Самсунг Галаки С10 вс водећа конкуренција

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 17 Март 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Samsung Galaxy A32 vs Xiaomi Redmi Note 10S
Видео: Samsung Galaxy A32 vs Xiaomi Redmi Note 10S

Садржај


Ове године је Самсунг Галаки С10 стигао у не два, не у три, већ у четири модела. Иако С10е телефон чини приступачнијим и 5Г модел остаје далеко, добар део овогодишњих куповина смартфона вероватно ће отићи до водећих модела Галаки С10 и Галаки С10 Плус.

Да бисмо помогли да схватимо да ли ови премиум модели вреде ваш новац, тренутно трошимо спецификације против неких од најбољих водећих паметних телефона на тржишту. За данашњи Галаки С10, успоређујемо га са Хуавеи Мате 20 Про, Гоогле Пикел 3 КСЛ и ЛГ В40 ТхинК.

Ажурирање (9/28): Иако сви ови телефони више нису најновије, сада је савршено време да погледате ове уређаје док они и даље виде попусте у ценама. Ово се посебно односи на Самсунг Галаки С10 породицу, коју сада можете да откључате за 100 УСД. Погледајте доњу везу за више информација.

Галаки С10 вс корисник енергије

Полазећи од дисплеја, Самсунгова АМОЛЕД технологија увек је победила, а квалитет Инфинити-О екрана и даље је изузетан и ове године. Остали произвођачи нуде сличне КХД + резолуције и чак закривљено стакло. Ми немамо никаквих притужби на њих, али Самсунг има образац за подешавање имплементације екрана сваке године. Плус рупа за пробијање је мало мање наметљива од прореза.


Хуавеи Мате 20 Про најближи ривал Самсунг-овом новом водећем броду у погледу снаге процесирања. 7нм Кирин 980 би требао да пружи 7нм Снапдрагон 855 и 8нм Екинос 9820 фер трку за свој новац. Све карактеристичне хефтиерне велике ЦПУ језгре од чипова последње генерације и графичке перформансе су поново достигнуте. Иако је његов Куалцомм Адрено 640 за који очекујемо да ће овде изаћи на врх.

Већина телефона високе класе испоручује се са старијим Снапдрагоном 845 и на тржишту је тренутно мало алтернатива Снапдрагон 855. Иако је знатно јефтинији Ксиаоми Ми 9 сигурно опција која вреди размислити на неким тржиштима. У супротном, мораћете мало више да сачекате да Самсунг-ови ривали пусте своје прве бродове за 2019. годину.

Тамо где се Самсунг дефинитивно повлачи је са својим меморијским могућностима. 8 ГБ РАМ-а већ је претежно за Андроид више задатака, а 12 ГБ је једноставно лудо. Мало је тешко не жалити се на 4ГБ РАМ-а Пикел 3 КСЛ-а, јер је у прошлости трпео проблеме са више задатака. Међутим, та питања би сада требало да буду решена.


Тамо где Самсунг додаје много значајнију вредност је у огромним могућностима складиштења. 512 ГБ има довољно за потрошаче тешких медија и апликација, а постоји чак и 1ТБ опција уколико вам затреба. Самсунг и већина његових ривала нуде и утор за мицроСД картице, што Гоогле на жалост још увек нерадо укључује. 128 ГБ је стандарднија опција за меморију која служи као добра основна линија за тешке кориснике и лепо је видети како Самсунг укључује ово као минимум.

Да бисте користили све ове технологије, потребна је јака батерија, а опет Самсунг ово време не штеди. Ћелија од 3,400мАх Галаки С10 је у реду, али С10 Плус са својих 4,100мАх требао би вам потрајати већ други дан. Гаргантуан батерија од 4.200мАх унутар Хуавеи Мате 20 Про такође је знатно изнад просека.

Ако желите складиштење, Галаки С10 Плус од 1ТБ има више него што бисте икада могли да испуните.

Галаки С10 вс најбоље функције

Наравно, ако сте само желели сирове спецификације, могли бисте срећно купити ОнеПлус 6Т или Ксиаоми Поцо Ф1. Међутим, Самсунг и његови конкуренти имају за циљ да понуде најбоље додатне функције како би оправдали те веће цене.

Скенери отиска прста на екрану су врхунски битови технологије и могу се пронаћи унутар Галаки С10, Галаки С10 Плус и Хуавеи Мате 20 Про. Иако се Самсунг-ова технологија одлучила за још фантастичнију ултразвучну имплементацију. Сви ови телефони су сертификовани против отпорности на воду и прашину, иако само С10 и В40 нуде пуну ИП68 оцену. ЛГ иде још даље и са МИЛ-СТД-810Г оценом трајности.

Галаки С10 обухвата Ви-Фи 6, али то је заиста важно само ако имате кућну мрежу која такође подржава технологију. С10 је заштићен будућности, али тренутно је Ви-Фи 6 далеко од уобичајеног техничког дела. Блуетоотх 5.0 и подршка за висококвалитетне бежичне аудио кодеке појављују се преко цијеле плоче.

Самсунг пуњачи нису најбржи, али подржавају широк спектар ожичених и бежичних стандарда и додатака.

Бежично пуњење је такође подржано на свим овим телефонима, мада су стандарди и брзине пуњења мало другачији. Самсунг наставља да подржава и ПМА и ВПЦ стандарде, док се Пикел 3 КСЛ само брзо пуни путем ваздуха са специфичним сталцима и подразумевано износи само 5В код Ки-ја. Галаки С10 и Хуавеи Мате 20 Про једина су два модела која подржавају обрнуто бежично пуњење. Ово је згодна функција за пуњење слушалица, али није много добра у напајању других телефона.

Брзо пуњење је другачија ствар. Хуавеи Мате 20 Про је далеко најбржи у том погледу, који се може похвалити до 40В снаге користећи свој властити пуњач. Мате 20 Про, Пикел 3 КСЛ и Галаки С10 подржавају УСБ Повер Деливери 3.0, а Самсунг такође подржава Куицк Цхарге 2.0 који је мало спорији. ЛГ В40 такође подржава те стандарде, али ретко извлачи више од 15 В из мреже.

Ови премиум флагсхип-и имају и најбоље мобилне камере около. Хуавеи Мате 20 Про и Гоогле Пикел 3 КСЛ су решења за квалитет, док ЛГ В40 ТхинК нуди тону флексибилности.

Самсунг Галаки С10 има трио сензора: главну камеру са два пиксела од 12 МП, ултра широким објективом од 16 МП и 2к телефото зумирање од 12МП. Слична комбинација се може наћи у Мате 20 Про и В40, иако се Хуавеијев зум шири на 3к. На жалост, телефон нема главну камеру високе резолуције са бинкингом пиксела, као што то ради Мате 20 Про и број других нових телефона. Међутим, Самсунгов преклопни отвор би требало да помогне у снимању довољно пристојног осветљења.

Модел С10 Плус укључује сензор дубине на предњој камери за неколико фантастичних портретних снимака. У међувремену, ЛГ В40 ТхинК поседује ширококутну предњу камеру која може да стане на ваше пријатеље. Самсунг је обично сигурна опклада за квалитет камере, али мораћемо да се подвргнемо пуцању да бисмо изабрали одређеног победника.

Галаки С10 Плус поставља још једну високу траку

Самсунг, за сада, остаје водећи на тржишту са добрим разлогом. Компанијски паметни телефони показују стил и квалитет, а истовремено укључују најновије врхунске технологије. Овогодишњи асортиман Самсунг Галаки С10 се не разликује, мада цене компаније и даље прелазе на све неугоднију територију.

Међутим, Самсунг ових дана има велику конкуренцију на тржишту премија. Хуавеи Мате 20 Про можда нуди најближу алтернативу у погледу дизајна и технолошке способности. Барем до 2019. талас водећих паметних телефона слети у наредним недељама и месецима. Реците нам да ли сматрате да је Самсунг-ов Галаки С10 најбољи комад комплета на тржишту, али свакако погледајте остатак покривања:

  • Самсунг Галаки С10 најавио: Ево свега што треба да знате о новој водећој серији Самсунг-а.
  • Спецификације и карактеристике Самсунг Галаки С10: Пролаз за све спецификације Галаки С10.
  • Самсунг Галаки С10: Самсунг-ови најновији водећи бродови поставили су нову траку
  • Цена, доступност и датум објављивања Самсунг Галаки С10: Где купити нови Галаки С10

Сетите се када га је купио Тумблр Иахоо! за 1,1 милијарду долара у 2013. години? А онда је био део Иахоо-то-Веризон споразума, који је одмах уклонио велики део онога што је Тумблр учинило занимљивом и...

Рецензије Самсунг Галаки Ноте 10 Плус су погодиле. Иако су позитивни, рецензенти такође покушавају предвидјети коме ће се свидети овај 1.100 УСД + телефон. Можете ли претворити обожаватеље који нису Н...

Недавни Чланци