Како се користи ручни режим на камери вашег паметног телефона

Аутор: John Stephens
Датум Стварања: 26 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 6 Јули 2024
Anonim
OUKITEL C21 PRO - ДЕТАЛЬНЫЙ ОБЗОР КРАСИВОГО СМАРТФОНА
Видео: OUKITEL C21 PRO - ДЕТАЛЬНЫЙ ОБЗОР КРАСИВОГО СМАРТФОНА

Садржај


Фотографи тврде да је најбоља камера она коју имате са собом, а у већини случајева то би био ваш згодан паметни телефон. Иако мобилни телефони нису увек имали сјајно фотографско искуство, напредак у технологији поставља их на готово исти ниво као и многе наменске камере. Имати квалитетну камеру ипак је само пола битке. Морате научити како да то најбоље искористите, а ништа не може да се понесе у ручном режиму.

Помоћу ручних контрола можете манипулирати подешавањима како бисте произвели слику коју стварно желите. Знамо да ручни режим може бити застрашујући за повремене кориснике; посебно они који немају познавање напредне теорије камера. Иако је истина да је фотографија опсежна тема, можемо вас научити основама и имати ли за свако време приручник за снимање паметним телефоном.

Да ли моја камера има ручни режим?

Најновији паметни телефони долазе са неким обликом ручног режима унутар апликације за камеру. Они би се могли замислити и назвати га про моде или нешто слично. Једноставно уђите у апликацију за камеру и погледајте своје начине снимања да бисте сазнали да ли ваш телефон има могућности ручног снимања.


Пикел 3, познат по томе што има једну од најбољих камера за паметне телефоне, не долази са ручним режимом.

Едгар Цервантес

Не фркајте ако то не учините, јер неки телефони немају залиху са ручним режимом камере. Пикел 3, познат по томе што има једну од најбољих камера за паметне телефоне, не долази са ручним режимом. Немојте се осећати изостављеним ако ни ваши немају.

Добра вест је да се бавимо Андроидом и све је могуће. Ваша апликација за камеру нема ручни режим? Само идите и преузмите је из Гоогле Плаи продавнице.

Ево неких од наших омиљених апликација других произвођача са ручним режимом:

  • ДСЛР Цамера Профессионал (4,99 УСД)
  • Ручни фотоапарат Лите: ДСЛР Цамера Профессионал (БЕСПЛАТНО)
  • ПроСхот (3,99 УСД)
  • Отвори камеру (БЕСПЛАТНО)
  • Камера ФВ-5 (3,95 долара)
  • Камера ФВ-5 Лите (БЕСПЛАТНО)

Сада када сте пронашли ручни режим вашег фотоапарата или пронашли алтернативни, идемо право на основе ручног снимања.


Не можемо вам тачно рећи како да управљате паметним телефоном у ручном режиму, једноставно зато што уређаји долазе са различитим апликацијама за камеру. Сви изгледају и дјелују мало другачије. Поготово ако користите трећу страну.

Трокут изложености

Започнимо са разумевањем шта је потребно да бисте правилно приказали слику. На фотографији је троугао експозиције визуализација начина на који ИСО, отвор бленде и брзина затварача раде заједно. Морате пронаћи равнотежу између ова три елемента да бисте правилно приказали слику, притом имајући на уму како промена сваког елемента утиче на квалитет.

Желим да ствари буду веома једноставне, па ћемо вам дати дефиницију сваког фактора и рећи вам како промена утиче на слику.

ИСО

ИСО означава „Међународну организацију за стандардизацију“, која је задужена за стандардизацију рејтинга осетљивости за сензоре камере. Приликом снимања, променом ИСО одређује се колико је сензор осетљив на светло.

Нижи ИСО учиниће сензор мање осетљивим на светлост, што значи да ћете можда морати да отворите отвор бленде и / или успорите брзину затварача. У исто време, слика ће бити чишћа.

Повећање ИСО-а омогућава вам брже хватање светлости, омогућавајући вам да убрзате затварач или проширите отвор бленде, али ће такође створити слику са више зрна или дигиталног шума. Квалитет слике опада како повећавате ИСО.

Брзина затварача

Системи камера имају затварач који покрива и открива сензор. Брзина затварача одређује колико ће времена затварача остати отворено како би се омогућило да више светлости допре до сензора.

Већа брзина затварача резултираће мањом изложеношћу, али ће слике учинити оштријима. Исто тако, продужење брзине затварача може створити замагљење покрета, али ће пустити свјетлост у дужем временском периоду, пружајући већу изложеност.

Отвор бленде

Системи камера имају дијафрагму, која је рупа кроз коју светлост мора проћи да би дошла до сензора. Отвор контролира колико је ова рупа широка или уска.

Шире бленде ће повећати излагање. Такође ће се смањити дубина поља и направити замагљивање позадине / предњег плана. Ако желите да будете више у фокусу, ужи отвор бленде ће бити бољи, али ћете морати надокнадити изгубљену експозицију модификујући ИСО или брзину затварача. У овом случају, већи број ће означавати ужи отвор бленде. На пример, ф / 1.8 је шири од ф / 2.8.

То је нешто због чега не бисте морали да бринете, јер се бленда обично не може контролисати на паметним телефонима. Једини изузеци долазе од Самсунга. Компанија је представила "Дуал Апертуре" са Самсунг Галаки С9, који вам омогућава прелазак између ф / 1.5 и ф / 2.4. Они су такође користили ову технологију са Самсунг Галаки Ноте 9 и Самсунг Галаки С10 серијама.

Баланс беле

Баланс белине је врло уобичајена поставка коју ћете вероватно наћи укључену чак и у основним апликацијама за камеру. Ово подешавање прилагођава боју која представља белу светлост, а на тај начин премешта и све остале боје. Ово омогућава креативну употребу топлијих и хладнијих снимака. Такође је корисно када надокнађујете било какву промену боје коју могу да унесу ваши извори светлости. Ако сте икада приметили да ваше унутрашње фотографије увек изгледају наранџасто, то је подешавање које желите да прилагодите.

На најосновнијем нивоу вероватно ћете видети подешавања равнотеже белине која вам омогућавају да надокнадите облачно или сунчано снимање на отвореном и ужарена или флуоресцентна светла. Изнад ових основних поставки, неке апликације нуде корекцију боје користећи потпуно температуру скале боје келвина (К). Ово омогућава прецизнију прилагодбу беле тачке, између претјерано црвене на 2000К и смијешно плаве на 9000К.

Подешавања баланса белог фотоапарата од врха до дна: сенка, сунчево светло, флуоресцентно, аутоматски, жаруља.

Алтернатива доношењу ове одлуке у тренутку снимања је одлагање снимању РАВ слике. Хајде да разговарамо о томе!

Компензација експозиције

Ако сте икада видели дугме камере са знаковима „+“ и „-“, то би била контрола компензације експозиције. Већина фотоапарата за паметне телефоне такође имају компензацију експозиције и то помаже када је било које од ваших поставки аутоматски (подешавања можете оставити у аутоматском, чак и у ручном режиму).

Камере покушавају да добију праву експозицију мерењем светлости, али не добијају увек оно што сте намеравали да снимите. Понекад желите да ствари изгледају мало тамније или светлије. Помоћу компензације експозиције можете рећи камери да погрешно снима експозицију, а то ће надокнадити подешавањем поставки аутоматски (обично ИСО).

Компензација експозиције обично се мери ф стопалима на тај начин: –1.0, –0.7, –0.3, 0.0, +0.3, +0.7, +1.0. У овом случају, -1.0 би било једно заустављање мање, док је +1.0 заустављање веће.

Пуцање РАВ

Многи телефони ових дана имају подршку за РАВ. РАВ слика је позната као некомпресована, неревидирана слика. Чува све податке снимљене сензором, чинећи га много већом датотеком, али без губитка квалитета и више снаге за уређивање. Због тога РАВ податке сами по себи нису много за гледати.

РАВ би требало да се користи само ако се планирате враћати за уређивање слика. Величине датотека су много веће, али то вам омогућава да прилагодите подешавања експозиције и боје својих слика, заобилазећи задану обраду слике фотоапарата.

Док слику спремате у ЈПЕГ, одваја податке о слици и компримира слику, то је сасвим у реду ако планирате да пошаљете слику на Фацебоок или брзо снимите своју галерију.

Не треба вам невероватна камера да бисте снимили одличну слику, али морате да будете у могућности да најбоље искористите оно што имате. Због тога професионални фотограф може учинити невероватне ствари чак и уз јефтину камеру смартфона. Очигледно је да се мора много више научити, али то је довољно да започнете са снимањем одличних фотографија у ручном режиму фотоапарата вашег паметног телефона.

Ок добро. Зарез можда сам по себи није нова функција, али то дефинитивно указује на то да се Самсунг коначно бори за релевантност у сегменту средњег ценовног ранга, укорак са најновијим трендовима. Ко...

Није све лоше и, заиста, волим позиционирање скенера отиска прста јер пада управо тамо где мој кажипрст додирује телефон. Читач отисака прстију је такође тако лагано подигнут да га је лакше пронаћи....

Избор Читалаца