Објашњено је потврђивање аутентичности два фактора

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 25 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Non-Contact Long Range MLX90614-DCI Temperature Sensor with Arduino
Видео: Non-Contact Long Range MLX90614-DCI Temperature Sensor with Arduino

Садржај


Сви вероватно користимо најмање један или два налога за чување огромног распона осетљивих и личних података ових дана, од е-поште до биометријских и банкарских детаља. Као такав, осигурање ових рачуна требало би да буде главни приоритет. Поред снажне лозинке, један од најсигурнијих и све чешћих начина заштите различитих рачуна и уређаја је двофакторна аутентификација.

Данас ћемо преци тачно шта је двофакторна аутентификација, шта ће вам требати да употребите и како то да подесите на Андроид уређају. Пре него што започнемо, требаће вам приступ уређајима које желите да осигурате и делујући мобилни број који може да прима текстуалне поруке.

Шта је аутентификација два фактора?

Укратко, двофакторска провјера идентитета додаје други корак у процесу пријаве за повећање сигурности. На овај начин, само нагађање или крађа лозинке није довољно за приступ вашем налогу.

Након уноса уобичајене лозинке, вашем уређају или апликацији биће потребан други приступни код. Ова се шифра испоручује на уређај који сте одредили путем текстуалне или дата услуге. Само ако успешно унесете оба кода, бићете у могућности да приступите налогу, што лоше момке спречава.


Ово чини ваш налог сигурнијим на неколико различитих начина. Прво, код за потврду аутентификације са два фактора мењаће се сваки пут када се користи. Због тога је практично немогуће погодити или хаковати, за разлику од лозинке коју вероватно ретко мењате.

Друго, само налогодавац може добити приступ налогу. Чињеница да се приступни код доставља путем текста такође је сигурнија од коришћења адресе е-поште, јер само један уређај може истовремено користити СИМ картицу и број. Такође је теже провалити или, бар много теже, од налога е-поште.

Употреба аутентификације са два фактора за заштиту вашег Гоогле налога

Прво место за коришћење аутентификације са два фактора могао би бити и ваш Гоогле налог. На овај начин, нови уређаји не могу да се пријаве на вашу е-пошту, приступе налогу за Плаи Сторе или да се нереде са својим Пхотос или Дриве датотекама ако ваша Гоогле лозинка икада постане угрожена.


Постоји неколико опција за Гоогле-ов систем верификације у 2 корака. Можете се одлучити за примање текста или позива на свој главни уређај, коришћење Гоогле упита, које је брже од уношења кода, или коришћење уређаја са сигурносним кључем. Потоњи је најсигурнији и обезбеђује да случајно нећете изгубити приступ ако промените бројеве телефона. Међутим, морат ћете платити привилегију посједовања компатибилног сигурносног кључа и то може бити више гњаваже од једноставног текста.

У наредним корацима фокусираћемо се на то како да подесите Гоогле верификацију у два корака на Андроид паметном телефону помоћу СМС-а. Ево како започети:

  1. Идите на Подешавања> Гоогле> Гоогле налог
  2. Пронађите картицу Сигурност
  3. Кликните Верификација у 2 корака и пријавите се
  4. Ажурирајте телефонски број за опоравак и / или е-пошту у случају да требате да опоравите рачун

Сада бисте требали да будете на страници за потврду у 2 корака. При дну ћете видети листу свих уређаја који су тренутно повезани са вашим налогом. Овде можете да омогућите Гоогле промпт ако желите, при чему ће обавештење послато на ваш телефон бити друга фаза верификације приликом пријављивања на ваш налог. Ово је једнако сигурно као и текст, али СМС ће вас пратити ако и када преместите СИМ картицу на нови уређај.


Алтернативно кликните „Изабери другу опцију“ да бисте одабрали безбедносни кључ или користећи текстуални или гласовни позив. Бирамо друго. Тада ће се од вас тражити да унесете свој телефонски број. На тај број биће послан код који ћете морати да унесете да бисте наставили. На крају, кликните на „Укључи“ да бисте омогућили две факторске аутентификације.

Од сада ћете добијати верификациони код који ћете користити приликом постављања Гоогле налога на нови уређај. Ако желите да се пребаците на кључ или позив за промпт или да онемогућите верификацију у два корака, вратите се на своја подешавања безбедности Гоогле-а и поновите кораке.

За више информација о подешавању Гооглеове верификације у 2 корака на другим уређајима, као што је рачунар, погледајте званичне информације са Гоогле-а овде.

Апликације трећих страна

Наравно, Гоогле није једина компанија која нуди две факторске аутентификације за своје услуге. Већина банкарских апликација нудиће овај ниво заштите, неке чак и дају мандат. ПаиПал, на пример, такође има ово као опцију, коју топло препоручујем да користите да бисте заштитили свој новац и банковне податке од било каквог потенцијалног пропуштања лозинке. Постоји и гомила других апликација које функционишу слично као Гоогле Аутхентицатор. Наше фаворите можете погледати кликом на линк.

Чак и наизглед безопаснији сервиси, попут преноса порука, нуде заштиту рачуна помоћу ове технологије. Прошле године ВхатсАпп је у оквиру подешавања налога увео ову безбедносну опцију како би понудио додатни ниво сигурности приликом регистрације на новом телефону. Фацебоок такође нуди двофакторну аутентификацију која вас такође може упозорити ако неко други покуша да се пријави на ваш налог.

Иахоо има посебно занимљив двофакторни начин аутентификације. Скоро све његове апликације делују као апликације за аутентификацију осталих његових апликација. Такође ради на свим платформама. Ако се на рачунар пријавите на Иахоо Маил, помоћу Иахоо Фантаси Спортс апликације можете да потврдите пријаву. То је јединствена употреба за двофакторну аутентификацију.

Аутентификација са два фактора није замена за пристојну лозинку, већ је други слој сигурности који ће вам помоћи да ваши важни налози буду додатно безбедни.

Амазон ће можда објавити конкурента АирПодса већ у другој половини ове године.Амазон ради на АирПодс конкуренту са наводно бољим квалитетом звука и интеграцијом Алека, премаБлоомберг. За разлику од Бе...

Године 2017. Гоогле је покренуо Гоогле Плаи Протецт с једним једноставним циљем: зауставити лоше апликације.Гоогле Плаи Протецт функционира тако што свакодневно скенира апликације и прилагођава се вре...

Саветујемо