Преглед Поцопхоне Ф1: Невероватна брзина, невероватна цена

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 3 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
AUDI TT 45 2021 POV on German Autobahn cool car
Видео: AUDI TT 45 2021 POV on German Autobahn cool car

Садржај


Напомена уредника: Ксиаоми нови под-бренд у иностранству се зове „Поцопхоне“, а у Индији једноставно „Поцо“. У случају да видите како Поцо Ф1 лебди около, то је исти уређај као и Поцопхоне Ф1. У овом прегледу Поцопхоне Ф1 користићемо међународно брендирање.

Спецификације вишег квалитета више нису везане за телефоне врхунског квалитета. Лудо је кад размишљате о томе: можете потрошити испод 500 УСД и добити исте основне спецификације које бисте имали ако бисте платили 1000 УСД. Сигурно ћете морати да правите неке компромисе, али они су ситни у поређењу са вредностима које добијате од телефона попут ОнеПлус 6, Асус ЗенФоне 5З или Хонор 10.

Крајње је тржиште купца и ускоро ће постати још бољи, јер је Поцопхоне Ф1 ту да преузме ОнеПлус 6 и његове конкуренте.

Крајње је тржиште купца и ускоро ће постати још бољи.

Доступно почевши од само 21.000 рупија (~ 300 УСД), први телефон у Ксиаоми-овој новој потпрофијерској марки Поцопхоне даје предност свим другим Снапдрагон 845 телефонима на тржишту. Али да ли је заправо боља вредност за новац? Сазнали смо у нашој рецензији Поцопхоне Ф1.


О нашој рецензији Поцопхоне Ф1

Богдан Петрован и Абхисхек Баки написали су ову рецензију Поцопхоне Ф1 након што су телефон користили током више дана. Богдан је користио почетни модел од 64 ГБ и фокусирао се на дизајн и опште утиске. Абхисхек, који је користио врхунски модел са кућиштем Кевлар и 256 ГБ простора за складиштење, фокусирао се на перформансе, камеру и софтвер.

Дизајн и квалитета израде

Поцопхоне Ф1 изгледа и делује опћенито. Очигледно нисмо очекивали ниво дизајнерске дораде сличне Ноте 9, али Ф1 је кратак у поређењу с конкурентима у свом ценовном рангу, па чак и неким јефтинијим алтернативама.

Осјећај јефтиности углавном долази из поликарбонатне стражње стране уређаја. Није да је потресан или безобразан, далеко од тога. Завршетак тамно сиве (Грапхите Блацк) верзије прилично имитира метал, али Ф1 се дефинитивно осећа мање премијски него ОнеПлус 6 или Хонор 10. Са бочне стране, пластична задња страна би требала боље пасти када падне, чак и ако се огребе. и трошење брже од стакла.


Ф1 дефинитивно осећа мању премију од ОнеПлус 6 или Хонор 10.

Модел поликарбоната доступан је у црно графитном, челично плавом и црвено Россо црвеном.

Ако желите нешто мало симпатичније, погледајте главну верзију Поцопхоне Ф1 са 8 ГБ РАМ-а и 256 ГБ простора за складиштење. Назван "оклопљено издање", овај модел долази са леђима направљеним од кевлар тканине која подсећа на Моторолу Дроид Разр од пре неколико година. То је једина верзија у коју бисмо се сигурни користили без футроле, јер се осећа прилично стабилно и додатно пријањање је уверавајуће. Кевлар модел доступан је само у црној боји.

Сви модели долазе са танким алуминијумским оквиром, са тастерима за напајање и јачину звука постављеним на десној страни. Тастери су мало танки ради комфора, али су оштри, брзи и лако доступни. Округли сензор отиска прста на задњој страни је такође лако доступан.

У складу с већином телефона 2018. године, Поцопхоне Ф1 има велику прорез на предњој страни. За разлику од других уређаја, зарез Ф1 се не налази на месту због густих оквира на врху и дну. Чини се да је Ксиаоми ударио зарез на старијем дизајну телефона који је лежао около, само да би покушао изгледати кул (и не успети у томе). Јако заобљени углови чине оквире још видљивијим.

Зарез Ф1 се не налази на месту због густих оквира на врху и дну.

Ако волите компактне дизајне, Поцопхоне Ф1 вероватно није за вас. Отприлике је исте величине и тежине као и ОнеПлус 6 (види доле), упркос томе што је његов екран за 0,3 инча мањи. Није лако у једној руци, али на срећу није клизаво, захваљујући пластичној задњици.

Дисплеј

Поцопхоне Ф1 има 5,99-инчни ИПС ЛЦД екран, резолуције 1080 к 2246 пиксела (18: 9). При 416дпи густина пиксела је довољно висока да пикселе буде неприметне. Боје су лепе и упечатљиве, иако би вам ОЛЕД очигледно дао боље стопе контраста и углове гледања. Једино мање питање које ваља поменути је читљивост на отвореном - при пуној светлини текст може бити мало мрљав.

Иако је сам екран одличан, његов олеофобни премаз није. Стакло је било прекривено мрљама чим смо извадили телефон из кутије.

Поцопхоне Ф1 нема увек функцију приказа на екрану. Можете, међутим, двапут додирнути екран да бисте га пробудили, што је увек добродошло.

Спецификације и хардверске карактеристике Поцопхоне Ф1

Поцопхоне Ф1 биће доступан у три комбинације меморије: 6ГБ / 64ГБ, 8ГБ / 128ГБ и 8ГБ / 256ГБ. Све три верзије садрже Снапдрагон 845 процесор (10 нм окта језгра са Адрено 630 ГПУ). То је прилично импресивно за телефон који се продаје за мање од 500 долара.

Прочитајте: Спецификације пуног Поцопхоне Ф1: Има водећу снагу, али је ли то?

Сирове спецификације не испричавају целу причу, али Ф1 дефинитивно испуњава све основе. Поцопхоне не само да одговара ОнеПлус 6 или Хонор 10, већ победи и телефоне попут Галаки С9 или Пикел 2 (и врло вероватно Пикел 3). Поврх тога, Ксиаоми је додао систем течног хлађења да би се ЦПУ покренуо без прегријавања. Зове се ЛикуидЦоол, а делује тако што преноси топлину са процесора на друге делове телефона, помало као наизменичну струју.

Употреба Поцопхоне Ф1 је задовољство. То је брзо и врло глатко.

Батерија је такође одлична. Јединица од 4.000мАх требало би да вас држи и ради читав дан, потенцијално два, у зависности од тога колико јако притиснете. Успели смо да добијемо око девет сати времена екрана са једним пуњењем, при чему је екран постављен на 50-одстотну осветљеност и мешавину гледања видеа, прегледавања, коришћења Реддит Синц-а и неких игара. Када то искористите, брзо се можете вратити у игру, захваљујући подршци за брзо пуњење 3, у комплету са 9В / 2А пуњачем. Ипак, не постоји бежично пуњење - вероватно је то смањење трошкова.

НФЦ-у недостаје Поцопхоне Ф1, што је штета, с обзиром на то да ће се Поцопхоне Ф1 продавати у Европи, где су НФЦ платни терминали уобичајени.

УСБ Типе-Ц порт је добродошло изненађење. С обзиром на то како је Ксиаоми морао смањити друге карактеристике, очекивали смо старији мицроУСБ порт сличан Виво Кс21.

Поцопхоне Ф1 има један звучник, који се налази на дну (само једна од две решетке садржи звучник). Постаје прилично гласан, али има тенденцију да зуји великим јачинама.

Сензор отиска прста на задњој страни модела Ф1 је један од најлепших које смо користили. Брз је и тачан, а уградбени дизајн значи да вам није потребно да га преварите да бисте га пронашли.

Поцопхоне Ф1 такође поседује инфрацрвени сензор за откључавање лица, који ради брзо и тачно. Будући да је базиран на ИР-у, добро функционише у свим условима осветљења, негирајући потребу да се сензор отиска прста користи у већини случајева. Ксиаоми је напоменуо да ће се на неким тржиштима ова функција активирати будућим ажурирањем софтвера.

Брзина је велики дио Ксиаоми-ове маркетиншке кампање Поцопхоне Ф1 и са добрим разлогом - Ф1 је у томе изванредан.

Перформансе Поцопхоне Ф1

Брзина је велики дио Ксиаоми-ове маркетиншке кампање Поцопхоне Ф1 и са добрим разлогом - Ф1 је у томе изванредан. Уз врхунски интеријер који се пакује, коришћење Поцопхоне Ф1 је задовољство. Брз је и врло гладак, без заостајања и неискрености. Нисмо наишли ни на какве проблеме са играњем игрица са интензивном графиком.

У АнТуТу, модел са 6 ГБ РАМ-а постигао је резултате у распону од 240 000 до 260 000, што је паралелно са или изнад многих водећих 2018. година.

Перформансе камере

Ако кренете даље са нашим Поцопхоне Ф1 прегледом, задња камера на уређају је шкакљива ствар. У теорији, звучи сјајно - двоструко подешавање камере која садржи 12МП главни сензор и секундарни 5МП за информације о дубини. У пракси су перформансе нескладне.

У већини случајева, посебно у условима доброг осветљења на отвореном, Поцопхоне Ф1 успева да направи неколико сјајних снимака са великом количином детаља. Портретни начин је такође близу савршеном, са одличном детекцијом ивица. Ксиаоми има скоро пукнуте портретне режиме на буџетским и средњим опцијама паметних телефона, као што смо видели у Редми Ноте 5 Про или Ми А2.

Међутим, у шкакљивим условима осветљења - не нужно и при слабом осветљењу - прекомерна експозиција и баланс белог нереда стварају, што резултира неупадљивим сликама.

Фотографије изгледају врло засићено у већини случајева, што нам се обично свиђа. Пуно пута нам није стало до добре репродукције боја колико и до фантастичних снимака спремних на Инстаграму. Али код Ф1 понекад постоји превише засићености бојама, нпр. Када кликнете на цвеће или храну, и то није добра ствар.

Предња камера од 20МП користи Ксиаоми-ову технологију за прављење пиксела за комбиновање података са четири појединачне пикселе. Селфији ће послужити у реду за постове на друштвеним мрежама, али неће вас одувати.

Све у свему, камере на Поцопхоне Ф1 добро се сналазе. Они су чврсти, али не и изузетни, што је фер за паметни телефон у овом ценовном сегменту, али изгледа разочаравајуће само зато што Ксиаоми обећава свет у свом маркетингу.

Све у свему, камере на Поцопхоне Ф1 добро се сналазе. Чврсти су, али нису изузетни.

Софтвер

Поцопхоне Ф1 покреће Андроид 8.1 Орео, са Ксиаоми-јевим власничким УИ слојем, МИУИ 9.6. Али пошто је Поцопхоне посебан под-бренд, на МИУИ постоји Поцо Лаунцхер. Да, МИУИ преко Андроида и Поцо Лаунцхер на врху МИУИ-ја. Лаунцхер-цептион!

Идеја новог Поцо Лаунцхер-а је да изгледа више као акцијски Андроид, слично ономе што покушава Окиген ОС на ОнеПлус покушајима. То омогућава Ксиаоми-у да привуче фанове са Андроид операцијама, а истовремено додаје више функција и могућности.

Софтвер на Поцопхоне Ф1 се осећа солидно и сјајно. МИУИ је једна од богатијих карактеристика коже која је прикупила доста фанова због својих врло практичних карактеристика. Речено нам је да ће надолазећа ажурирања Поцопхоне Ф1 донијети још боље (читај, ближе Андроид-у) корисничко искуство за обавештења и још много тога.

Ксиаоми је обећао да ће испоручити Андроид Пие ажурирање за Поцопхоне Ф1 пре краја ове године.

Једно од чудних проблема на које наилазимо је да се иконе обавештења уопште не приказују у статусној траци. Нисмо сигурни шта се тамо дешава, мада то може да се поправи ажурирањем софтвера. Ако се то догоди, побринут ћемо се да ажурирамо своју рецензију Поцопхоне Ф1 у складу с тим.

Такмичење

Тржиште које Ксиаоми циља уз Поцопхоне Ф1 је изузетно конкурентно, тако да је добра цена пресудна. Телефон не разочара. У Индији ће уређај (који се продаје као Поцо Ф1) коштати 21.000 рупија (~ 300 $) за модел 6ГБ / 64ГБ, 24.000 (~ 345 $) рупија за модел 6ГБ / 128ГБ, 29.000 рупија (~ 415 $) за 8ГБ / Модел од 256 ГБ и 30 000 рупија (~ 430 УСД) за модел од 8 ГБ / 256 ГБ са леђом Кевлар.

По тој цени Поцопхоне Ф1 иде против:

  • ОнеПлус 6 (6ГБ РАМ-а и 64ГБ стораге) - Полазећи од 35.000 рупија (~ 500 УСД). ОнеПлус 6 одликује елегантнији дизајн, бољи екран, бољу камеру и више углађен софтвер са великом заједницом програмера. Ипак има мању батерију.
  • Хонор 10 (6ГБ и 128ГБ стораге) - Полазећи од 33.000 рупија (~ 470). Хонор 10 долази са сличним процесором, више основе за складиштење и лепшом камером. Дизајн би вас могао угасити, а батерија је мања.
  • Асус ЗенФоне 5З (6ГБ РАМ-а и 64ГБ стораге) - Полазећи од 30 000 рупија (~ 430). Дизајн 5З је убедљиво бољи и нуди одличне аудио перформансе. Мања батерија; софтвер је хит и промашај.
  • Хонор Плаи (4ГБ РАМ-а и 64ГБ стораге) - Полазећи од 20 000 рупија (~ 285 УСД). Најбољу цену коју вероватно можете добити за телефон с водећим СоЦ-ом. ГПУ Турбо технологија за побољшане перформансе игара. Нешто бољи дизајн.

Још слика са прегледником Поцопхоне Ф1




Последње мисли

Као што је Ксиаоми обећао, Поцопхоне Ф1 односи се на брзину. Ако вам је примарно стало до најбољих перформанси или желите да будете сигурни да ће ваш телефон остати брз неколико година, тада је веома тешко победити Поцопхоне за новац.

Ако тражите перформансе и Батерија која вас држи читав дан, Поцопхоне Ф1 постаје још привлачнији.

Ако тражите перформансе и батерију која вам омогућава да идете цео дан, Поцопхоне Ф1 је изузетно упечатљив.

Слаба страна је што се Ф1 не истиче ни у чему другом осим трајања батерије и сјајног односа перформанси и цене. Дизајн није инспиративан, осим ако не покупите скупљи Кевлар-ов модел. Камере у најбољем случају нису у складу. Постоји пуно софтверских функција, али ниједна се не истиче посебно.

Ксиаоми очигледно жели да преузме ОнеПлус 6 и Хонор 10, али поред сличних перформанси по много нижој цени, то не ствара јаке разлоге да преузме Поцопхоне Ф1, којем недостаје рафинираност његових зрелијих конкурената.

Поцопхоне Ф1 је добар телефон, али невероватна понуда. Ако имате мали буџет, то би дефинитивно требало да буде на врху листе опција. Ако имате мало слободног простора, испробајте неке друге телефоне које смо поменули.

Прочитајте: Најбољи паметни телефони у Индији под Рс. 30.000

Непотребни Поцопхоне Ф1 је само почетак и са задовољством смо видети где Поцо породица може ићи у будућности. Није потпуно јасно зашто је Ксиаоми одлучио да му треба под-бренд, сматрајући да он може продати моћни Ми 8 по конкурентној цени и заиста пружити свим „водећим убицама“ новац за свој новац. Можда ће стратегија постати јаснија током наредне године, јер Ксиаоми ради на диференцијацији својих линија производа. За сада, рецимо само да је марка Поцопхоне одлична на почетку.

И то је то због нашег Поцопхоне Ф1 (ака Поцо Ф1) прегледа. Хоћете ли покупити један? Да ли је то добар посао? Јавите нам ваше мисли.

Да бисте зауставили хакера, морате размишљати попут хакера. Да бисте почели размишљати попут хакера, спустите се у етички хакерски пакет 2019. године.С обзиром на то да цибер-криминал постаје епидемиј...

Мандарински кинески је један од најпопуларнијих језика на свету. У свету постоји скоро милијарду говорника. Вероватно је да је у питању верзија коју желите да научите. Добра вест је да постоји доста ...

Препоручујемо Вам