Ксиаоми Ми 8 Про вс Поцопхоне Ф1: Која је боља вредност?

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 2 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Мы удалили все детали в Samsung Galaxy S10 + Plus и объяснили его особенности!
Видео: Мы удалили все детали в Samsung Galaxy S10 + Plus и объяснили его особенности!

Садржај


Ксиаоми је провео већи део 2018. године ратујући са елитом индустрије смартфона на више фронтова. Од повољних понуда за купњу од средње камере до хигх-цонцепт, експерименталних водећих бродова, Ксиаоми породица производа је препуна могућности за готово све типове купаца.

Док Ми Мик 3 поносно седи на врху гомиле, постоји мало више конкуренције када је у питању плашт Ксиаоми-овог најбољег приступачног водећег брода.

Традиционално смо видели најбоље од Ксиаоми-ове нумерисане серије Ми - недавно Ми 8 Про - испоручују убојите наочаре по скромном буџету, али сада компанија Марса Поцопхоне овај етос још више повећава својим дебитантским мобилним телефоном, Поцопхоне Ф1 , чиме је Ми 8 Про обарао готово 300 еура.

Но, да ли је Поцопхоне Ф1 заиста боља вриједност за новац од Ксиаомиовог главног убојице? Откријмо их тако што ћете их међусобно супротставити у овом Ксиаоми Ми 8 Про вс Поцопхоне Ф1.

Ксиаоми Ми 8 Про вс Поцопхоне Ф1: Дизајн


Постоји пуно области у којима Поцопхоне Ф1 може да се подудара са Ми 8 Про (а.к.а. Ми 8 Екплорер Едитион), али дизајн апсолутно није једна од њих.

На европским тржиштима Ми 8 Про је доступан само у Транспарент Титаниуму. Има стаклену задњу плочу која се види кроз окружени димним алуминијумским оквиром и симпатичним црвеним акцентима на тастеру за напајање, УСБ-Ц порту и модулу камере.

Компоненте испод њих могу бити углавном лажне, инспиративна слика испод може бити помало мучна, а цјелокупни дизајн - попут уобичајеног Ми 8 - од Аппле-а узима више од неколико знакова, али Ми 8 Про је један од истакнутијих. " иПхоне се клонира на тржишту.

У међувремену, Поцопхоне Ф1 изгледа као свака друга плоча паметних телефона у последњих неколико година и осећа се "јефтино" због поликарбонатних леђа. Поцопхоне Ф1 такође има црвене кругове око сочива задње камере, али у супротном добијате обичан црни или плави телефон без икаквог гласа. Постоје и нешто узбудљивије црвене и „оклопљено издање“ варијанте, али оне су доступне само у одабраним регионима.


Такође је много дебљи (8,8 мм вс 7,6 мм) и нешто тежи (182 г вс 177 г) у односу на Ми 8 Про. Додати крах је одмах приметан и коришћење Поцопхоне Ф1 у једној руци није најудобније искуство.

Упркос скоро истој ширини, израженија закривљеност задњег стакленог панела на Ми 8 Про значи да нећете наићи на исте потешкоће с истезањем палца преко екрана да бисте додирнули обавештење.

Ксиаоми Ми 8 Про вс Поцопхоне Ф1: Приказ

Поцопхоне Ф1 и Ми 8 Про имају скоро идентичне резолуције екрана, при чему долазе од 1,080 к 2,246 (403 ппи) и 1,080 к 2,248 (402 ппи), респективно. Међутим, АМОЛЕД екран од 8,21 инча Ми 8 Про лако осваја све друге категорије у односу на 6,18-инчни ЛЦД панел Поцопхоне Ф1.

Ксиаоми телефони имају тенденцију да фаворизују хладније температуре у боји, али на Ми 8 Про све изгледа богатије и живописније, а црне су далеко дубље. Ми 8 Про такође подржава ХДР и израђен је од Горилла Гласс 5. Поцопхоне Ф1, с друге стране, је Горилла Гласс 3.

Померите се, зареза: 2019. ће бити година приказа фотоапарата са рупама

Оба телефона имају и велике урезе, а у поређењу са другим телефонима са резовима, релативно велике маске и браде.То се може оправдати на Ми 8 Про јер је Ксиаоми зарезао зарез с гомилом додатних сензора, али зарез Поцопхоне Ф1 углавном је пун мртвог простора.

Ксиаоми Ми 8 Про вс Поцопхоне Ф1: Перформансе

У овом тренутку ћете можда помислити да је прилично велики ценовни јаз између Поцопхоне Ф1 и Ми 8 Про потпуно разумљив. Можда се чак и питате зашто су ова два телефона чак у истој тачки за постављање главе.

Разлог је перформанс.

Глобална варијанта Ксиаоми Ми 8 Про покреће Куалцоммов Снапдрагон 845 СоЦ (4 језгре к 2.8ГХз и 4 језгре к 1.8ГХз) подржан од стране Адрено 630 ГПУ-а и 8ГБ РАМ-а. Поцопхоне Ф1, чија је цијена готово упола мања од Ми 8 Про, има потпуно исти СоЦ и ГПУ, али смањује број РАМ-а на 6ГБ за глобалну верзију (8ГБ РАМ верзије су доступне на одабраним тржиштима).

Уопштено, оба телефона раде невероватно добро са скоро нултим закашњењем, а мултитаскинг је лак. Игре са интензивном графиком такође подједнако добро функционишу на оба телефона.

Иако су емпиријски докази далеко поузданији када је у питању мерење перформанси смартфона, у наставку су приказани резултати Геекбенцх, 3ДМарк и Антуту за Поцопхоне Ф1 и Ми 8 Про:

Геекбенцх


3ДМарк


Антуту


Ксиаоми Ми 8 Про вс Поцопхоне Ф1: Хардвер и функције

Упркос сличностима између два телефона која смо до сада приметили, кључне разлике у листи карактеристика и хардверу за сваки уређај сугерирају битно другачији приступ и од Ми и Поцопхоне тимова.

Најбржи продајни пункт Ми 8 Про је његов сензор отиска прста Гоодик на екрану. Нисам био посебно љубазан према сензору у свом прегледу и стојим уз сваку реч. Стопа успеха од 40 процената знатно је испод прихватљивог стандарда за тако често коришћену функцију. У међувремену је задњи сензор Поцопхоне Ф1 бржи, поузданији и лепо постављен на дну дуалног модула камере.

Повезан: Куалцомм најављује први светски 3Д ултразвучни сензор отиска прста

Оба телефона такође подржавају откључавање лица која дјелује у готово свим условима осветљења захваљујући томе што два уређаја спајају ИР сензоре, мада се само Ми 8 Про заснива на технологији 3Д-сензора за додатну сигурност.

Сензор отиска прста Ми 8 Про такође значи да ће Ксиаоми вероватно морати да смањи величину батерије. Телефонска ћелија од 3.000 мАх у просеку траје око 5 сати на екрану, што није најбоље што се тиче трајања батерије. У међувремену, Поцопхоне Ф1 има огромних 4,000мАх батерија у трајању до 9 сати.

Поцопхоне Ф1 такође побеђује у звучним улозима захваљујући укључивању 3,5 мм прикључка за слушалице. Све док Блуетоотх и УСБ-Ц слушалице дају лошије резултате, сваки телефон који се одлучи да стоји поред 3,5 мм прикључка је победа у нашој књизи. Штета што оба телефона имају само стерео звучнике са доње стране.

Ако су трајање батерије, складиштења и прикључнице за слушалице ваш прекидач посла, тада је Поцопхоне Ф1 једноставнија опција.

Ми 8 Про стандардно садржи 128 ГБ непроширивог РОМ-а. Глобал Поцопхоне Ф1 долази са 64ГБ или 128ГБ РОМ-а, а истовремено нуди и утор за мицроСД картицу за додатно складиштење.

Поред тога, Поцопхоне Ф1 поседује систем за течно хлађење назван ЛикуидЦоол који преноси топлину из процесора у друге делове телефона ради спречавања прегревања.

Нажалост, ниједан телефон не поседује ИП оцену или бежично пуњење. Потоњи је посебно збуњујући с Ми 8 Про обзиром да има стакло на леђима.

Ксиаоми Ми 8 Про вс Поцопхоне Ф1: Камера

Поцопхоне Ф1 поседује задњу камеру са два сочива са 12МП главним сензором и 5МП објективом за дубинско испитивање.

Да будем искрен: фотографија није одијело Поцопхоне Ф1.

Ксиаоми Ми 8 Про Поцопхоне Ф1

Ксиаоми Ми 8 Про Поцопхоне Ф1

Иако је у стању да прави добре фотографије у правим условима (читајте: споља), али било која сцена са још мало слабијим светлосним условима може резултирати прекомерно експонираним и / или пренасићеним снимцима.

Супротно томе, Мибо Про-ов 12МП главни и 12МП телеобјектив непрестано даје изванредне резултате у свим, али најгорим осветљеним условима.

Стварно можете видети разлику између њих две у узорку снимљеном испод велике плишане играчке у мојој канцеларијској столици са искљученим лампицама и завесама које су делимично затворене. Ово је снимљено средином поподнева, а резултати погоршавају Поцопхоне Ф1 ноћу.

Ксиаоми Ми 8 Про Поцопхоне Ф1

Ксиаоми Ми 8 Про Поцопхоне Ф1

Два телефона имају скоро идентичну апликацију за фотоапарате и оба нуде препознавање АИ сцене, али само Ми 8 Про заиста испуњава Ксиаоми-јеву заштитну марку у количинама фотоапарата.

Ксиаоми Ми 8 Про Портраит Моде Поцопхоне Ф1 Портраит Моде

Што се тиче предњих камера, два телефона поседују 20МП сензоре који користе резање пиксела да би умањили буку и произвели пристојне, ако нису спектакуларне, селфије.

Ксиаоми Ми 8 Про вс Поцопхоне Ф1: Софтвер

Ми 8 Про и Поцопхоне Ф1 имају Андроид 8.1 Орео и МИУИ 9 ван кутије. Када се пише овај пост, оба телефона се могу ажурирати на МИУИ 10, али само је Поцопхоне Ф1 до сада добио слатку кришку Андроид 9.0 Пие.

Чак и без Пие-а, МИУИ 10 чини пуно за понављање искуства са Андроид оперативним системом, мада са помало Ксиаоми апликацијама (од којих су неке непотребне дупликате) и мекшом, пригушенијом палетом боја.

Међутим, оно што добијате са Поцопхоне Ф1 није баш уобичајено МИУИ искуство, јер је Ксиаоми оборио нови лансер на МИУИ назван Поцо Лаунцхер.

Разлике су у великој мери занемарљиве, мада су пречице за апликацију Поцо Лаунцхер и пет редова апликација (насупрот четири модела Ми 8 Про-а) то предност за мене. Поцо Лаунцхер такође има опционалну фиоку за апликације, док уобичајени МИУИ 10 не. Наравно, Поцо Лаунцхер увек можете преузети из Плаи Сторе-а ако вам се свиђа.

Међутим, генерално, без обзира који телефон одаберете, доћи ће са најбољим и најгорим што МИУИ 10 може да понуди ... а најгори су битови и заиста су лоши. То значи да се у статусној траци не налазе иконе обавештења, збуњујући менији и претња приказивања огласа у било којем тренутку.

Ксиаоми Ми 8 Про вс Поцопхоне Ф1: Спецификације

Ксиаоми Ми 8 Про вс Поцопхоне Ф1: Цене и доступност

Ксиаоми Ми 8 Про доступан је у Великој Британији по цени од 499 ГБП (~ 634 УСД) и изабраним европским земљама где се продаје за 599 евра. Поцопхоне Ф1 (64ГБ) кошта 329 ГБП у Великој Британији (~ 415 УСД) и 329 еура у одабраним европским земљама.

Окончање

Конфуција Ксиаоми Ми 8 Про и Поцопхоне Ф1 углавном се своди на то колико цените стил у односу на супстанцу. Ми 8 Про је очито естетски угоднији и премиум изгледа, али вриједи упамтити да је љепота дубока само у кожи.

За сву њену ћудљивост, Поцопхоне Ф1 има снагу елитног Андроид сајма, а не буџет.

Ако желите телефон који доноси основе без додатка, Поцопхоне Ф1 је апсолутна крађа. За све остале, Ми 8 Про готово зарађује већу цену.

То не значи да Ми 8 Про не заради своју вишу цену. Ксиаоми је пресекао далеко мање углове са својим стандардним носачем Ми 8, посебно у одељењу за камеру, што надмашује пуцач Поцопхоне Ф1 на сваком кораку.

Међутим, ако вам фотографија није главни фактор у куповини, Поцопхоне Ф1 ће се покретати далеко дуже захваљујући својој већој батерији и под исто толико присиле са Снапдрагон 845 који се вуче.

Ако желите телефон који доноси основе без додатка, Поцопхоне Ф1 је апсолутна крађа. За све остале, Ми 8 Про зарађује вишу тражену цену и углавном одговара нивоу квалитета који бисте очекивали од телефона чија је цена ближа 800 УСД.

Који вам телефон представља бољу вредност за новац?

Тиндер је лако најпопуларније упознавање на свету, а то важи и за индијско тржиште. За почетак вам је потребан Фацебоок профил, а након што поставите свој профил са сликама и својим преференцијама - у...

ДЦ Цомицс тешко пробија победничку формулу. О филмовима о Батману иде добро, али филмови попут Батман вс Суперман и Суициде Скуад нису добили ревносне критике којима су се надали. Ипак, тамо има пуно...

Препоручује Се