Редми К20 Про преглед: Да ли је ово најбољи приступачни водећи брод?

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 12 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 3 Јули 2024
Anonim
Редми К20 Про преглед: Да ли је ово најбољи приступачни водећи брод? - Новости
Редми К20 Про преглед: Да ли је ово најбољи приступачни водећи брод? - Новости

Садржај


Градиенти долазе у свим бојама дуге, али К20 Про је најсвечанији досад. Средишња црна трака прелила се у црвене бочне плоче, између њих су се видјеле мрље пламена који се мијењају облик. Ови узорци градијента налик ватри једва су видљиви напољу, али упадају у поглед у затвореном простору јер мењају облик и боју на основу начина на који их светлост погађа.

К20 Про поседује агресиван, градијент-тежак дизајн.

Крајњи резултат је агресиван дизајн који би се могао добро уклопити са младом публиком која тражи перформансе и која је главна демографска група Редми К20 Про. Конзервативнији типови можда преферирају црну варијанту Царбон Фибер.

Раније овог месеца, Ксиаоми је потврдио да да Редми К20 Про није наследник Поцопхоне-а. Радећи одвојено, два подмаркета следе потпуно различите приступе дизајнирању паметних телефона. Нигде то није очигледније од квалитета израде.


Стаклени и метални сендвич Редми К20 Про осећа се луксузно у руци. Нема ништа јефтино у вези са хардвером, а са 191 г је довољно тежак да преноси снагу, али није тежак за оптерећење зглоба (гледам вас ОнеПлус 7 Про!)

Од расподјеле тежине до начина на који се стакло закриви на стражњој страни, Редми К20 Про има врхунску конструкцију и сваки дио себе осјећа водећим.

Тај осећај квалитета важи за тастере који су савршено обрадјени за хардвер. Постављени са десне стране, тастер за укључивање и тастер за јачину звука су савршено кликнути и лако доступни. Како дизајн цвета, плава и црна варијанта телефона имају црвено дугме за напајање. Телефон је смештен у Горилла Гласс 5, са предње и задње стране, тако да за ваш екран постоји адекватна заштита. Поред тога, П2и премаз обећава мали степен отпорности на прскање воде. Не, не можеш се бавити Редмијем.


Са недавним трендом у скочним селфие камерама, дизајни паметних телефона почињу постати прилично генерички када се гледају са предње стране. Лице Редми К20 Про је минималистичко. Велики екран обложен је витким бочним маскама и нешто већом брадом. Изгледа добро. У међувремену, у доњој ивици су УСБ-Ц порт, решетка звучника и утор за дуал СИМ. Горња ивица има прикључак за слушалице и скочну селфие камеру.

Постављен дуж горње ивице, ЛЕД за обавештавање је тешко видети и нуди ограничену корисност.

Редми К20 Про је први Редми уређај који производи поп-уп селфие камеру. У имплементацији је заигран приступ са мало корисности који је убачен у добру меру. Модул скочне камере има ЛЕД уграђен око оквира који се пали сваки пут када се активира висина. Исти ЛЕД се удвостручује и као лампица за обавештавање.

Нажалост, локација светла за обавештавање нема мало смисла. Лежећи на столу, немогуће је видети ЛЕД обавештења. Срећом, К20 Про има стално укључен дисплеј који омогућава лако уочавање обавештења. Уз то, установио сам да је сензор отиска на екрану изузетно брз и поуздан.

Поп-уп модул је тестиран на 300.000 циклуса висине, што би требало да буде прилично робусно. Као и сваки други паметни телефон са скочним прозора, механизам К20 Про ће се аутоматски искључити ако испустите телефон.

Наравно, Редми К20 Про такође подржава и откључавање лица, али имплементација оставља много тога за пожељети. За почетак морате да превучете прстом са закључаног екрана према горе и активирате скочну камеру. Покапни механизам није ни најбржи, а то повећава време потребно за откључавање. Коначно, искачућа камера свира звук сваки пут када је отворите и то може брзо да постане иритантно. Срећом, звук можете искључити из поставки.

Приказ

  • 6.39-ин АМОЛЕД панел
  • 2.340 к 1.080
  • 403 ППИ
  • 19.5: 9
  • ХДР способан
  • Горилла Гласс 5

Редми К20 Про и Редми К20 су први Редми уређаји који имају АМОЛЕД панел. Овај дисплеј је показао врло добро у нашем независном тестирању и на површину се нашао као прилично добар панел голим оком. Величина постиже добру равнотежу између пружања опсежног платна за садржај док је још увек подесно за задржавање.

Свјетлина је доста добра, јер је Редми К20 Про на нашим тестовима погодио 430 гњида. Ово је више него довољно за видљивост на отвореном сунчаног дана. Између резолуције и величине екрана, екран је такође савршено оштар.

У својој заданој конфигурацији, плоча на Редми К20 Про увек је мало засићена, али је контрастна и прилагођена потрошачима. Прелазак на стандардни приказ приказао је тачнију слику. Док ОнеПлус 7 има тачнији екран, Ксиаоми је овде урадио сјајан посао и Редми К20 Про би требало да одушеви чак и избирљиве кориснике. Плоча може да репродукује ХДР, а додата подршка за Видевине Л1 чини овај фантастичан уређај за потрошњу медија.

Постоји мноштво опција за подешавање екрана по вашим жељама.

Као и обично за Ксиаоми уређаје, Редми К20 Про долази са робусним опцијама за прилагођавање екрана. Задана конфигурација прилагођава контраст у лету и добро га ради. Омогућен је повећан контрастни начин, али изузетно засићен изглед није био баш визуелно допадљив. Могуће је и пребацивање између топлијих и хладнијих профила слике.

Перформансе

  • Снапдрагон 855
  • Адрено 640
  • 6ГБ или 8ГБ РАМ-а
  • 128ГБ или 256ГБ стораге

Кључни нагласак Редми К20 Про је Снапдрагон 855 процесор. У комбинацији са 6 ГБ или 8 ГБ РАМ-а, ово је најбржи Редми телефон до сада. Открио сам да су перформансе у складу са ОнеПлус 7, с наглим заостајањем или успоравањем. Редми К20 Про доноси високо оптимизовано искуство и осигурава да МИУИ лети на хардверу. Ксиаоми-јево управљање РАМ-ом је такође побољшано и, генерално гледано, тешко је пронаћи празнине у перформансама.

Разумије се, Редми К20 Про одлицан је у играма и има довољно трзаја да максимизира тренутне игре. ПУБГ ради на највишим подешавањима без пуцања зноја. Редми је представио наменску Гаме Турбо функцију за даљње поједностављивање перформанси и искључивање пријава док су у игри.


Синтетички тестови поткрепљују наше искуство и телефон ради изузетно добро. У референтној мери АнТуТу фокусиране на ЦПУ, Редми К20 Про успео је да достигне 372.205 бодова. У ГПМ-у усмереној 3ДМарк мерилом, телефон је управљао са 5.417 бодова.

Батерија

  • 4.000мАх
  • Подршка за пуњење од 27 В
  • Укључен пуњач од 18 В

Као и већина Редми телефона, К20 Про поседује батерију од 4.000 мАх. У нашем стандардном тесту претраживања телефон је управљао преко 13 сати претраживања веба. Ово је било испред ОнеПлус-а 7 који има мању батерију. Ксиаоми телефони углавном имају одлично управљање батеријом и К20 Про није изузетак. Могао бих практично да добијем између 6,5 и 7 сати времена екрана пре него што морам да напуним телефон.

Различита тачка за ОнеПлус и Реалме телефоне је њихова подршка за веома брзе стандарде Варп и ВООЦ за пуњење. Овог пута К20 Про подржава брзо пуњење од 27 В, али ту је запео: Адаптер за брзо пуњење није приложен у кутији. Морате да испечете додатних 999 рупија (~ 15 УСД) за то. Са приложеним пуњачем од 18 В, можете очекивати да ћете телефон надоградити за око 87 минута.

Софтвер

  • Андроид Пие
  • МИУИ 10.5.5
  • Нема огласа

Редми К20 Про чврсто се налази у сегменту водећих вредности и као такав мора да понуди софтверско искуство које одговара највишем хардверу. Док Редми К20 Про и даље користи МИУИ 10.5.5, овде се искуство знатно разликује од онога што бисте стекли на нечему попут Редми Ноте 7 Про.


За почетак, нема огласа.Да, добро си чуо. Нема потребе да додавате сјеновит оглас оног тренутка када инсталирате апликацију из Плаи Сторе-а. Исто се не може рећи за нежељену пошту. Ксиаоми-ове системске апликације настављају да шаљу обавештења са непрекидним бројем с којима нема места на премиум паметном телефону. То је прилично лако онемогућити на апликацији по апликацији, мада не могу помоћи, али не бих желео да Ксиаоми обезбеди једно сучеље за смањење системских обавештења.

Иако Ксиаоми обећава да Редми К20 Про неће имати ниједне огласе у интерфејсу, нежељена пошта из системских апликација и даље представља проблем.

Међутим, корисничко искуство је прилично добро. Редми К20 стандардно се испоручује с покретачем ПОЦО, који долази с додацима као што је фиока апликације, нешто што још увек недостаје у МИУИ. Ох, а лансирни систем испоручује се са тамним режимом пуног пуханог система који светли на АМОЛЕД екрану телефона.

Пошто се телефон фокусира на перформансе, Ксиаоми је унео посебне додатке у режим за игре. На пример, у ПУБГ-у можете да укључите специјалну калибрацију екрана која мења ниво контраста да би се побољшала видљивост ноћног времена у игри.

Камера

  • Задњи:
    • Стандард: 48МП, ф/1,75, 0,8µм, Сони ИМКС586
    • Ширококутни: 13МП, ф/2.4, 1,12 μм, 124,8 степени фоВ
    • Телефото: 8МП, ф/2.4, 1,12µм, 2к оптички зум
  • Фронт:
    • Селфие: искочна камера од 20МП
  • 4К видео од 60 кадрова у секунди
  • Успорено снимање од 960фпс

Редми К20 Про је први уређај Редми серије који нуди више фокусних дужина. Између ултрашироких угаоних, стандардних и телефото сочива, постава је свестрана и конкурентна. Већ смо видели примарни ИМКС586 сензор који је активан на Редми Ноте 7 Про, а угађање се од тада није драстично променило. Ксиаоми очекује да користите слике у резолуцији од 12МП за пикселе, али је обезбеђен и практични преклоп за пребацивање на фотографије од 48МП пуне резолуције.

Снимке дневног светла са Редми К20 Про су прилично добре. Динамички распон је тачан, али ћете морати да се носите са благим појачањем засићења. Апликација за камеру омогућава вам да пређете на АИ режим који користи алгоритме машинског учења на возилу за подешавање слика.

Редми К20 Про - Ширококутни режим Редми К20 Про - АИ режим

Није ми се превише свидјело слика снимљена помоћу АИ режима. Камера има тенденцију прекомерног изоштравања слика и појачаног засићења. Редми К20 Про такође има тенденцију прекомерног излагања слика како би постигао светлији изглед. Поред тога, резултати су савршено добри за употребу на друштвеним медијима. Лично бих се држао стандардног режима.

Ширококутна камера Редми К20 Про нуди огромно видно поље од 124,8 степени, што је међу најширијим расположивим тренутно. Ово вам омогућава да снимате широке пејзажне пејзаже. Искривљавање је прилично добро контролисано, али на крају губите детаље на ниском нивоу. На примјер, лишће личи на зелену кашу.

Телефото објектив на Редми К20 Про је најслабији од ове три. Требат ће вам идеално свјетло да добијете пристојну слику, а чак и онда на снимцима једноставно нема превише детаља. Све што је мање од умереног до јаког светла доводи до мутне и бучне слике која је, чешће него неупотребљива, неупотребљива.

Редми К20 Про - Стандардни Редми К20 Про - АИ режим

Уочена је разлика између стандардног и АИ начина рада. Ово последње подешава ниво оштрине, што слике чини само мало хрскавијим. Подизање сенки и уз благо појачано засићење, слике снимљене у овом режиму имају изглед више привлачне, али не и потпуно природне.

Редми К20 Про - стандардни режим Редми К20 Про - ноћни режим

Након што дебитира на Редми Ноте 7 Про, Редми К20 такође добија нову функцију за ноћни режим. Користећи комбинацију експозиција и више снимака, камера је у стању да стави слике и створи прилично светлу слику без буке. Иако нисам љубитељ претераног оштрења, невероватно је видети какве резултате даје К20 Про. Можда неће бити тако добар као Пикел, али постављена К20 Про камера је међу најбољима која можете добити испод 30 000 рупија (~ 430 УСД).

Главни модови камера укључују портрет, ноћни режим, панораму, Про и 48МП.

Редми К20 Про - Стандардни Редми К20 Про - режим портрета

Као особа која није превелика у снимању селфија, волим чињеницу да могу да сакријем модул предње камере. За оне који брину, предња камера од 20 МП на Редми К20 Про чини разуман посао. Открио сам да су слике мало прекомерно изложене. Камера подразумевано укључује филтер лепоте, али је тривијални задатак онемогућити. Портретни режим у селфие режиму био је прилично лош и пад дубине поља је изгледао врло неприродно.

Телефон обавља пристојан посао и код снимања видео записа. Не производи нај детаљније снимке, али електронска стабилизација слике делује чак и при 4К 60фпс што је дефинитивно корисна функција. Поред тога, телефон може да користи ултра широку камеру за снимање 4К видео записа од 60 сличица у секунди - нешто што готово ниједан други телефон не ради у овом или већем ценовном рангу.

Аудио

Редми К20 Про укључује прикључак за слушалице, али нестаје на стерео звучницима Поцо Ф1. Аудио излаз из прикључка за слушалице је звучан неутрално. Слушалице нису укључене у кутију, али музика је звучала сјајно преко мојих слушалица 1Море Трипле Дривер.

Један звучник дуж доње ивице постаје гласан, али не одговара стерео звучницима на ОнеПлусу 7. Обавиће посао у кратком року, али препоручио бих добар Блуетоотх звучник ако желите да репродукујете свој медиј гласно.

Спецификације

Вредност за новац

  • Редми К20 Про: 6ГБ РАМ-а, 128ГБ РОМ - 27.999 рупија (~ 406 долара)
  • Редми К20 Про: 8ГБ РАМ-а, 256ГБ РОМ - 30.999 рупија (~ 450 УСД)

То је невероватно време за купце. Никада до сада није било толико опција са врхунским хардвером са мање од половине трошкова врхунског водећег телефона. Свакако, направљене су неке жртве да би се постигла та цена, али Редми К20 Про представља врхунац инжењеринга у Ксиаоми.

К20 Про стиже када Ксиаоми треба да започне улазак у премиум сегмент и не може да приушти да понови грешке које је починио са претходним Ми телефонима. Почев од 27,999 рупија (~ 400 долара), Редми К20 Про је највећи хардвер који можете добити по цени, и у складу је са Ксиаоми етосом који нуди максималну вредност за новац.

Редми К20 Про нуди невероватан ударац за долар и биће приступачни водећи аутомобил који ће се победити у догледној будућности.

Очигледни конкуренти за Редми К20 Про укључују ОнеПлус 7 и Асус Зенфоне 6. Оба су одлични уређаји сами по себи, али за купца који има цене, Редми К20 Про је још увек нижи од било ког конкурента. Ово је јако битно кориснику који тражи најбољу вредност. Такође помаже да К20 Про нуди врхунски екран, солидне перформансе и можда бољу камеру од Асус Зенфоне 6.

У међувремену, ОнеПлус 7 побеђује због своје чистије израде софтвера, иако је целокупни хардверски пакет блед у поређењу са Редми К20 Про. ОнеПлус 7 нема свестрано постављену камеру Редмија, нема скочну селфие камеру и нуди половину складиштења по сличним ценама.

Редми К20 Про у вестима

  • Редми К20 серија погодила Индију, загрева сегмент средњег опсега (Упдате: Опен Сале!)
  • Ево зашто је Редми К20 Про скупљи од Поцопхоне Ф1

Преглед Редми К20 Про: пресуда

Редми К20 Про Ксиаоми флексира мишиће како би показао своје могућности. Компанија која је започела револуцију сегмента вредности сада је спремна да промени приступачни водећи сегмент. Сада је изазов променити перцепцију тржишта да је Ксиаоми само приступачан играч сегмента паметних телефона.

Редми К20 Про је врхунски паметни телефон по фантастичној цени. Ако тражите тржиште приступачног водећег брода, Редми К20 Про би требало да се рангира веома високо на листи уређаја које треба размотрити.

Овим се закључујес Редми К20 Про рецензија. Шта мислите, да ли вас занима овај телефон?

Нови АирПодс 2 стижу након великог успеха компаније Аппле с производњом праве бежичне технологије првог реда.Разлози за разматрање нових АирПод-ова (2019):...

Аппле-ова иПад линија је збуњујућа као и увек, али не сме се порећи широки додатни екосистем за таблет. Ако можете да смислите нешто што бисте могли да купите за свој иПад, шансе су да је он доступан ...

Занимљиве Поруке