Виво Апек 2019 поседује читач отиска прста преко целог екрана и никакве портове и дугмад

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 27 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Виво Апек 2019 поседује читач отиска прста преко целог екрана и никакве портове и дугмад - Новости
Виво Апек 2019 поседује читач отиска прста преко целог екрана и никакве портове и дугмад - Новости


Виво је данас званично најавио Апек 2019 на конференцији за штампу у Пекингу. Иако телефон на први поглед може изгледати прилично стандардно, компанија користи овај концептни уређај да би истакла будућност дизајна паметних телефона. Наводно, овај будући свет неће укључивати портове или дугмад.

Циљ у стварању Апек-а 2019 био је изградити јединствен уређај без шавова, отвора или оквира. Да би то учинио, Виво је морао да постане креативан.

Да би заменио физичке тастере, компанија је следила стопама ХТЦ У12 Плус и користи оквир за сензор притиска. Дакле, уместо да кликне на дугме, корисник ће притиснути различита подручја Апек-а 2019 и телефон ће у складу са тим реаговати.

За пуњење Виво замјењује УСБ-Ц прикључак магнетним прикључком за напајање. Корисници не би требало да изгубе било какву функционалност овом променом, јер компанија тврди да се додатна опрема може користити за пуњење и пренос података.


Недостатак шавова наставља се на дисплеју телефона. Баш као и Схарп Акуос Цристал и Ксиаоми Ми Мик, вибрациона технологија чини екран звучником. Ово елиминише потребу за решетком звучника.

Упркос релативно новим, сензори отиска прста који су приказани у последње две године су доста напредовали. Виво помиче технологију још један корак напријед у Апек-у 2019, уводећи скенирање отиска прста по цијелом екрану.

Традиционално телефони садрже један сензор испод екрана који скенира отисак особе код особе која је постављена на стакло. Уз технологију Виво-а, под екраном ће се налазити више сензора како би корисници могли откључати Апек 2019 додиром готово било које области екрана. То ће подржати нова функција која ће препознати када је прст близу чаше и упалити пикселе око најближе додирне тачке.

Виво Апек 2019 биће први телефон компаније који ради на 5Г мрежама. Према компанији, она је могла да стави потребне 5Г модуле у телефон користећи дуплекс ПЦБ дизајн који јој је уштедио 20 одсто додатног простора. Нећете требати да прикључите модул на слушалицу да би радио на мрежама следећег гена.


Снага за све ово биће Снапдрагон 855 ЦПУ. Поред тога, Апек 2019 ће се испоручивати са 12 ГБ РАМ-а, 256 ГБ не-проширивог простора за складиштење и разним паметним функцијама као што је Јови АИ Ассистант компаније.

Занимљиво је да се Виво није додиривао на камере телефона. Иако није превише шок што компанија још не објављује детаље о двоструким задњим камерама, није било ни речи о недостатку селфие камере. Можда Виво планира да пусти телефон са камером испод екрана? Можда уопште прескаче стрелац окренут према напријед? Мораћемо да сачекамо и видимо.

Виво ће крајем фебруара представити концепт Апек 2019. Надамо се да ћемо сазнати више о томе када компанија планира да изда службену верзију концептног уређаја.

Нови Виво Апек долази мање од дана након што је у Кини представљен још један уређај без дугмета, без дугмета. Меизу Зеро једнако је бешаван као Апек, мада се чини да је Виво телефон технички напреднији захваљујући откривању отиска прста на свим екранима и подршци од 5Г.

Гоогле Пикел 4 и 4 КСЛ су коначно ту. Иако волимо многе аспекте најновијих Гооглеових водећих бродова, неколико разочаравајућих аспеката постављају нам питање да ли задовољавају њихову високу цену. Ср...

Након гомиле нагађања и датума који су процурили, сада имамо потпуну потврду о датуму лансирања Гоогле Пикел 4 и Гоогле Пикел 4 КСЛ: 15. октобра 2019. Као и прошле године, догађај ће се одржати у Нев ...

Препоручујемо