Самсунг Галаки А50 преглед: Самсунгова најбоља опција средњег опсега

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 14 Март 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Vivo x50 Pro El primer cel con Cámara Gimbal
Видео: Vivo x50 Pro El primer cel con Cámara Gimbal

Садржај


Галаки А50 поприма градијентни стил М30 и даје му прилично атрактиван сјај у облику дуге. Телефон изгледа сјајно и дефинитивно ће окретати главе. Самсунг је одлучио да користи пластику свуда око себе, што помаже да се тежина телефона смањи на врлих 166 грама. Лоша страна је, наравно, што је телефон магнет за отиске прстију и траг. Телефон ће временом дефинитивно покупити огреботине и добро ће вам послужити футрола квалитета.

Смањење тежине у комбинацији са одличном ергономијом чини Галаки А50 угодним за држање. Стражња плоча глатко тече и закривљава се око ивица осигуравајући да нема чврстих ивица које повреде ваш длан. Централни оквир је направљен од метала, а на десној страни се налази тастер за јачину звука и тастер за укључивање. Са леве стране је лежиште са двоструким уторима за нано-СИМ картице, као и наменски утор за мицроСД картице.


Дуж доње ивице телефона налази се 3,5 мм прикључак за слушалице, УСБ-Ц прикључак, као и решетка звучника. Када говоримо о звучнику, нивои јачине звука су овде знатно бољи него на М30 и аудио репродукција звучи много пуније. Упркос одређеној усредсређености на веће фреквенције, постоји само наговештај баса и можете сигурно да појачате јачину звука ако желите.

Откључавање лица на Галаки А50 делује брже од скенера отиска прста на екрану

Можда сте приметили недостатак читача отиска прста позади. То је зато што Галаки А50 користи оптички скенер отиска прста на екрану. Дјелује у реду, али дефинитивно није тако брз као стандардни капацитивни читач отиска прста. Скенеру на екрану потребно је нешто више од секунде да препозна ваше биометријске податке и пусти вас у телефон.Лично сам брже пронашао опцију за откључавање лица, али дефинитивно није тако безбедан.

Предња страна телефона прилично подсећа на Галаки М30. Инфинити-У зарез Самсунг Галаки А50 улази у 6,4-инчни Супер АМОЛЕД екран. Даске са бочне и горње стране једнако су танке као и код ове категорије, али дизајн им омета прилично велика брада на дну. Свеукупни однос екрана и тијела је врло респектабилних 85,2 посто.


Самсунг Галаки А50 поседује батерију од 4.000мАх, што је корак мање од веће јединице од 5.000мАх на Галаки М30. Без обзира на то, телефон и даље угодно траје читав дан коришћења и има пристојбу која се наплаћује. Током моје недеље коришћења, стално сам имао 30-40% напуњености на крају дана, упркос дугим позивима, широкој употреби друштвених медија као и преношењу музике.

Приказ

  • Фулл ХД + 6,4 инча
  • Супер АМОЛЕД
  • Инфинити-уп зарез
  • Увек укључен дисплеј

Супер АМОЛЕД Фулл ХД + екран од 6,4 инча на Галаки А50 дефинитивно је један од најбољих догађаја овог телефона. Изгледа апсолутно фантастично и чини гледање мултимедијских садржаја угодним искуством. Уз подршку за Видевине Л1 ДРМ, телефон може преносити ХД садржаје са Нетфлик-а.

Супер АМОЛЕД дисплеј на Галаки А50 је фантастичан за гледање.

Екран је живописан до те мере да се чини баш пренасићеним. Унутар менија поставки постоје опције које можете прилагодити свом укусу. Будући да је Супер АМОЛЕД дисплеј, ниво црне боје је такође довољно дубок.

Углови гледања на Галаки А50 су одлични и телефон угодно ради напољу. Осветљеност екрана више него надокнађује директну сунчеву светлост. Телефон поседује опцију за укључивање увек укљученог начина приказа за обавештења, што је одлично с обзиром да овде нема наменског ЛЕД обавештења.

Хардвер

  • Екинос 9610
  • Мали Г72 МП3 ГПУ
  • 4 / 6ГБ РАМ-а
  • 64 ГБ простора за складиштење
  • 4.000мАх
  • Брзо пуњење од 15 вати

Галаки А50 покреће Екинос 9610 чипсет, који до сада није виђен ни на једном Галаки телефону. Направљен на 10нм процесу израде, чипсет користи оцта-цоре биг.ЛИТТЛЕ архитектуру. Четири Цортек А73 језгре са тактима од 2.3ГХз су довољно снажне да готово све што бацате на телефон, док четири Цортек А53 језгре ефикасности са тактом од 1.6ГХз осигуравају да телефон одузима снагу када не обавља интензивне активности. Постоји Мали Г72 МП3 ГПУ који управља графичким крајом посла.

Телефон се испоручује са 4 ГБ или 6 ГБ РАМ-а, зависно од опције за коју се одлучите. Обје верзије имају 64 ГБ простора за похрану што је дефинитивно помало чудно.

Перформансе батерије Самсунг Галаки А50 тачно су у складу са оним што бисте очекивали од телефона са батеријом од 4.000 мАх. Телефон траје читав дан уз умерену употребу и преостаје му довољно напуњености да потраје и половину следећег дана. Чак и при великој употреби игара, телефон сипа снагу и требали бисте моћи да добијете читав дан коришћења. У нашем тестирању са случајем играња, коришћења друштвених медија и стриминг музике, телефон је непрестано управљао преко шест сати екрана на време. Телефон подржава брзо пуњење од 15 В.

Мрежне перформансе су биле примере на Галаки А50 и телефон је успео да одржи сигнал чак и у слабом мрежном окружењу. Позиви су звучали гласно и јасно на оба краја.

Перформансе

Екинос 9610 осигурава да је свакодневна употребљивост врхунски на Галаки А50. Било да се ради о навигацији по интерфејсу, анимацијама, гестовима или готово било којој апликацији коју бацате на телефон, она одржава трајни снимак. Самсунг је обавио невероватан посао оптимизирајући софтвер за хардвер и користећи се телефоном осећа сјајно. Изван оквира, анимације интерфејса су мало претешке, али искључити их је лако (и топло се препоручује).

ГПУ одељак покреће Мали Г72 МП3 који смо сматрали задовољавајућим. Најочитији тест је био да се прође кроз најпопуларнију игру паметних телефона около. Телефон одржава сталну брзину кадрова у ПУБГ-у са подешавањима на Ултра режиму. Приметио сам да нема успоравања, раздаљина извлачења је била велика. Телефон је постао тек умјерено топао чак и код продуженог играња. Без сумње, Галаки А50 нуди једно од најбољих ПУБГ искуства у овој категорији телефона.

Телефон смо поставили кроз неколико референтних вредности.


Софтвер

  • Андроид 9 Пие
  • Самсунг Оне УИ
  • Неке протупожарне опреме

За разлику од Галаки М серије паметних телефона, Галаки А50 покреће Андроид Пие ван кутије. И не само то, телефон поседује интерфејс базиран на једном УИ који је скоро потпуно исти као и код Галаки С10.

Софтвер је једноставан и једноставан за употребу, са великим опцијама за подешавање по жељи. Од опција за приказ садржаја на увек приказаном екрану до искључивања анимација, можете такође да прелазите између дугмета и навигације на основу гестова. Ако одлучите да, постоји опција да пробудите Бикби користећи тастер за укључивање.


Током почетног подешавања, телефон вам омогућава да инсталирате широк спектар Самсунгових апликација, што је много бољи начин укључивања корисника од пухања софтвера телефона. Међутим, иако Галаки А50 заиста није прединсталиран са пуно апликација, то не значи да је потпуно без кривице. Апликација Ми Галаки свакодневно шаље доста обавештења. Апликације попут Даили Хунт и Мицрософтовог пакета апликација не могу се деинсталирати.

Камера

  • Примарна камера од 25МП
  • 8МП ширококутни
  • 5МП сензор дубине
  • Предња камера од 25МП

Самсунг је појачао своју игру што се камера тиче. Посебно сам одушевљен коришћењем ширококутних сочива, јер оне омогућавају много више свестраности са фотографијом. Распоред камере на Галаки А50 користи комбинацију примарне камере од 25МП у комбинацији са ширококутним објективом од 8МП, као и сензором дубине од 5МП. Предња камера такође поседује 25МП сензор.

Главна камера Самсунг Галаки А50 Самсунг Галаки Виде Англе

Камере на Самсунг Галаки А50 прилично су добре за уживаче из друштвених медија. Све док је светлост добра, камере могу снимити сјајне фотографије. Примарна камера има тенденцију прекомерног експонирања, због чега сцена може изгледати светлије него што јесте. Прекидач за брзо пребацивање омогућава вам прелазак на објектив широког угла. Можете приметити разлику у експозицији између два снимка.

Самсунг Галаки А50 Цамера 2 Самсунг Галаки А50 Цамера 2 Виде

Дефинитивно не желите да будете пикселни са фотографијама на Галаки А50. У настојању да смањи буку, Самсунг има веома агресивне алгоритме који у потпуности уништавају детаље ниског нивоа и дају сликама ефекат скоро акварела. Са друге стране, ако само видите слике на екрану свог телефона, фотографије ће изгледати савршено у реду и спремне за дељење на жељеној друштвеној платформи.

Камера слабог осветљења Самсунг Галаки А50 Самсунг Галаки А50 слаба светлост

Као и већина телефона средњег опсега, квалитета слике при слабом осветљењу ствари су озбиљно погођене. И у стандардном и угаоном моду слике имају невероватну количину буке и изгледају врло меко.

Предња камера од 25МП производи слике које на екрану изгледају добро, али опет недостају детаље ниског нивоа. У поређењу са Редми Ноте 7 Про и 48МП меморијским фотоапаратом који подржава пикселе, Самсунг Галаки А50 то није добар, али је и даље свестран извођач који може добити добре снимке све док има довољно светла.

Пратите овде да бисте погледали узорке слика у пуној резолуцији Самсунг Галаки А50.

Цена и доступност

Самсунг Галаки А50 доступан је у две варијанте, с тим што је једина разлика између њих РАМ. Варијанта од 4ГБ РАМ-а кошта 19.990 рупија (~ 281 $), док је верзија РАМ-а од 6 ГБ доступна за 22.990 рупија (~ 323 УСД). Складиштење на обе верзије је исто при 64 ГБ, што је прилично збуњујући. Уређаји су сада у продаји у Флипкарт-у, Самсунговој онлине продавници као и у оф-лајн продавницама.

Спецификације

Пресуда

Самсунг је наизглед преплавио тржиште читавим низом телефона који се протежу од улазног до горњег и средњег домета. Телефони прогресивно додају функције, али заједничка нит између њих мора бити фокус на корисничком искуству. И то је заправо ствар Галаки А50.

Самсунг Галаки А50 говори о квалитетном корисничком искуству.

Да, изгледа прилично добро и да, перформансе су више него довољне за цену, али оно што се заиста истицало за мене је чисто и оптимизовано корисничко искуство. Овај телефон вам не смета или вам смета са продуженим дозволама и дефинитивно не појављује рекламе. За мене, а замислио бих значајан број корисника, ово је прилично велики подстицај.

У Индији постоје два главна конкурента Самсунг Галаки А50. Не изненађује да су оба телефона компаније Ксиаоми. На повољнијем крају је Редми Ноте 7 Про, који доноси изузетну вредност за новац и једну од најбољих камера у сегменту. Међутим, његов софтвер има само превише грешака и проблема.

С друге стране, Поцопхоне Ф1 нуди све битне карактеристике водеће линије, дестиловане до горњег ценовног разреда. За све који траже изузетне перформансе, Снапдрагон 845 тотинг Поцопхоне Ф1 је лака препорука. Међутим, телефон је изграђен по цени и показује се у карактеристикама попут екрана.

Галаки А50 има значајно бољи Супер АМОЛЕД дисплеј и лепши дизајн. Такође, перформансе Самсунг-а А50 су више него способне да се држе својих популарних игара као што је ПУБГ. Ово је један од најбољих мид-рендера који је Самсунг произвео годинама и не бих га препоручио свима осим најзахтевнијим корисницима.

Шта више цените - Снажно корисничко искуство или свеобухватне перформансе хардвера?

Ажурирање, 3. марта 2019 (23:51): Представници КаиОС-а појаснили су техничке основе платформе за функционисање телефона. Компанија нам је рекла да нема Андроид базу, али користи Андроид језгро....

Како је известио Подузећа за цибер-сигурностОчекује се да ће кибернетички криминал коштати свет 6 билиона долара годишње до 2021. године, што је више од три билиона долара 2015. године....

Данас Је Посегнуо