Андроид П испоручује се са потпуно новом функцијом појачала звука

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 21 Март 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Топ-5 проблемных внедорожников
Видео: Топ-5 проблемных внедорожников

Садржај


Ажурирање, 24. јула 2019. (12:00 ЕСТ): Првобитно најављена током И ИО 2018. године, Гоогле-ова апликација за појачало звука сада је доступна за Андроид уређаје са Андроид 6.0 Марсхмаллов и новијим верзијама.

Као што име говори, Соунд Амплифиер филтрира, повећава и појачава одређене звукове из окружења, попут звукова људи и телевизора. Апликација разврстава оно што се чини важним и филтрира позадински шум како би се појачани звук више истакнуо. Можете чак да подесите звук за сваки од ушију.

Појачавач звука је доступан у Плаи Сторе-у на доњој линку.

Оригинални чланак, 11. мај 2018. (00:52 ЕСТ): Гоогле И / О кључна белешка можда већ делује као далека меморија, али то не значи да нема мало драгуља који ће бити ископани. На буквално последњој сесији дана, Гоогле је открио детаље о појачало звука и његовом новом ефекту динамичког обраде који иду на пут са Андроид П.

Нове функције нуде много флексибилних опција за стварање врхунског звука у реалном времену. Овде не говоримо само о стандардним појачањима басова или стерео појачањем. Гоогле намерава да се овај нови аудио оквир користи за све, од сузбијања буке микрофона до изравнавања јачине филма који гледате касно у ноћ.


Учинак обраде Динамицс је убачен у АОСП уз Андроид П и биће доступан и ОЕМ-овима и програмерима апликација. То значи да свака марка смартфона има користи, мада је такође могуће да неки произвођачи ипак воле радије да користе друге треће или интерне ланце аудио сигнала, бар у делу свог дизајна.

Детаљнији поглед на архитектуру

Динамицс Процессинг Еффецт је подељен на четири фазе за сваки аудио канал, а оквир подржава стерео и 5.1 сурроунд звук. На улазу је изузетно флексибилан Пре-ЕК који омогућава програмеру да конфигурише и број и ширину опсега. Ова фаза филтрирања ће се највероватније користити заједно са звуком микрофона како би се припремила за следећу фазу.

Друга фаза је вишепојасни компресор / експандер. Компресор глатко смањује јачину звука за гласније звуке, док експандер чини обрнуто и повећава амплитуду тихих звукова. Како је ово вишепојасни систем, различите фреквенције могу се компримирати или проширити различитим количинама, што чини ово врло згодним алатом за сузбијање буке и позадине.


Након ове фазе следи Пост-ЕК дизајниран за фино подешавање излазног сигнала. Ово функционише на исти начин као и Пре-ЕК, што програмерима даје потпуну контролу над филтерима. Коначно, постоји ограничење од једног опсега, дизајнирано за извикивање гласних попова или других звукова и заштиту излазних звучника или слушалица. Ограничивач на сваком каналу може се додати групи тако да група ограничава њихове излазе за исту количину, чувајући стерео или сурроунд звучну слику.

За шта ће се користити?

Са више од 100 различитих опција, ова подешавања неће бити доступна кориснику. Уместо тога, програмери апликација зависи од тога како да их примене као специфичне карактеристике у сопственом софтверу и да изложе корисницама ограничене и разумне контроле.

На И / О-у, Гоогле је представио нову функцију услуге приступачности под називом Појачавач звука, која дестилира 100+ доступних параметара из динамичког ефекта обраде доле на само 2 клизача за корисника. Они се користе за подешавање укупне јачине звука клизачем гласноће, а затим клизач Тунинг филтрира различите позадинске фреквенције. Крајњим резултатом корисник може боље изабрати глас звучника у позадини претходно снимљеног видео записа. Остала подешавања укључују „активно слушање“ за филтрирање позадинске буке у реалном времену и контроле за микрофон.

Уз апликације, и музика и видео могу имати користи од додатних контрола. Посебно са видео снимком, могао би се имплементирати „поноћни режим“ за телевизију како би се умањио укупни јачина звука, а да би се обезбедио да се говор и даље чује. Максимизација и мастеринг гласности такође су наведени као потенцијалне употребе, а апликације у стварном времену које користе микрофон или глас сигурно ће имати користи од контрола ЕК и заштите од буке.

Гоогле такође предвиђа да ће произвођачи искористити овај нови Аудио Фрамеворк да конфигуришу и побољшају квалитет звука свог хардвера. Сузбијање буке из микрофона и позива изгледа као очигледан кандидат. Подешавање звучника је такође важан корак у модерним паметним телефонима и сада ће дизајнери то моћи да ураде директно користећи алате унутар АОСП-а, а не преко алата треће стране. Иста технологија могла би се користити и за подешавање слушалица.

Упаковати

Слиједом Блуетоотх побољшања са Андроид Орео-ом, добро је видјети још неколико аудио карактеристика које се налазе испод хаубе и које се приближавају Андроиду. Морат ћемо причекати и видјети како тачно произвођачи и програмери апликација користе ове нове алата, али они ће имати за последицу боља звучна искуства у блиској будућности.

Један од сврбежа који Гоогле Стадиа покушава да изгреби је флексибилност. Давно ће проћи дани у којима ће људи морати да улажу у хардвер како би искусили најновије и највеће видео игре. Једног дана им...

Током своје текуће конференције Гоогле фор Пхилиппинес, Гоогле је најавио да ће проширити свој програм Гоогле Статион и укључити Филипине.Гоогле станица пружа бесплатне приступне тачке за Ви-Фи насеље...

Будите Сигурни Да Изгледате