Самсунг Галаки М10 преглед: Одлично изграђен телефон који ради на основама

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 15 Март 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Самсунг Галаки М10 преглед: Одлично изграђен телефон који ради на основама - Коментара
Самсунг Галаки М10 преглед: Одлично изграђен телефон који ради на основама - Коментара

Садржај


У тренутку када Ксиаоми, Реалме и Хонор пружају Самсунгу изузетно тешко време у сегменту улазног нивоа, јужнокорејска компанија је коначно одлучила да седне и примети обавештење.

Потпуно нови Галаки М10 и Галаки М20 намењени су хиљадугодишњој публици и као такви се фокусирају на карактеристике попут дизајна, дугог трајања батерије и могућности камера. Али да ли ће то бити довољно за борбу против непрестаног кинеског напада? Сазнали смо у нашој рецензији Самсунг Галаки М10.

Преглед Галаки М10: Дизајн

Галаки М10 се не удаљава од основних принципа дизајна Самсунговог другог хардвера средње класе. Комплетна пластична конструкција у најбољем је случају употребљива, али чини се да компанија иде ка општој робусности него блиставом дизајну. Телефон се осећа као да може потрајати батине и изаћи сасвим добро.

То не значи да се ништа није променило. У поређењу са Самсунг-овим Он или Ј серијама, М10 сигурно заузима модернији став. Предња страна телефона користи зарез у стилу водене линије и има прилично минималне оквире за покретање. Галаки М10 се осећа угодно за држање и изгледа врхунски док је у њему.


Чини се да ће Галаки М10 имати општу стабилност него блистав дизајн. Телефон се осећа као да може потрајати батине и изаћи сасвим добро.

Настављајући на ергономију, лако је доћи до тастера за јачину звука и тастера за напајање који се налазе на десној страни телефона. Дугмад имају одличне повратне информације и немају непотребне звецкање, за што су криви многи буџетски телефони.

Дуж тастера уређаја налази се Мицро-УСБ прикључак за пуњење. Разумијемо потребу да се задржи познавање компоненти по овој цјеновној цијени, али УБС-Ц порт би дефинитивно помогао да се телефон истакне у односу на конкуренте.

Поред прикључка за пуњење налази се прикључак за слушалице. Решетка звучника са друге стране је на задњој страни телефона, тако да звук утишава ако свирате музику с телефоном који је држан на столу. Ни звучник не звучи тако гласно. Репродукција музике је строго просечна и иако звучник не звучи претерано, такође нема ни дна музике.


Стражњи дио телефона је тамо гдје дизајн постаје мало пјешачкији. Угушен Самсунг логотип и двоструки низ фотоапарата у страну, телефон се не догађа много више. Употребљена пластика не осећа премиум, а једноставан мат плави изглед изгледа помало досадно у поређењу са металним дизајном или градијентима у стилу који користе многе друге марке.

Прочитајте: спецификације Галаки М10 и Галаки М20

Преглед Галаки М10: Екран

Галаки М10 има 6,23 инчни ЛЦД екран са ХД + резолуцијом. Радни екран од 720 к 1520 пиксела, екран дефинитивно није најоштрији и све, од слике, видео записа до текста, изгледа помало меко.

Поред тога, екран је врло жив и генерално изгледа прилично пријатно. Приметили смо врло малу количину померања боје под екстремним угловима, али то је оно што се неће баш забринути код већине корисника. Нажалост, не постоји грануларна контрола над температуром боје и нивоом засићености.

Иако је екран савршено видљив у затвореном простору, можда бисте желели да искључите аутоматску контролу осветљења када сте напољу да бисте повећали осветљеност екрана. Још увек није идеално, али повећавање светлине ручно прелази дуг пут у превладавању високо рефлективног екрана.

Такође сам пронашао поставке за фонт у оквиру опција екрана. По дефаулту, Самсунг се одлучио за стварно велики фонт који смањује количину видљивог текста у системским апликацијама. Као и већина Самсунг телефона, такође можете променити фонт директно из апликације Сеттингс, иако је укус компаније у одабиру фонта у најбољем случају упитан.

Иако је живописан, екран дефинитивно није најоштрији око себе, а све од слика, видео записа до текста изгледа помало меко.

Највећа промена је зарез капка на врху. Самсунг назива плочу дисплејом Инфинити-В због исјечка у облику слова „В“, при врху кућишта предње камере. Нема софтверске поставке за скривање уреза. Међутим, на то се навикнете веома брзо и током периода прегледа, ниво није никад ометао употребу.

Преглед Галаки М10: Хардвер

Галаки М10 користи исте унутрашњости као и Галаки Ј7, што чини да очигледно да перформансе овде нису баш у фокусу. Телефон покреће Екинос 7870 Оцта систем на чипу који је прилично древан што се тиче чипсетова.

Екинос 7870 има осам Цортек А53 језгара са тактом брзине 1,6 ГХз, што га чини мање моћним од Снапдрагона 625 који користе конкурентски уређаји попут Ксиаоми-овог Редми 6 Про. Чипсет је најављен још 2016. године и као такав постаје јако дугачак. Варијанта коју смо тестирали има 3 ГБ РАМ-а на плочи, као и 32 ГБ простора за складиштење. Ту ће бити и друга нижа цена са 2 ГБ РАМ-а и 16 ГБ простора за складиштење. На нашој варијанти од 32 ГБ, при првом покретању било је око 22 ГБ слободног простора за складиштење, али складиштење на возилу може се додатно проширити.

Били смо прилично срећни када смо видели да Самсунг Галаки М10 има уторе за дуал СИМ картице, као и наменски мицроСД утор. За циљне демографске категорије, ово је дефинитивно пожељно, јер су многи конкуренти прешли на хибридне слотове. Галаки М10 подржава ВоЛТЕ на оба утора за СИМ картицу.

Преглед Галаки М10: Перформансе

Перформансе на Галаки М10 су потпуно адекватне, што не доноси велико изненађење. Компанија је урадила прилично добар посао оптимизирајући софтвер и, као такав, свакодневне перформансе нису превише лоше. Телефон сигурно није гладак и глатко има неколико муцања и падова оквира, али не и у одређеној мери да бисте били провалник.


Са само 3 ГБ РАМ-а, имали смо ниска очекивања од управљања меморијом, али телефон овде делује сасвим добро. Пребацивање између игре попут ПУБГ-а, прегледача и апликације за камеру било је споро, али управљиво, а телефон је игру држао у сјећању док смо обилазили фотографирање и одговарали на позив.

Имали смо ниска очекивања од управљања меморијом, али телефон овде делује добро.

Када говоримо о играчким перформансама, Мали 830 ГПУ је Ахилова пета чипсета. Перформансе графике су прилично лоше и чекате разочарање уколико планирате да се мало играте на Галаки М10. Чак и на најнижим подешавањима, ПУБГ није могао да одржи стални број сличица. Текстуре су изгледале блокирано, раздаљина цртања је била јако лоша, а приметили смо и много текстура које се појављују.

Хајде да разговарамо о мрежним перформансама телефона. Налазим се у веома лошем мрежном подручју, али телефон је прилично добро спајао мрежу. Иако није добар као Хонор-ови буџетски телефони. Једном када се телефон успео повезати с Аиртеловом мрежом, телефонски позиви су звучали апсолутно гласно и јасно. Без примедби.

Преглед Галаки М10: Софтвер

Да ли би вас изненадило када бих вам рекао да ми се свиђа што је Самсунг урадио са софтвером Галаки М10? Наравно, не покреће најновији и највећи Андроид 9 Пие, али Самсунг Екпериенце 9.5 УИ, спојен са Андроидом 8.1.0, пружа врло кохезивно и оптимизовано искуство. Телефон нуди дугогодишње корисничко искуство, пружајући довољно могућности за прилагођавање захтевнијој публици.

Закључани екран започиње приказом у стилу часописа који приказује најновије вести из ваших тема које вас занимају. Назване приче о закључаном екрану, можете да га онемогућите у подешавањима. Исто важи и за изглед почетног екрана, који се може пребацивати између иОС стила, изгледа првог у апликацији и оног са стандардном фиоком апликације.


Телефон се испоручује са неколико унапред инсталираних апликација, укључујући Оффице, ОнеДриве и ЛинкедИн, и ниједна од ових не може се деинсталирати. Дневна вест Даилихунт, с друге стране, може.

Самсунг је обавио сјајан посао гестима на телефону и због тога је навигација у интерфејсу лагана. Постоје опције за промену редоследа дугмади, као и прозрачна трака која лебди дуж доње ивице како би се корисницима први пут помогло.На екрану великом као што је М10, навигацијски покрети чине употребу телефона много пријатнијим.

Свиђа ми се оно што је Самсунг урадио са софтвером Галаки М10с

Коначно, пошто телефон нема скенер отиска прста, препознавање лица је једина опција за откључавање телефона помоћу биометрије. Нажалост, делује превише споро да би се користио у било чему осим савршеном светлу да би био кредибилна опција за свакодневну употребу. Ипак сам волео мало анимације коју је Самсунг додао око зареза како би указао на препознавање лица на делу. Све је у стварима!

Преглед Галаки М10: Камера

Као и практично сваки други телефон у категорији, Галаки М10 има двоструке камере са задње стране. Мада се телефон разликује, то је да уместо сензорног дубинског сензора, телефон има много кориснију секундарну камеру од 5 мегапиксела. Ово, у комбинацији са 13МП примарном камером, чини прилично свестраним пуцачем, барем на папиру.

Самсунг Галаки М10 Оутдоор Самсунг Галаки М10 Ултра Виде

Напољу, камера успева само за пролазне фотографије. Слике показују врло ограничен динамички распон, а детаљи се често губе у сенци. Слично томе, одсјаји су чешће испуштени, што резултира испраним фотографијама.

Самсунг Галаки М10 слаба светлост Самсунг Галаки М10 слаба светлост ултра широка

Ипак, трик камере је секундарна камера од 5МП. Ултраширока камера слична је оној коју сте могли видјети на ЛГ-евим телефонима. Као што име сугерира, са 120-степеним видним пољем можете снимити пуно више сцена на сликама, било да се ради о споменицима или само о већој групи људи. Приметили смо значајна изобличења на ивицама, али то је цена коју плаћате за ултрашироки објектив. Резултати секундарне камере били су мало детаља и прилично бучни при мање од идеалног светла. Ипак, флексибилност се не може победити и узећу просечан ширококутни сензор преко упитне једнобојне камере.

Фотографије са слабом светлошћу из Галаки М10 имају велику буку и мало детаља.

Фотографије са слабом светлошћу из Галаки М10 имају велику буку и мало детаља. Ово постаје још горе ако пређете на ултрашири мод. Телефон нема наменски ноћни режим и, иако можете да користите Про режим за побољшање квалитета слике, од овог фотоапарата нећете добијати много боље резултате.

Када говоримо о предњој камери, телефон користи паметни филтер за лепоту који у потпуности изглађује кожу и посветли је. Нисам љубитељ овога, али потребно је само брзо додирнути да бисте га искључили. Претпостављам да има смисла да телефон циља на публику зависну од друштвених медија, али да ли људи стварно желе да им се све слике додирну? Волио бих чути ваше коментаре у наставку. Чак и са искљученим филтером, 5МП камера не разрешава пуно детаља, а слике се испадну тако нејасно у ишта мање од савршеног светла.

Галерија узорака фотоапарата

Прочитајте: преузмите званичне позадине Галаки М10 и М20 овде

Преглед Галаки М10: Батерија

Самсунг Галаки М10 поседује батерију од 3,400мАх, што је отприлике стандардно за ову категорију телефона. Самсунг је обавио сјајан посао извлачећи дуго трајање батерије из хардвера. Без прибегавања агресивном управљању батеријама, телефон успева да траје по цео дан коришћења, а затим и неки.

У тесту видео-петље са нивоом осветљености на пола пута, телефон је трајао више од 18 сати непрекидне репродукције. Уз комбинацију игрица, друштвених медија и прегледавања веба, телефон је у току нашег тестирања у просеку испоручио знатно више од 6 сати екранског приказа. Све у свему, М10 је током тридесет минута трајања сесије ПУБГ изгубио само око 5 процената набоја. Довољно је рећи да је Галаки М10 врло штедљив уређај.

Не постоји брза подршка за пуњење на Галаки М10, а потпуно пуњење помоћу приложеног пуњача трајало је око 2 сата и 15 минута.

Ако све што желите је добро направљен телефон модерног изгледа који ради у основи, Галаки М10 је изненађујуће солидна опција.

Да ли би требало да купите Галаки М10?

Галаки М серија телефона представља Самсунгов обновљени фокус на млађој публици. Нажалост за Самсунг, та иста публика брине једнако толико о карактеристикама и спецификацијама колико и до одличног искуства. Недадаистички перформансе, читач отиска прста који недостаје и просечан учинак камере засигурно не чине Галаки М10 никаквим услугама.

Цене за Самсунг Галаки М10 почињу од Рс. 7,990 за верзију 2ГБ РАМ-а и иде до Рс. 8,990 за 3 ГБ РАМ-а и двоструко спремање података. Ако све што желите је добро направљен телефон модерног изгледа који ради у основи, Галаки М10 је изненађујуће солидна опција. Самсунг Екпериенце интерфејс је функционалан, довољно гладак и има мноштво опција да га прилагодите својим жељама. За свакога ко тражи мало више гунђања у одељењу за хардвер, можда ће вам бити бољи сервис Ксиаоми-ових или Реалме-ових телефона. Редми 6А и Реалме Ц1 се посебно истичу као вјеродостојне алтернативе М10.

И то је то за наш Самсунг Галаки М10 преглед! Хоћете ли купити телефон? Пратите наш преглед М20 Галаки, ускоро.

Може вам се допасти да ће Самсунг Галаки С9 и Ноте 9 добити Андроид 10 бета, вероватно ове недеље до Ц. Сцотт Бровн1 сат пре125 деоницаСамсунг Галаки С10 добија пето Андроид 10 бета ажурирање, вероватно и последње последње Теам АА2 сата пре307 дељењаСамсунг Оне УИ 2.0 бета хандс-он: А суптилно Андроид 10 ажурирање за Галаки телефоне Ериц Земан 18. новембра 2019573 дељења Самсунг Галаки Ноте 10 Плус Стар Варс Специал Едитион (Ажурирање: цене) аутор Ц. Сцотт Бровн, 18. новембар 20191235 деоница

Набавите апликацију на Гоогле Плаи-у

За многе од нас паметни телефони су заменили пуно гадгета које смо користили. То су камера, музички и видео плејер, уређај за играње, па чак и нешто тако једноставно као лампица. Уштедјели сте много н...

Мото наставља да дефинише који би требали бити телефони средњег опсега. Мото Г6 телефони им чекају много - добру снагу, перформансе и камере. Ништа од тога им не смета, јер је ово буџетски уређај, али...

Занимљив