамо где је Адрено 616 ГПУ у стању да искочи високе брзине кадрова при максималном графичком подешавању у ПУБГ-у, Мали Г71 МП2 М30 се бори да обезбеди солидну брзину кадрова чак и при средњој графичкој опцији. М30 треба избегавати ако је играње приоритет.


Бенцхмарк резултати потврђују сопствене тестове и ту је огромна разлика између Реалме 3 Про и Галаки М30 у АнТуТу референтној вредности.

Батерија

Већа батерија или брже пуњење, то је оно што ћете морати бирати између одлучивања између Реалме 3 Про и Самсунг Галаки М30. Батерија од 4.000мАх није безначајна, а Реалме 3 Про лако може да вам издржи током дана коришћења. Додајте том пуњачу ВООЦ 3.0 и добили сте телефон који може бити надмашен од нуле за само око 70 минута.

Већа батерија или брже пуњење, шта више волите?

Реалме 3 Про има одличан век трајања батерије, али Самсунг Галаки М30 успева да га надмаши са огромном батеријом од 5.000 мАх. Телефон удобно управља два дана коришћења. Иако није тако брз као ВООЦ пуњење, брзи пуњач од 15 В који се испоручује уз телефон може прилично брзо надопунити телефон.

Камера

Реалме 3 Про

  • 16МП, ф / 1.7
  • 5МП сензор дубине
  • Предња камера од 25МП

Галаки М30

  • 13МП, ф / 1.9
  • 5МП ултра широка камера
  • 5МП сензор дубине
  • Предња камера од 16МП

Реалме 3 Про дуални фотоапарат суочава се са конкуренцијом од комбинације троструких камера на Галаки М30. Било би тешко назвати било који телефон најбољим у класи, а круна иде Редми Ноте 7 Про, али обојица могу да снимају савршено услужне снимке.

Реалме 3 Про Оутдоор Галаки М30 Оутдоорс

Напољу и при јакој дневној светлости, Реалме 3 Про има хладнији одељак слике и даје слици благо појачање засићености због чега боје исијавају. Галаки М30 такође не постиже боје како треба, али топлији изглед можда слике чини мало привлачнијим за поглед.

Једино подручје где Галаки М30 дефинитивно има Реалме 3 Про ритам је секундарна ширококутна камера. Квалитета слике далеко је од одличне, али чиста флексибилност се не може победити. Ултра широк фотоапарат нуди пуно могућности за креативно креативно фотографисање.

Реалме 3 Про Галаки М30

ХДР режим Реалме 3 Про је много ефикаснији у садржају истакнутих материјала и изношењу детаља из тамних подручја. Галаки М30, са десне стране, сагорева жуте латице. Реалме 3 Про овде ради много боље.

Реалме 3 Про Индоор Галаки М30 Индоорс

При мање од савршеног осветљења, ниво буке расте на оба телефона. Иако више волим топлији колор потпис Галаки М30, слика је приметно мекша у поређењу с оном коју је снимио Реалме 3 Про. Ниво буке је такође виши него што бисте очекивали. У екстремним условима слабог осветљења, Реалме 3 Про има уграђен ноћни режим рада, који може да добије светлију, али изузетно бучну слику.

Реалме 3 Про може снимати 4К видео при 30ФПС као и супер успорени 960фпс видео. С друге стране, Галаки М30 максималан је у Фулл ХД видео снимању. Снимљени снимци изгледају упоредиво на оба телефона, али недостатак било каквог облика стабилизације тежи да видеи изгледају уздрмано.

Софтвер

Реалме 3 Про

  • Андроид Пие
  • Цолор ОС 6
Самсунг Галаки М30

  • Андроид Орео
  • Самсунг Екпериенце 9.5 УИ

Постоје предности и недостаци софтверског приступа на оба уређаја. Самсунг Галаки М30 и даље ради на Андроид Орео-у. С надолазећим издањем Андроид К-а, грозно је видети како врхунски произвођач испоручује телефон са тако старим софтверским склопом. Поред тога, Самсунг Екпериенце 9.5 на телефону је полиран до сјаја, а корисничко искуство је невероватно. Самсунг је обавио сјајан посао оптимизације софтвера за хардвер и ви ћете се борити да нађете успоравања или подрхтавања у интерфејсу.Овде има пуно функција за прилагођавање целокупног искуства у кориштењу телефона.

У међувремену, Реалме 3 Про покреће новију верзију Андроида. Цолоур ОС 6 ради преко Андроид Пие-а, а такође вам пружа мноштво опција за подешавање интерфејса телефона по вашој жељи. Нажалост, у нашем прегледу смо приметили да софтвер није довољно полиран. Од неспретних превода до неких мање од оптималних тешко кодираних опција, софтверу Реалме 3 Про треба мало више посла.

Спецификације

Вредност за новац

Како све више корисника надограђује паметне телефоне почетног нивоа на нешто са мало више жала, произвођачи паметних телефона дају све од себе да понуде најбољи могући хардверски пакет у овом сегменту. И Реалме 3 Про и Самсунг Галаки М30 нуде прилично добру вредност за новац циљајући врло различиту публику.

Јасно је да је Галаки М30 усмерен према корисницима који нису презахтевни од својих телефона и којима треба нешто што је добро. Спојите то са великим трајањем батерије и добит ћете победника. Галаки М30 кошта 14.990 рупија (~ 210 долара) за верзију меморије од 4 ГБ и 64 ГБ, док можете да пређете на варијанту од 6 ГБ РАМ-а са 128 ГБ меморије за 17 990 рупија (~ 250 долара).

Реалме 3 Про намењен је играчима или корисницима који захтевају више од свог хардвера. Софтвер није тако полиран, а батерија није тако велика, али Снапдрагон 710 Реалме 3 Про може покретати кругове око Екинос 7904 на М30. Реалме 3 Про почиње од 13.999 рупија (~ 200 долара) за меморију од 4ГБ РАМ-а и 64ГБ, а иде до 16.999 (~ 245 долара) за меморију од 6ГБ и 128 ГБ.

Трећа алтернатива, наравно, је Редми Ноте 7 Про. Сјајан пакет, телефон комбинује Снапдрагон 675 чипсет са водећом камером од 48 мегапиксела који може да створи заиста сјајне фотографије. Основни модел Редми Ноте 7 Про са 4 ГБ РАМ-а и 64 ГБ меморије кошта 13,999 рупија (~ 196 УСД), док је опција виших класа са 6 ГБ РАМ-а са 64 ГБ простора за складиштење доступна за 16 999 рупија (~ 243 долара).

Реалме 3 Про вс Самсунг Галаки М30: Наша пресуда

Између Реалме 3 Про и Самсунг Галаки М30 одлучили бисмо се за Реалме. За наш новац нуди боље перформансе, батерију која траје довољно дуго и камеру која рјешава мало више детаља. То не значи да је Галаки М30 лош телефон, али антикваријат софтверске верзије не одаје самопоуздање и остаје да се види колико добро нижи хардвер држи током година коришћења.

Гоогле је открио да мења начин на који Цхроме рукује са колачићима.Компанија ради на начину на који колачићи раде, истовремено нудећи већу транспарентност.Гоогле каже да такође спроводи мере за борбу ...

Иако је нека конкуренција присутна много дуже, лако је најпопуларнији веб претраживач на свету. Од свог лансирања, порастао је од последњег до првог места, доминирајући попут Интернет Екплорера, Фиреф...

Свеже Поруке