2019 је година и УСБ-Ц је и даље у нереду

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 21 Март 2021
Ажурирати Датум: 2 Јули 2024
Anonim
📶 4G LTE USB модем с WiFi с AliExpress / Обзор + Настройки
Видео: 📶 4G LTE USB модем с WiFi с AliExpress / Обзор + Настройки

Садржај

25. априла 2019


25. априла 2019

2019 је и УСБ-Ц је још увек у нереду

Подршка за УСБ испоруку напајања и спецификације за брзо пуњење побољшана је са новијим паметним телефонима - врло обећавајући знак. То би делом могло бити последица компатибилности Куицк Цхарге 4 са испоруком напајања. Међутим, мешовита врећица резултата савршено истиче шире питање. Паметни телефони често негде крију подршку за ове стандарде у табели са спецификацијама, па чак ни тада нема гаранције да потрошачи знају шта ти стандарди значе. Поред тога, постоји огромна разлика у брзинама пуњења на овим уређајима. Чак и ако телефон подржава оба стандарда треће стране, они се могу пунити знатно спорије него када користите кутијски пуњач.

Да, постоје наљепнице за каблове и напајање, али врло мало потрошача их провјерава, чак и ако су исправно приказане. Коначно, постоји врло мало доследности у погледу врсте пуњења. То постаје још мање јасно када производи почну да користе двосмерне могућности пуњења, попут пуњења телефона са УСБ порта лаптоп рачунара.


Нема начина да утврдите да ли УСБ-Ц / А кабл подржава пуњење високог струје или 3,1 брзине података само гледањем.

Више од пуњења: брзина преноса података

То је иста ситуација када гледате брзину преноса података. УСБ-Ц адаптери подржавају брзине 2.к, 3.к и Тхундерболт за неке портове, али каблови такође морају бити посебно дизајнирани да одговоре на веће брзине.

Увођење УСБ 3.2 и његов смијешни бренд Ген1 и Ген 2 довели су до још једне препреке за оне који покушавају заобићи све компликованију схему именовања. Само неколико дана касније, УСБ 4 најава, у основи бесплатни ребранд Тхундерболт 3, исцрпио је преостала сазнања и од потрошача и од програмера. Иако већи број углавном указује на веће брзине, мало је начина да потрошачи схвате шта им је потребно без пробијања кроз овај бренд бренда.

УСД-ова схема именовања података је несумњиво неред. Ова доња табела ће вам, надамо се, помоћи да решите шта вам нуди свака спецификација.


Уређаји и каблови су подједнако проблематични када је у питању подршка за "алтернативне режиме" и друге протоколе. Они спадају у спецификацију УСБ-Ц уместо спецификације брзине података за порт. Ту спадају ДисплаиПорт, МХЛ, ХДМИ, Етхернет и аудио функције које се пружају преко конектора, а сви се ослањају на повезане уређаје и каблове који их подржавају. Ово нису обавезни део спецификације, јер могућности и потребе јасно варирају од уређаја до уређаја. На пример, УСБ батерија не треба да подржава ХДМИ.

Проблем са тим је што одређена функционалност коју корисник може очекивати у производу није нужно пружена. Потрошачи могу претпоставити да су ХДМИ или Етхернет подржани преко УСБ-Ц порта ако лаптопу недостају редовни портови, али то можда није случај. Још више фрустрирајуће, функционалност може бити ограничена само на одређене портове типа Ц на уређају, тако да можда имате 3 порта, али само један који нуди функције које желите.

УСБ-Ц је компатибилан са пуно функција, али не подржава сваки порт све.

УСБ-Ц функционалност чини непрозирнијом, а не мање. Тврди се да ради све, али још увек нема гаранције да ће производ заиста радити са било којом од ових функција. Спецификације производа могу вам помоћи у том погледу, али УСБ карактеристике су често изостављене, осим за тип порта.Чак и када су доступне детаљније информације и портови су тачно означени одговарајућим брендирањем, прављење глава и репова различитих модова и жаргона може бити пуно информација да би неко могао пробавити када све што пожели функционише.

Недостатак лука је проблем

Ово нас лијепо доводи до највећег проблема са реверзибилним УСБ прикључком, барем са паметним телефонима: недостаје их на уређајима. Један прикључак за аудио и напајање већ се показује проблематичним у простору мобилних телефона, а потрошачи посежу за донглесима и чвориштима да реше проблем на своје непријатности. Међутим, ово отвара сасвим нови свет проблема са компатибилношћу, попут тога да ли средиште или донгле подржавају исти начин пуњења или стандард за двосмерно напајање или ако подаци и даље могу прећи на други уређај.

Слична је ситуација и са већином најновијих лаптопа на тржишту. Испуштање утичнице за УСБ-Ц тренутно смањује ваш периферни број приликом укључивања уређаја, што посебно фрустрира с обзиром на то да већина лаптопа има само пар доступних портова. Корисници су све више присиљени да се повезују са наслијеђеним портовима који су и даље присутни на другим тржиштима.

Део тога је због чињенице да иако је УСБ-Ц стигао до лаптопа, он и даље приметно одлази од главних екрана и уобичајених додатака. Све што је нови порт урадио је премештање неких компоненти са лаптопа на други крај кабла. Није баш потрошачки потез, с обзиром на то да се цене често наплаћују једноставно како би се повратила функционалност старијих производа.

Пробне и грешке су често једини начин да се утврди шта УСБ-Ц порт подржава.

Зашто проблеми са компатибилношћу?

Компатибилност каблова, можда најфрустриранији проблеми са УСБ-ом, произилази из наслеђене подршке за спорије уређаје и увођења случајева брже употребе као што су видео подаци. УСБ 2.0 садржи само четири пинска конектора за пренос података и напајања, док 3.0 каблова повећавају то на осам. Тако УСБ-Ц до А каблови, који се обично користе за пуњење, могу бити у верзијама 2.0, 3.0 и 3.1, што утиче на количину података и снаге којом могу да обраде. УСБ испорука напајања је компатибилна уназад и то је најбоља опција за пуњење уређаја који користе старије типове и брзине каблова, али превладавање власничких стандарда значи да потрошачи ретко заиста знају шта добијају.

Квалитет кабла, оцена и дужина утичу на функције доступне преко УСБ-Ц прикључка.

Квалитет кабла такође игра овде, јер ће неки стандарди пуњења открити колику снагу кабл може да поднесе и поставе одговарајућу брзину пуњења. У нашем ранијем примеру, Хуавеијева технологија захтева оцену 5А да би се пунила брзином. Због тога неки дужи каблови трећих страна неће нудити исте брзине као и мањи који су укључени у ваш телефон.

Ако то није било довољно компликовано, увођење података велике брзине и пренос видео записа у реалном времену увело је нове проблеме. Веома брзи сигнали пате од пригушења и подрхтавања сата када се преносе на велике удаљености, што значи да се подаци могу изгубити на путу. За решавање овог проблема каблови такође могу бити у пасивним и активним врстама. Активни каблови укључују ретриверс за враћање амплитуде сигнала и спречавање губитка квалитета сигнала на великим даљинама. Тако дуги каблови који се користе за веома велике брзине података (као што је слање 4К видео записа од 60 кадрова у секунди или података преко Тхундерболта) захтевају активне компоненте у њима, док се основним пуњењем и преносом података могу извући стандардни пасивни кабл дугачки мање од два метра.

ДисплаиПорт, МХЛ, ХМДИ и Тхундерболт су подржани преко пасивних УСБ Типе-Ц каблова мањих од два метра ако носе „тридент“ СуперСпеед УСБ логотип или мање од једног метра за СуперСпеед + каблове са ознаком. За даље удаљености биће потребни активни каблови и мораћете пазити на Тхундерболт логотип ако желите брзине од 40 Гбпс. Пасивни адаптер каблови за друге УСБ типове неће подржати ниједан од ових модова.

Ова табела приказује који су протоколи алтернативног начина подржани који типови каблова су.

Питања компатибилности функција укључују и порт и уређај који су у питању који се могу конфигурирати за широк избор брзина пуњења, старе стандарде и алтернативне режиме. УСБ-Ц је сложенији порт од својих претходника и захтева знатно више софтверског и хардверског уноса да би ствари исправно функционисале.

Полазна точка за УСБ-Ц производе је протокол напајања. Не ради се само о пуњењу, већ о томе како порт комуницира подршку за додатне функције као што су ХДМИ и ДисплаиПорт помоћу додатних конектора. Сви алтернативни начини користе структуру испоруке енергије дефинисану од добављача (ВДМ) да би открили, конфигурирали, ушли или изашли из ових режима. Дно црта је да ако ваш уређај не подржава испоруку напајања, неће подржати ни једну од ових других функција. На жалост, кола за испоруку напајања су сложенија и скупља од кругова баребонеса, а сложеност се повећава са бројем портова.

Упркос томе, то не значи да ће сваки прикључак или уређај за напајање подржавати сваку функцију. Произвођачи уређаја су на располагању да укључе потребне мултиплексере и остале ИЦ-ове заједно са компонентама за испоруку напајања и редовним прикључцима порта за подршку Етхернет-а, екрана и других алтернативних режима. На доњем дијаграму приказани су само неки од различитих компонентних блокова који су потребни како би се повећао скуп функција само једног УСБ-Ц прикључка.

Само једна од многих могућих конфигурација за подршку неких напредних функција УСБ-Ц.

Кружност прикључака постаје само компликованија када производи желе да усмере и управљају више сигнала, као што су видео или аудио, у више УСБ портова. Усмјеравање сигнала постаје све сложеније и скупље, тако да произвођачи ограничавају функционалност на само један или два порта.

Чак и испорука снаге захтева компликован круг са УСБ-Ц, како би се прилагодио реверзибилном типу конектора, опсегу опција напајања и избору између надолазећег, надолазећег и двосмерног прикључка за пуњење и података. Да бисте смањили трошкове и сложеност, често ћете видети да уређаји са више портова нуде само један прикључак за напајање намењен пуњењу уређаја.

УСБ-Ц остаће неред

Сложеност УСБ-Ц-а несумњиво је његово поништавање. Иако идеја једног кабла који подржава све звучи врло корисно, стварност је брзо постала спојена комбинација власничких наспрам специјалних производа, различитих квалитета и могућности каблова и непрозирне подршке. Резултат је стандард који је једноставан за употребу, али брзо доводи до фрустрације потрошача јер не постоје јасни показатељи зашто одређени каблови и функције не раде на уређајима.

Истовремено, произвођачи производа се суочавају са сличном фрустрирајућом ситуацијом. Подршка за читав низ напредних УСБ-Ц функција сложен је инжењерски подвиг, далеко више него претходне генерације УСБ-а. Поред тога, све већи број компонената и конектора повећава трошкове развоја и времена имплементације. Иако сада постоје више интегрисани ИЦ-ови који олакшавају развој, сам распон опција и карактеристика у најновијој спецификацији чини имплементацију скупом и дуготрајну.

Нису сви УСБ-Ц портови или каблови једнаки. Уколико се то не реши, потрошачи ће имати главобоље.

Програмери производа и УСБ имплементациони форум морају се надмашити овом ситуацијом и гурнути стандард у правцу прилагођеном потрошачима. Боље означавање могло би помоћи потрошачима да препознају који каблови и производи подржавају које карактеристике - до сада су схеме именовања и логотипи били прилично непријатељски расположени за повремене погледе. Обавезно бојање кабла и портова, као што је то био случај са УСБ 3.0 портовима, могло би вам помоћи, али то некако побијеђује цјелокупну сврху ове једне величине која одговара свему рјешењу. У сваком случају, строго примењивани стандард који ће помоћи потрошачима да се ослободе око компатибилности ће помоћи.

Искрено, не могу видети лаган начин да се извуче из нереда у каквом се тренутно налази. Најновији увод УСБ 3.2 и УСБ 4 само чини стандард компликованијим и мање корисним. Надамо се да нећемо морати да чекамо док УСБ-Д пре него што се ова ситуација реши.

Прочитајте даље: Најбољи УСБ-Ц каблови

За компанију која је започела живот као провајдер претраживања, Гоогле има изненађујући број оперативних система испод појаса. Ту је Андроид и његове бројне пермутације, постоји Цхроме ОС, а компанија...

Ако се питате шта је ИМЕИ, стигли сте на право место. ИМЕИ (Међународни идентитет мобилне опреме) је јединствени број за идентификацију уређаја на мобилној мрежи. Можете то сматрати бројем социјалног ...

Фасцинантне Постове