#ТхровбацкТренутно: Поглед на Андроид Маркет на његов 11. рођендан

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 24 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Под юбку не заглядывать! ► 2 Прохождение Lollipop Chainsaw
Видео: Под юбку не заглядывать! ► 2 Прохождение Lollipop Chainsaw

Садржај


Пре 11 година ове недеље тада је нови Андроид оперативни систем додао своју прву званичну продавницу апликација. Звали су га Андроид Маркет и блиједи је у поређењу са оним на шта смо данас навикли у Гоогле Плаи продавници. Ове недеље за Тхровбацк четвртак одлучили смо да се осврнемо на ону прву продавницу Андроид апликација голих костију.

Горњи видео снимак је први званични изглед Гоогле-а са Андроид Маркет-а у октобру 2008. Као што можете и сами да се увјерите, прва Андроид-ова продавница имала је прилично текстуално корисничко сучеље. Дизајниран је за рад са додирним екранима прве генерације. У главном менију налази се листа са иконама које представљају представљене апликације које можете преузети. Испод ње можете додирнути изборе менија за листе апликација, са засебном категоријом само за игре.

Избор претраживања омогућава да они први корисници Андроид телефона укуцају у низове претраживања како би пронашли апликације или игре које су желели да преузму. На крају, главна страница је имала одељак „Моја преузимања“, где сте могли да видите листу свих инсталираних апликација на вашем телефону.


Након што сте одабрали апликацију за преузимање, Андроид Маркет показао је кратак опис и дугме „Инсталирај“. Продавница није дала творцима софтвера могућност да учитавају снимке заслона или видео снимке који приказују апликацију или игру у акцији. Продавница вам је показала која су телефонска одобрења потребна да би их користила апликација коју сте одабрали. Тада сте донели коначну одлуку да га инсталирате.

Једном када сте инсталирали апликацију, Андроид Маркет је корисницима омогућио писање коментара на њу. Такође је имао и систем оцењивања са пет звездица. Апп продавница је такође дозволила корисницима да означе апликације за неприкладни садржај и пошаљу те податке назад Гоогле-у.

Брза еволуција

Није требало дуго да Гоогле унесе измене у Андроид Маркет. 2009. године изласком Андроида 1.6 направио је много промена у продавници апликација. Додала је подршку произвођачима софтвера да додају снимке заслона за своје листе апликација. За власнике паметних телефона продавница је такође додала плаћене апликације, заједно са опцијама за листање апликација по категоријама „најбоље плаћене“ или „најбоље бесплатне“. Поред тога, додала је опцију „Само то“ да не садржи ништа осим најновијих апликација.


Од Андроид Маркет-а до Гоогле Плаи Сторе-а

Како су Андроид паметни телефони постали све популарнији, на Андроид Маркет-у је извршено више функција и промена корисничког интерфејса. 2011. године додала је подршку за куповину е-књига и за изнајмљивање филмова. Као што можете видети из горњег видеа, корисничко сучеље такође постаје полако пријатније за употребу, са графичкијим изгледом.

Међутим, у марту 2012. године, Гоогле је направио највећи производ за Андроид продавницу. Издвојио је брендирање Андроид Маркет-а и корисничко сучеље у корист новог имена Гоогле Плаи-а. Продавница подржава преузимање апликација, игара, е-књига и филмова и додавање куповине ТВ емисија и часописа.

Гоогле Плаи брендирање остало је до данас као главни извор за власнике Андроид уређаја који купују дигитални садржај. Кориснички интерфејс се сигурно променио у последњих неколико година, тако што је почетна страница додала више категорија апликација и постала кориснија са привлачним иконама. Такође је додавао још функција, укључујући недавно покретање Гоогле Плаи пропуснице. Омогућује корисницима да преузимају стотине плаћених апликација и игара за једну ниску месечну претплату.

Колико год се Гоогле Плаи користио сада, увек је занимљиво осврнути се на његову историју. Андроид Маркет можда изгледа и делује старомодно у поређењу с Гоогле Плаи-ом, али то је био један од првих корака у масивном свету дигиталног садржаја у којем данас живимо.

Издање за Андроид 9 Пие доказ је пословног пудинга да је Андроид као оперативни систем постигао свој напредак. Недостаје ни подложних функција ни површинског лака, Андроид 9 Пие је најпотпунија, свеоб...

Знајући како користити ЛинкедИн и пронаћи ЛинкедИн послове може вам у потпуности променити живот. Живимо у доба у којем техничке вештине стварају огромне могућности које никада раније нису постојале и...

Популарно На Порталу